בואו נדבר על טרילוגיית הפריקולים:

טרילוגיית הפריקולים או הטרילוגיה המקדימה היא הפרק השני של סרטי סאגת מלחמת הכוכבים. הם שוחררו משנת 1999 עד 2005.

טרילוגיית הפריקולים מתארת את מה שהתרחש 32 שנים עד 19 שנה לפני אירועי מלחמת הכוכבים: פרק 4: תקווה חדשה. מתמקדים בעיקר בדארת' ויידר הצעיר, אז היה ג'דיי אנאקין סקייווקר, ובאובי וואן קנובי והסיפור על איך הם הלכו מחברים לאויבים וטרגדיה של נפילתו של אנאקין לצד האפל, כמו גם מקורם של כיצד הפכה הרפובליקה הגלקטית לאימפריה הגלקטית.

הטרילוגייה כוללת גם דמיות משאר הטרילוגיות כמו C-3PO, R2D2. צ'ואי (צ'ובאקה), יודה ועוד…

כמו כן הסרטים מספרים את סיפורו של פלפטין והפיכתו לקיסר, סיפור האהבה של פדמה ואנאקין, החברות של אנאקין ואובי וואן ועוד…

זו הייתה הטרילוגיה האחרונה שהופץ על ידי פוקס המאה העשרים.

סדרת מלחמת המשובטים סיפרה את אירועי מלחמת המשובטים בין הפרקים 2-3 אשר שודרה מ-2008 וחודשה לעונה אחרונה ב-2020 המסיימת את הסדרה וחופפת עם פרק 3.

אימת הפאנטום:

הסאגה מתחילה בכך שהילד אנאקין סקייווקר, דארת 'ויידר לעתיד, מתגלה על ידי המאסטר הג'דיי האגדי קווי גון ג'ין, החש בפוטנציאל העצום של הילד. כאן נתקל סקייווקר לראשונה באובי וואן קנובי הצעיר, שהוא עצמו עדיין תלמיד. עם התפשטותו של הסרט הראשון, מופיעות דמויות מפתח, כמו פדמה אמידאלה, R2-D2, C-3PO, יודה ושיב פלפטין הרשע, שהוא היה סנטור באותה תקופה. לאחר דיון עם מועצת ג'דיי, שכולל את פני השטח האפשריים של הסית' בנוסף לסקייווקר, הוחלט כי אנאקין לא יוכשר כג'דיי. בסוף הסרט, הסית', דארת' מול, מוביל מתקפה נגד הג'דיי על נאבו, ורק מותו הטרגי של קווי גון בידיו משכנע את מועצת הג'דיי לשנות מחדש את החלטתם. לאחר מכן אנקין סקייווקר הופך לחניך של אובי וואן בדרכי הכוח.

מתקפת המשובטים:

במהלך שני הסרטים הבאים, מתחילות מלחמת המשובטים בין הרפובליקה הגלקטית לקונפדרציית המערכות העצמאיות (איגוד הבדלנים). פרק 2 מתחיל בניסיונות התנקשות מסתוריים על חייה של פדמה אמידאלה. בעוד שאובי וואן קנובי חוקר את התוקפת, אנאקין מוריד את פדמה מקורוסנט לכוכב שלה בנאבו. במהלך הגנתה, השניים משתלבים במערכת יחסים רומנטית, מה שמקדם את נפילתו של אנאקין מדרכי הג'דיי. בינתיים, אובי וואן מגלה שבמשך שנים קמינואים מגדלים ומכשירים שיבוטים לשימוש הרפובליקה. תגלית זו גם מוציאה את ג'אנגו פט ובנו בובה מההסתתרות. השניים נמלטים לגיאונוזה, שם אובי וואן עוקב אחריהם ומגלה את מנהיגי הקונפדרציה של המערכות העצמאיות, כולל הרוזן דוקו.

אנאקין, לאחר שאמו מתה באכזריות על ידי אנשי החול על טאטואין, מרגיש את משיכת הצד האפל מתחזקת בעצמו ובסביבתו. בגיאונוזה נלכד אובי וואן, ומועצת הג'דיי מבקשת מאנאקין ופדמה להישאר במקומם. פדמה, עם זאת, מחליטה ללכת לעזרתו של אובי וואן למרות דחיפות המועצה, ואילצה את אנקין לעקוב אחריה. הם נלכדים גם לאחר ערבוב קצר, והשלישייה כמעט מוצאת להורג בזירה. רגעים לפני כן ג'דיי רבים מופיעים ומתחילים לתקוף את הגיאונוסיאנים הילידים וגם את דרוכי הקרב כאחד.

הסנאט מעניק כוח חירום לשיב פלפטין, שנבחר זה עתה, להרים צבא של שיבוטים (משובטים מצייד הראשים הידוע לשמצה ג'אנגו פט) בכדי להילחם באיום הספרדטי העולה. שיבוטים אלה מועברים גם לג'ונוזיס כדי לתקוף את הקונפדרציה. בזמן שהקרב הגדול מתפתח, כשהוא משמר כיצד יהפכו מלחמת המשובטים, הרוזן דוקו בורח, השיבוטים הופכים לצבא הגדול של הרפובליקה, ואנאקין ופדמה מתאהבים, אהבה שיש להסתיר אותה מהג'דיי, כולל אובי וואן.

נקמת הסית':

הסרט נפתח במתקפה אכזרית על קורוסאנט. הגנרל גרוויוס מוביל את ההתקפה, בעוד הרוזן דוקו מחזיק את הקנצלר העליון כבן ערובה. כאשר יוצאים סקיווקר וקנובי והמשובטים כדי לחלץ אותו, דוקו נהרג אך הגנרל הסייבורגי נמלט. פלפטין הצליח להשיג כוח כמעט בלתי מוגבל על הסנאט הגלקטי, ואנאקין, שנדחף יותר ויותר אל הצד האפל של הכוח, התיידד אתו קרוב ומטריד עמוקות את חבריו הג'דיי. אשתו הסודית, פדמה אמידאלה, בהריון ונשארת בדירתה בקורוסאנט כשאובי וואן יוצא למערכת אוטפאו כדי לחפש אחר גריביוס. קנובי, המוביל צבא שיבוטים, מוצא ומשמיד אותו.

בתחילה, מועצת הג'דיי לא שומעת על גילויו של סקייווקר כי פלפטין הוא סית' הלורד, דארת' סידיוס. לאחר שהבין את הטעות שלהם, מועצת הג'דיי עוברת להתעמת עם הקנצלר. המאסטר מייס ווינדו ושלושה מאסטרים ג'דיים נוספים מנסים לעצור את סידיוס. עם זאת, הם מתים וגם מייס וינדו על ידי ברקי הכוח של פלפטין הגלוי כלורד סידיוס, ובעזרתו של סקייווקר שנפל, כל הג'דיי נהרגים בפקודה 66. עם מעשה זה, אנאקין הופך להיות דארת' ויידר. הרשעותיו כי הג'דיי עומדים מאחורי הבגידה גורמות לו להוביל לחיסול המסדר הג'דיי. פלפטין הורה את פקודה 66, ואז טבח הג'דיי מתבצע על ידי חיילי המשובטים. דארת' ויידר כובש את מקדש הג'דיי ומציב את משואת הג'דיי לקרוא את כל הג'דיי שנותרו בחזרה למקדש למארב הממתין לשחוט אותם. לאחר שויידר יוצא למוסטפאר, יודה ואובי וואן מסתננים למקדש, שם אובי וואן משנה את האות כדי להזהיר את כל הג'די להתרחק. בעודו במקדש, אובי-וואן מפעיל את הקלטת האבטחה, מה שמוביל אותו ללמוד את האמת על אנאקין. בידיעה זו, יודה ואובי וואן מסכימים כי יש לנצח את שני לורדי הסית'. יודה יישאר בקורוסאנט כדי להתעמת עם דארת' סידיוס, בעוד שאובי וואן נלחם בחניכו לשעבר.

יודה לא מצליח להביס את סידיוס, ובורח מחייו בסוף הקרב קובע כי עליו לצאת לגלות. אובי וואן, בינתיים, לומד שאנקין אחראי להריונה של פדמה. פדמה, חוששת מאנאקין, יוצאת לעולמו הוולקני של מוסטאפאר, אליו נשלח ויידר להתנקש בחיי מנהיגי הבדלנים הנותרים ובכך למעשה מסיים את המלחמה. לאחר שהתגנב בספינתה של פאדמה, אובי וואן מתעמת עם ויידר במוסטפאר. השניים עוסקים בדו קרב, מה שמביא לכך שויידר סובל מאובדן איבריו, כוויות קשות ופגיעה בריאותיו. אובי וואן משאיר את חברו הותיק וחניך לשעבר למת, ולוקח את פדמה שנפצעה אנושות איתו.

ויידר חולץ על ידי סידיוס ונכלל במערכת תומכת חיים לפני שגילה שהרג את פדמה בזעם. פדמה נפטרת בלידה, והתאומים של סקייווקר, לוק וליאה, מופרדים; ליאה נאמצת על ידי הסנטור בייל אורגנה ואשתו, ואילו לוק מוחלט על ידי ברו ואוון לארס. (אוון היה בנו של קליג לארס, האיש ששחרר ואז התחתן עם שמי, אמו של אנקין.) C-3PO ו- R2-D2 נמצאים כעת במעצרם של ערבות אורגנה כשזכרו של C-3PO נמחק כדי לקבל את התאומים מהפוצלים ומוגנים. על נאבו, האבלים נושאים את המלכה לשעבר, מלכתם הנבחרת האהובה, ברחובות תיאד. כשהיא נערה צעירה, האחוזת את השרשרת שאנאקין הכין לה כדי שתזכור אותו ומחזיקה בידיה. יודה מתחיל את גלותו בדגובה. על אלאדרן מאמצים בייל ואשתו את ליאה. בטאטואין אובי וואן מוסר את לוק ללארס, שם הוא יהיה בטוח לפני שהוא יוצא לגלות בטאטואין.

סידיוס וויידר קמים להשתלט תחילה על הסנאט ואחר כך על הגלקסיה, תוך שימוש בכוח שנצבר משני צידי מלחמת המשובטים והרכבת האימפריה הגלקטית. שני הסית' פיקחו על בניית כוכב המוות הראשון, הצצה לתקופות החשוכות שעתידות לבוא.

מה דעתכם על הכתבה?

ספרו לנו בתגובות, האם יש לכם משהו להוסיף, לכתוב? עקבו אחרינו לעוד, עשו לנו לייק כי יש לנו תוכן אמיתי ומלהיב ואפשר גם לשתף אותנו!

שהכוח יהיה איתכם תמיד!

קצת על הצד המואר של הכוח:

הצד המואר של הכוח המכונה גם אשלה, היה היבט של הכוח. הצד המואר מיושר בשלווה והיה משמש לידע והגנה. הג'דיי היו מתאמנים בולטים של האור והיו אויביו התמותיים של הסית', שעקבו אחר הצד האפל של הכוח.

הצד המואר של הכוח נבנה סביב יישור של שלווה, חמלה, חוסר אנוכיות ואהבה ללא תנאי לכל היצורים החיים. על מנת להשיג הרמוניה ומצב של חסד, מתרגליו, הג'דיי, היו עושים מדיטציה ומאפשרים לכוח לזרום דרכם.

הצד המואר של הכוח שימש בעיקר ליכולות הגנתיות לעומת אלה התוקפניים. בהשוואה לצד האפל, הצד המואר היה קשה יותר לשימוש בקרב כרגשות כמו שנאה, כעס ופחד הם טבעיים לחיים מלאי רוח בתחרויות כאלה. זה איפשר למשתמשים בצד האפל להתקדם בהשתלטותם על ההיבטים הלוחמים של הכוח במהירות רבה יותר מאשר עמיתיהם הצדדים הקלילים. עם זאת, לדברי יודה, הצד האפל לא היה חזק יותר מהצד המואר כשלעצמו, אך ורק מהיר יותר, קל יותר, מפתה יותר. עם זאת, לכל אחת מהן יכולות שהשני חסר. מתרגלי צד מוארים מסוגלים "לרפא" גביש קייבר מדמם. המשמעות היא שאפשר להחזיר לגביש קייבר שהאדים על ידי הצדדים הכהים לצורה טהורה. משתמשים בצד האור יכולים גם לרפא פצעים המשתנים בחומרתם. למסדר הג'דיי הייתה גם טכניקה עתיקה בשם Morichro. צורת אמנות זו אפשרה למשתמש להאט את תפקודי גופו של יריב עד כדי מוות. המאסטר ידל היה הג'דיי היחיד שידוע כי השתמש ביכולת זו מכיוון שהיה מסוכן מאוד. דבק בצד האור יכול גם לשלוט ביכולת להפוך לרוח כוח. יכולת זו אפשרה למשתמש לשמר את כוח החיים שלהם ובכך להפגין תודעה המאפשרת להם להתייחד עם החיים לאחר המוות. בעזרת כוח זה, רוחות כוח היו מסוגלות להפגין פעולות יוצאות דופן כמו להפיל את הברק ולקיים אינטראקציה עם העולם התמותה. האנשים הידועים היחידים ששלטו ביכולת זו הם יודה, אובי-וואן קנובי, אנאקין סקייווקר, לוק סקייווקר וליה אורגנה. קווי-גון ג'ין היה האדם הראשון שגילה יכולת זו אך נפטר לפני ששולט בה.

מה דעתכם על הכתבה?

ספרו לנו בתגובות, האם יש לכם משהו להוסיף, לכתוב? עקבו אחרינו לעוד, עשו לנו לייק כי יש לנו תוכן אמיתי ומלהיב ואפשר גם לשתף אותנו!

שהכוח יהיה איתכם תמיד!

קצת על דת’ומיר וכתבת הלילה של 1:30:

דת'ומיר, אשר גם כונה כוכב הראנקור הוא כוכב לכת נידח וניטרלי וביתם של אחיות הלילה ואחיי הלילה. במערכת הכוכב שמש אדומה. על הכוכב נמצאים יבשות רבות שהוצפו בצמחייה, יערות וביצות. הצד האפל של הכוח היה בעל נוכחות חזקה להפליא על דאת’ומיר, מה שאפשר לרבי משתמשי הכוח הנמצאים עליו להשתמש בו. אחיות הלילה, המכונות גם מכשפות דת’ומיר, עשו את ביתן בביצות, והחזיקו קסמים שהונעו מכוחו של דת’ומיר עצמו. דת'ומיר היה גם ביתם של האחיי הלילה, זברקים שנשלטו על ידי האחיות הלילה.

במהלך מלחמות המשובטים, דת'ומיר הותקף פעמים רבות בגלל התעלמותם של האם טלזין ויריבתה דארת' סידיוס, מה שהוביל לחיסול מרבית אחיות הלילה והישובים בכוכב הלכת על ידי הקונפדרציה של מערכות עצמאיות (איגוד בדלנים) לאחר שכבשו אותה. אסאג׳ ונטרס, אחות לילה שהוכנה על ידי הרוזן דוקו, חזרה לאם טלזין לאחר שאדונה בגד בה. זה משך את תשומת ליבו של דוקו לדאת’ומיר, והתוצאה היא טבח אחיות הלילה. זה הותיר את טלזין, ונטרס, מרין ושליש כניצולים היחידים הידועים.

ב -2 BBY חזר מול לדת’ומיר עם הג'דיי עזרא ברידג’ר לערוך טקס שכלל זימון רוחם של אחיות הלילה שנפלו כדי לחשוף שברי חזון ההולוקרון. כתוצאה מכך, נודע למול ועזרא כי מאסטר ג'דיי אובי וואן קנובי החזיק את המפתח להשמדת הסית’.

דת'אמיר היה עולם נידח ובלתי מזמין, שטוף תמיד בערפל אדום. השטח שלו היה אחד הניגודים, החל מהביצות העכורות, וכלה בסלעים הקשים. תושביה הטבעיים של דאתומיר הותאמו היטב לתנאיו הקשים של הפלנטה וחלקם, כמו הראנקור, היו מפורסמים בזכות כישוריהם הלוחמניים.

בואו נדבר על הטרילוגיה המקורית:

הטרילוגיה המקורית היו הסרטים הראשונים של סאגת מלחמת הכוכבים שהופקו. אלה היו הסרטים שיצאו משנת 1977 עד 1983. הם מתמקדים בעיקר בברית המורדים שמנסים לשחרר את הגלקסיה מכוחה של האימפריה הגלקטית, כמו גם במסעו של לוק סקייווקר להפוך לג'דיי ולהתמודד מול לורד דארת' ויידר.

הטרילוגיה המקורית נקראת לעיתים "הטרילוגיה הקלאסית" בניגוד לטרילוגיה המוקדמת. טרילוגיית ההמשך מתרחשת 30 שנה לאחר שובו של הג'דיי.

תקווה חדשה:

סרט זה מציג את דמויותיהם של לוק סקייווקר והנסיכה ליאה, כמו גם את המשטר האימפריה הגלקטית. בטאטואין, הכוכב הביתי של לוק, ג'דיי אובי וואן קנובי הגולה, במסווה של נזיר זקן חביב בשם בן קנובי, משגיח עליו. כאשר לוק מממש את הפוטנציאל הג'דייאי שלו, הוא משתלב עם האן סולו, מצטרף לברית המורדים, משמיד את כוכב המוות ומציל את ליאה מדארת' ויידר. עם זאת, כל זה היה אפשרי בגלל ההקרבה של אובי וואן במהלך הדו-קרב האחרון שלו עם ויידר על סיפון כוכב המוות.

האימפריה מכה שנית:

לאחר שברית המורדים חוותה תבוסה הרסנית בידי האימפריה על הות', לוק סקייווקר הולך לקבל הכשרה ממאסטר הג'דיי יודה זמן קצר לאחר ביקור רוח הכוח של אובי וואן. עם זאת, כאשר הנסיכה ליאה והאן סולו נלכדים על ידי האימפריה בבספין, לוק מנסה להציל רק עם דארת' ויידר. הקרב שלו עם לורד האופל מסתיים בתבוסתו של לוק, והוא זוכה לגילוי המחריד שדארת' ויידר הוא למעשה אנאקין סקייווקר לשעבר, אביו. ליאה מצליחה להשתחרר בעזרת חברו הוותיק של האן לנדו קלריסיאן, אך האן עצמו נלקח משם.

שובו של הג'דיי:

לאחר שהצילו את האן סולו מאדון הכנופיה ג'אבה האט, לוק מבקר ביודה הגוסס, המאשר את גילויו של ויידר ומגלה שיש עוד סקייווקר שנותר לפני מותו. רוחו של אובי וואן קנובי מופיעה ומרחיבה, ולוק מסיק שאחותו היא למעשה ליאה. בזמן שברית המורדים מעסיקה את האימפריה בקרב נגד כוכב המוות השני מעל אנדור, לוק מתעמת עם ויידר והקיסר פלפטין, המוח הסית' שתכנן את יצירת האימפריה הגלקטית ונפילתו של אנאקין סקייווקר. לאחר דו קרב אכזרי עם לוק, בו הוא מובס ומפגין רחמים, ויידר מתנער מהצד האפל של הכוח והופך שוב לאנקין סקייווקר, משמיד את פלפטין ומציל את חייו של לוק במחיר משלו.

עם חורבן כוכב המוות ומותו של פלפטין מובסת האימפריה. בזמן שהמורדים חוגגים, לוק רואה את רוחם המחויכת של אובי וואן, יודה ואביו. וכך נגמרת הטרילוגיה המקורית.

מה דעתכם על הכתבה?

ספרו לנו בתגובות, האם יש לכם משהו להוסיף, לכתוב? עקבו אחרינו לעוד, עשו לנו לייק כי יש לנו תוכן אמיתי ומלהיב ואפשר גם לשתף אותנו!

שהכוח יהיה איתכם תמיד!

קצת על הצד האפל של הכוח והכתבה היומית של 15:30:

הצד האפל של הכוח נתון לשימוש באנשים אשר שאבו את כוחם מרגשות עזים יותר, גולמיים ואפלים יותר כמו פחד, כעס, שנאה, תשוקה, ותוקפנות. הסית' היו אולי המתרגלים הידועים ביותר של הצד האפל והיו האויבים של המסדר הג'דיי, אשר שירתו את הצד הקל של הכוח. היו אחרים, כמו האינקוויזיטורים ואבירי הרן, שאמנם לא היו סית' יכלו למשוך את כוחו של הצד האפל.

בין המשפטים הידועים על הצד האפל היה: The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural.

משפט זה נאמר על ידי שיב פלפטין לאנאקין סקייווקר בסרט נקמת הסית’ .

אף על פי שלימדו את הג'דיי ללכת בצד הקל של הכוח, הצד האפל נחשב לפתוי יותר, והג'דיי נאלצו לשמור על ערנות כדי להימנע מנפילה לצד האפל. אנאקין סקייווקר היה ג'דיי רב עוצמה שבחלקו דרך עם ההתעלמותו של הסית' לורד סידיוס, נכנע לפיתוי והחל לתרגל את הצד האפל, והפך לסית' לורד המפורסם המכונה דארת' ויידר. אפילו ג'דיי שגדל במסורות מסדר הג'דיי מלידתו היה יכול להיכנע במהירות על ידי הפיתוי של הצד האפל במצבים מסוימים. למרות זאת, בעוד שהג'דיי תיארו לעיתים קרובות את הצד האפל כ"דרך מהירה וקלה", משיכת כוחם לא באה בהכרח בקלות או ללא עלות לאלה שהיו בעלי חמלה חזקה ולא היו רגילים (לא רגישים לכוח).

השימוש בצד האפל של הכוח העניק יכולות מסוימות שלמפעילי הצד המואר לא היו גישה אליהם, כגון החוזק הגופני המוגבר, והיכולת לתפעל את חזיונות הכוח כרצונם. כוחות צד אפלים יותר היו אחרים אשר היו פוגעים בטבע כמו ברקי כוח ובהתחשב בעובדה שיודה הדגיש כי השימוש בכוח הצד המואר הוא לא כדי לפגוע או להרוס, וההפך הוא של הצד האפל, להשתמש ביכולות כמו טלקינזיס כדי לפגוע ישירות במישהו (כמו כשדארת׳ ויידר לדוגמה חנק אנשים) ניתן להימשך לצד האפל גם אם אין יכולת צד אפל לחלוטין. כוח אפל צדדי יכול לשמש גם כדי לשנות את החיים! ויכול, לפי האגדה, לשמש כמניפולציה של מידי-כלוריאנים בכדי ליצור חיים או למנוע ממישהו למות. ההיסטוריון הצד האפל הסית' יופה טאשו, אמר לאנטילים של וודג' באקיבה שהסית׳ הצליחו ליצור באמצעות הכוח שינויים כדי להאריך את חייהם במשך מאות שנים מעבר לפקיעה הטבעית שלהם. היכולות של הצד האפל נחשבו על ידי חלקן ל"בלתי טבעיות" כמו שאמר פלפטין.

בואו נדבר על אחיות הלילה!

אחיות הלילה, המכונות גם מכשפות דאת'ומיר, היו שבט ומסדר של נשים בעלות קסם שחיו על דת'ומיר אשר מקורן מהכוח של דאת'ומיר אשר חזק עם הצד האפל, כוכב שטוף אנרגיות אפלוליות ובעל שמש אדומה.

בואו נדבר קצת מעבר לזה:

השבט של אחיות הלילה התפתח בכוכב הלכת המסתורי דאת'ומיר. מכיוון שהעוצמתו הייתה החזקה ביותר בכוכב הלכת שלהן, הן לעיתים רחוקות העזו מחוץ לעולמן במהלך שיא הרפובליקה הגלקטית להשתמש בכוחו. עם זאת, הדבר השתנה כאשר אחות בשם טלזין הפכה לאם השבט. במהלך תקופה זו, טלזין עבדה לצד סית' הלורד דארת' סידיוס, שבגד בסופו של דבר בטלזין ולקח ממנה את בנה דארת' מול. בזמן מלחמת המשובטים, החלה טלזין להקנות את שירותי אחיותיה כשכירות חרב לאזרחים העשירים של הגלקסיה.

בשלב מסוים בשנים שקדמו למלחמות המשובטים, נאלץ השבט לוותר על אסאג' ונטריס הצעירה לעבריין הסיניטן האסטלד כביטוח להגנתם.

אחות הלילה עברו טבח בזמן קרב דאת'ומיר אשר הביא להמעטת שושלת הלילה.

מאוחר יותר חזרה ונטרס לאנשיה לאחר שנבגדה בידי הרוזן דוקו, וביקשה את עזרתן לנקמה באדוניה לשעבר. לאחר כישלון הניסיון הראשון שלהן, אחיות הלילה השתמשו ב נשק כור הלילה עם אופרס ככלי להשמדת דוקו. הן השתמשו בקסם שלהן כדי להגדיל את גודלו. עם זאת, התוכנית שלהן הייתה מרוויחה מהן את חמלתו של דוקו, שלימים שלח את הגנרל האמתי לדאת'ומיר כנקמה. אחיות הלילה נהרסו לחלוטין ונטבחו כשהמבצר שלהן הושאר בחורבות במהלך הקרב, אשר ונטרס, טלזין, מרין ושליש היו הניצולות היחידות הידועות.

בזמן שונטרס רדפה כציידת ראשים, האם טלזין המשיכה לחיות בהתבודדות במצודה ההרוסה של שבט אחיות הלילה, שם סייעה לרפא את גופו ונפשו השבורים של בנה, דארת' מול. היא תכננה את חטיפתה של מלכת ברדוטן ג'וליה כדי להפוך אותה לחזקה יותר מהג'דיי והסית'. עם זאת, היא נכשלה כאשר מאסטר הג'דיי מייס ווינדו וגא'ר גא'ר בינקס סיכלו את תוכניותיה והיא נעלמה. מול וטלזין קשרו לחיסולו של דארת' סידיוס ודוקו, אך טלזין נהרגה בעימות הסופי.

בינתיים, ונטרס הצטרפה לקווינלן ווס בניסיון התנקשות אחרון נגד דוקו, אך נהרגה על ידי דוקו תוך שמירה על ווס.

לאחר סיום מלחמת המשובטים, נודע כי הטבח של האחיות הלילה בידי גריוביוס ודוקו, כשנותרו מעט מאוד אחיות לילה, כמו מרין. עם זאת, מכיוון שאחיי הלילה לא נהרגו, מרין הייתה לוקחת אותם כמשרתיה והם השתלטו על דאת'ומיר בעידן האימפריה הגלקטית, ניתן לראות זאת במשחק הוידאו Jedi Fallen Order.

באיזשהו שלב במהלך עידן האימפריה הגלקטית, אינקוויזיטורית מצאה את ג'רסרה, חברה במסדר אחיות הלילה ולקחה אותה כחניכה שלה. עם זאת, שנים לאחר מכן בגדה ג'רסרה באדונה, כיסתה את מותה ולקחה אל עצמה חרבות האור הכפולות שלו.

בסביבות 2 BBY זומנו שתי רוחות של אחיות לילה על ידי מול ועזרא ברידג'ר על מנת לשבור את קשר הכוח שלהן. עם זאת, הרוחות דרשו את בשרם ואת דמם כתשלום. הרוחות תקפו והחזיקו בקאנאן ג'ארוס וסבין ורן. יחד הם נלחמו במול ובברידג'ר. מול נטש את הקרב, אך ברידג'ר המשיך להילחם. ברידג'ר שוחח עם הרוחות אשר היו ברשותן של קאנאן. אחות הלילה אמרה לברידג'ר כי מול הבטיח בשר ודם, לבנות מחדש את שבט הלילה. עם זאת, ברידג'ר הצליח להשמיד את מקור כוחותיהם של אחיי הלילה ואחיות הלילה…, המזבח והרוחות נעלמו. עד מלחמת האזרחים הגלקטית, שליש ומרין היו היחידות הידועות ששרדו את טבח אחיות הלילה.

מה דעתכם על הכתבה? ספרו לנו בתגובות, האם יש לכם משהו להוסיף, לכתוב? עקבו אחרינו לעוד, עשו לנו לייקים כי יש לנו תוכן אמיתי ומלהיב, ואפשר גם לשתף אותנו!

שהכוח יהיה איתכם תמיד!

ועכשיו נדבר קצת על צ׳ובאקה:

צ'ובאקה, שנודע בחיבה לחבריו בשם צ'ואיי, היה לוחם ווקי, מבריח ולוחם מחתרת שנלחם במלחמות המשובטים, במלחמת האזרחים הגלקטית ובסכסוך בין המסדר הראשון למחתרת. הוא צבר מכוכב הלכת קאשיק והפך למנהיג צבאי של הווקי. במהלך מלחמות המשובטים הוא נפל בשבי על ידי עובדי טרנדושן והוחזק בשבי בווסקאש, אך הוא עבד עם שבוי אחר, מפקדת ג'דיי אסוקה טאנו, כדי לברוח. בהמשך פיקד על כוחות הווקי במהלך קרב קאשיק לצד הצבא הגדול של הרפובליקה, בראשותו של אדון הג'דיי יודה. במהלך הקרב, אחד האחרונים במלחמה, קיבלו חיילי המשובטים של יודה את פקודה 66 מהקנצלר העליון פלפטין, ובעזרת צ'ובאקה וחברו טרפול, יודה ברח מקאשיק מהשמדת מסדר הג'דיי.

בשנים שלאחר מכן, בתקופת שלטונה של האימפריה הגלקטית, צ’ובאקה היה משועבד על ידי האימפריה, עד שחולץ על ידי סרן האן סולו ו עבר להיות עמו על סיפון הפלקון מילניום והיה טייס שותף שלו. יחד הם סייעו לטוביאס בקט בריצת קואקסיום. הם עבדו בעבודתו של אדון הפשע ג'בה דסיליג'יק טיור עד שסולו נאלץ לזרוק משלוח תבלינים כדי להימנע מצרות עם האימפריה, ובשלב זה הונח שפע על ראשם. זמן קצר לאחר מכן, צ'ובאקה וסולו נשכרו על ידי המאסטר הג'דיי אובי-וואן קנובי כדי להעביר אותו, לוק סקייווקר, C-3PO ו-R2-D2 לאולדראן במשימה חיונית להישרדות הברית לשיקום הרפובליקה. לאחר שמצאו את אולדראן שהושמדה, הקבוצה הובאה על סיפונה של כוכב המוות, שם הם עזרו לנסיכה ליאה אורגנה לברוח מהשבי ולחזור לבסיס המורדים שביבין 4. אם כי צ’ובאקה וסולו בחרו בתחילה לעזוב את יבין 4 ולא להצטרף למרד, הם בסופו של דבר נלחמו בקרב יבין והיו סייעו להשמדת כוכב המוות, ניצחון מרכזי למרד.

לאורך המלחמה לחמו צ'ובאקה וסולו באימפריה במספר התקשרויות. יחד עם הנסיכה אורגנה ו- C-3PO, הם ברחו מבסיס אקו בכוכב הות׳ לאחר שהאימפריה עקבה אחר הברית המורדים שמה. הקבוצה חיפשה מקלט אצל לנדו קלריסיאן, חבר ותיק של סולו, על עיר העננים, אך קלריסיאן בגד בהם והסגיר אותם לדארת' ויידר, האכיפה הראשית של הקיסר, לאחר שאיים על עירו. סולו היה קפוא בתא פחמן קפוא וקלריסיאן עזר לאחרים לברוח, אך הם איחרו להציל את סולו הקפוא אשר לקח בובה פט לג'אבה האט. צ'ובאקה וקלריסיאן יצאו למצוא את סולו ואיתרו אותו בארמונו של ג'אבה בטאטואין, שם הצילו צ'ובאקה וחבריו את סולו וליאכ הרגה את גא'בה. זמן קצר לאחר מכן הם נלחמו בקרב על אנדור, שם צ'ובאקה סייע בהשמדת מחולל המגן ואיפשר לצי ברית המורדים להשמיד את כוכב המוות השני. הקיסר נהרג לראשונה על סיפון תחנת הקרב והביא מכה לאימפריה.

לאחר אנדור ועליית הרפובליקה החדשה, צ'ובאקה וסולו נלחמו כדי לשחרר את קאשיק מהאימפריה. כאשר המלחמה הסתיימה סוף סוף, צ'ובאקה שב לביתו לקאשיק עם משפחתו. לאחר שבנו של סולו בן, פנה לצד האפל והרס את הדור החדש של סקייווקר לג'דיי, צ'ובאקה התאחד עם חברו הוותיק והשניים בילו שנים רבות כמבריחים פעם נוספת. הם איבדו את הפלקון מילניום ובסופו של דבר הבריחו על סיפונה של ספינה שנקראה העירוונה, אך בסופו של דבר הם מצאו את הפלקון, ואיתם ריי, פין, ו-BB-8. לדרואיד היה חלק ממפה שהובילה אל לוק סקייווקר הגולה, ולכן הקבוצה הביאה את המפה למחתרת שהתנגדה למסדר הראשון, שקם מאפר האימפריה הגלקטית. צ'ובאקה נלחם במהרה בתקיפה להשמיד את בסיס מחסל הכוכבים, נשק-על ההורס מהמסדר הראשון, סכסוך בו איבד סולו את חייו בידי בנו. לאחר שהבסיס נהרס, צ'ובאקה הצטרף לריי במסע לכוכב הלכת אק-טו, שם הם מצאו את לוק סקייווקר. לאחר מותו של סולו שימש צ'ובאקה לעתים קרובות כטייס היחיד של הפלקון, כולל טייס את הספינה כדי לסייע להתנגדות במהלך קרב קראית.

בערך שנה לאחר קרב קראית, צ'ובאקה היה אחד אחרוני המחתרת. לאחר שנודע על חזרתו המסתורית של הקיסר, צ'ובקאה וצוותו של הפלקון, כולל כעת פו דמרון, נסעו לכוכבים פסאנה וקיג'ימי כדי למצוא מושג כיצד למצוא היכן מסתתר הקיסר, והתאחד עם חברו קליריסיאן בתהליך. המסע כמעט הסתיים במותו של צ'ואוי, שכן ריי, שהתגלתה כנכדתו של הקיסר דרך בנו, השתלחה בכוח אפל במהלך קרב עם קיילו רן והשמיד ספינה קטנה אימפרלית שלדעתה צ’ואי הועמס עליו, לכאורה הורג אותו.

עם זאת, צ'ואי ששרד וחולץ על ידי המחתרת כשהמשיכו במסע. ריי מצאה בסופו של דבר את אקסגול במהלך ניסיון גלות עצמי כושל להגן על הגלקסיה מפני הפיכתה לסית', והוביל את המטען במהלך הקרב שהתקיים בהמשך. ריי הרגה בסופו של דבר את סבה בעזרתו של בן סולו המוחזר בשיאו של הקרב, ואילו המחתרת, שאליה הצטרף צי הגלקסיה, הכשירה בהדרגה את צי הסית' של סופר משחתות כוכבים אשר בעלי נשק משמיד כוכבים שהקיסר תכנן לשחרר כמתקפה על העולמות החופשיים והגלקסיה.

לאחר שהשמידה את הסית' אחת ולתמיד, המחתרת ניצחה, אך גם התאבלה על אבדותיהם, כולל ליאה, שנפטרה מסיבות טבעיות וגם לא טבעיות זמן קצר לאחר שהושיטה לבנה ועזרה לו לחזור לכיוון האור. ככל הנראה, צ'ואי לא היה נוכח בספינתו האהובה שלו כאשר ריי לקח את חרבות האור ואת BB-8 לקבור את החרבות של לוק סקייווקר ואת זה של ליאה באתר ביתו הקודם של לוק בטאטואין.

מה דעתכם על הכתבה? ספרו לנו בתגובות, האם יש לכם משהו להוסיף, לכתוב? עקבו אחרינו לעוד, שהכוח יהיה איתכם תמיד!

בואו נדבר על ריי (הכתבה המורחבת) הכתבה ה-50 שלנו!!:

ריי (״סקייווקר״) היא אבירת (כן, כן) הג׳דיי האחרונה המופיעה בטרילוגיית ההמשכים, רגישה לכוח ברמה פנומנלית. דמותה שנויה במחלוקת בקרב מעריצים גם לגבי טרילוגיית ההמשכים. בכתבה זאת נרחיב על ריי (לא כמו מקודם) על הביוגרפיה שלה ועוד, על יחסיה עם הדמויות האחרות, סיפורה ומקורה ועוד בנושא, הישארו עמנו. אז בואו נתחיל:

חלק 0: הביוגרפיה של ריי בקצרה:

ריי סקייווקר הייתה אישה אנושית רגישה לכוח, שאחרי שנים שחיה כמלקטת גרוטאות, הפכה לג'דיי במהלך המלחמה בין המסדר הראשון למחתרת. לא מודעת לשושלתה כנכדת הקיסר פלפטין, ריי היה השם היחיד שעבר עליה לפני שקיבלה את שם משפחת סקייווקר. ריי בחרה בסופו של דבר בדרך הג'דיי, למרות שירשה את כוחה בכוח מלורד הסית' האפל דארת׳ סידיוס. היא גם יצרה קשר ייחודי עם המנהיג העליון קיילו רן. על אף מערכת היחסים היריבה שלהם, ריי ורן היו מימוש דיאדה שנבאה בכוח. נולדה בשנת 15 ABY בתקופת הרפובליקה החדשה, הוריה של ריי עזבו אותה על פני הכוכב ג'אקו בתקווה לשמור עליה מפני הקיסר. אף כי ריי השתוקקה להתאחד עם אמה ואביה, היא למדה לשרוד בכוחות עצמה. ריי, שהתקשתה על ידי מסעותיה במדבריות עולם הבית שלה, הפכה למכונאית, טייסת ולוחמת מיומנת בתקופתה.

בידודה הסתיים בשנת 34 ABY כאשר המלחמה הקרה פינתה את מקומה לסכסוך גלוי בכל הגלקסיה. לאחר שצידדה בהתנגדות, יצרה ריי קשרים חדשים עם פין, חייל סער (סטורם טרופר), כמו גם הוותיקים האן סולו וצ'ובאקה, ומשך אותה עמוק יותר למלחמה הגלקטית שהתרחשה מחורבן הרפובליקה החדשה. במהלך מסעה איתרה ריי את מאסטר הג'דיי האגדי לוק סקייווקר, שלמרות הגלותו המוטלת על עצמו על אק-טו, אימן אותה בדרכי המסדר הג'דיי. לאחר הקרב, הקריב סקייווקר את חייו כדי להציל את המחתרת, ריי קיבל האת המעטפת שלו כג'דיי האחרונה והפכה לחניכתה של הגנרלית ליה אורגנה. עם חזרתו של דארת' סידיוס, לורד הסית' הידוע לגלקסיה כהקיסר פלפטין, ניגש ריי למצוא את העולם האפל של אקסגול ולמנוע את לידת הסית' מחדש.

רק דרך רן גילתה ריי את מוצאה כנכדתו של הקיסר, ועם התמודדות עם פלפטין באופן אישי, היא כמעט התנדנדה לצד האפל של הכוח. ריי ניצלה, לעומת זאת, על ידי בן סולו, שבסופו של דבר ויתר על הפרסונה האפלה של קיילו רן. בעזרת רוחם וקולם של כל הג'דיי, נלחמה עם הקיסר ואז נפטרה ריי כשהיא מנצחת את סבה האפל, וגרמה לסולו להקריב את הקורבן האולטימטיבי כדי להחזיר את ריי לחיים. השניים התחבקו והתנשקו. כשסולו נעלם בשלווה בזרועותיו של ריי. למרות שבן סולו היה האחרון בקו הדם של סקייווקר, ריי הניחה לעצמה את השם "סקייווקר" כדי לכבד את זכרם, תוך שהוא דוחה את מורשתה כפלפטין.

אז בואו נדבר מעבר מההתחלה!:

נדבר על ג׳אקו, האיחוד עם המתחרת, מציאת לוק לאחר גלותו, והקרב על אקסגול ואולי על עוד קצת מעבר… ויש גם קטע בונוס ודברים חדשים (אמינים*).

חלק 1: לפני לידתה ומעבר:

ב- 0 BBY, במהלך המרד המוקדם נגד האימפריה הגלקטית ויותר מעשור לפני הולדתה של ריי, נשמע קולה על ידי פאדוואן עזרא ברידג׳ר במהלך ביקורו הקצר בעולם בין עולמות – מקום שהיה קיים מעבר לזמן ולמרחב. בנראה שביחד היו ריי ובן סולו כשיאם של דיאדה שנבאה בכוח כמו גם שלטון השניים. תחת שלטון השניים, הידע של הסית' עבר ממאסטר לחניך חזק יותר, אם כי מטרתו הסופית הייתה ליצור דיאדה בין שני סית' לורדים. דארת' פלאגיס ניסה ליצור דיאדה עם החניך שלו, דארת' סידיוס, שבתורו ניסה ליצור אחת עם סבו של סולו, אנאקין סקייווקר. למרות שנים של חיפושים, הסית' מעולם לא מצא דרך ליצור דיאד בעצמם. כלל השניים היה חיקוי חיוור לכוח אותו סיתט חשק. סידיוס ראה בכך יורש לא ראוי אך הכרחי לתורת הישנה והטהורה יותר של הדיאדה שתממש בסופו של דבר על ידי סולו וריי.

חלק 2: החיים על ג’אקו:

ריי נולדה בשנת 15 ABY בגיל צעיר עזבה אותה משפחתה בג'אקו, כוכב מדברי באזורים המערביים, מסיבות שלא היו ידועות לה. היא האמינה שזו הייתה טעות וכי הם יחזרו יום אחד להחזיר אותה הביתה כשהיא נזכרת בקול קורא לה מתוקה ומבטיח לחזור עבורה. ריי האמינה כי הקול שייך להוריה, אם כי מעולם לא הצליחה להבין אם הקול שייך לאמה או לאביה, או אפילו לשניהם. היא הודתה בפני עצמה כי הוריה מכרו אותה לכלכלתו של ג'אקו על שתיית כסף, אך לאחר מכן נודע שהיא נכדתו של הקיסר הגלקטי אשר נפל, דארת' סידיוס, דרך בנו, וכי הוריה השאירו אותה בג'אקו כדי להגן עליה מפני סבה. מאוחר יותר הוריה נהרגו על ידי אחד הרוצחים של סבה, אוצ'י, לאחר שסירבו למסור לו את מיקום בתם.

לאורך כל חייה בג'אקו, היא הייתה ראתה לעיתים עולמי עולם במאחז נימה, מאחז סחר ראשי בכוכב הלכת, שלדעתה היה יכול להגיע לג'אקו בטעות, לא מודעת למציאות הקשה בעולם המדברי. ריי תהתה אם היא הושארה מאחור בנסיבות דומות, אם משפחתה הגיעה לג'אקו במקרה והיא הושארה מאחור כתוצאה ממזלם הטוב. לא משנה מה הסיבות, היא הושיטה תקווה שמשפחתה תחזור אליה יום אחד, אם כי החלה להבין שלעולם לא יחזרו. היא התבררה שלא מוכנה להודות בכך אפילו בפני עצמה במשך זמן רב.

ריי למדה לשרוד בכוחות עצמה על ידי ריצוף דרך ההריסות קרב מזמן על ג'אקו. על מנת לשרוד בג'אקו, ריי הפכה להיות נבלות במפעלו של אונקר פלוט, שטייל בשדות הזבל של בית הקברות Starship שהיה זרוע בשרידי ספינות כוכבים וטכנולוגיה צבאית אחרת מקרב ג'אקו.

כמה מהנוטלים שריי עבדה איתם היו חביבים אליה, כמו איוונו טרואדה ומשר. אחרים, ששמם סירבו לדבר, לא היו חביבים ואף ראו בה את רכושם. ככל שגדלו הכישורים של ריי, היא הבינה שבעוד שנבלות אחרות צריכות אותה, היא לא הייתה זקוקה להן. היא התנגדה בכוחות עצמה, תוך כדי ניצול הכישורים שהיו לה כדי לנקוט ולשרוד, אך אף אחד לא התייחס אליה ברצינות בהתחלה. היא נעזרה על ידי פלוט עצמו, שאמר לרחפנים אחרים להשאיר את ריי לבדו וישלח את הבריונים שלו אחרי אלה שלא. ריי לא רצתה את עזרתו, והעזרה לא הייתה מתוך נדיבות. במקום זאת, ריי הייתה הטובה ביותר שהיה לפלוט והוא רצה להמשיך להשתמש בה כמקור לרכישות. ריי צברה לעצמה מוניטין במאחז נימה בכך שהשתמשה במניין המנחה שלה כדי להגן על עצמה, מה שגם מנע מרוב האנשים להטריד אותה – פרט למפוצץ החדש שמדי פעם לא ידע עליה, או כל כך נואש לאספקה שלא היה אכפת להם.

חלק 3: החיים וביתה של ריי:

ריי בנ׳ה בית מאולתר בהליכון AT-AT שהוטל, שם הייתה מגרדת סימן על הקיר לכל יום בו גרה בג'אקו. בשלב כלשהו בצעירותה, ריי עשתה את ביתה בתובלה משוריינת שטח אדמתית קיסרית, הלוהונד שתיים, שנשארה מקרב ג'אקו. כשגילתה את זה לראשונה, ריי לא האמינה שהיא יכולה לגור בה, מכיוון שבגדי Gozon Badlands, שם נמצא ה- AT-AT, היה שממה עקרה שבה נראה כי שום דבר לא יצמח. אולם, כאשר בדקה את ההליכון, היא מצאה פרח קטן של סחרור ירוק וצמוח מתוך כמה מילימטרים של חול שנשפך להליכון. ריי הבין שאם פרח כה זעיר יכול לשרוד שם, כך גם היא, והחיים תמיד ימצאו דרך לשרוד בג'אקו. ריי היתה ממשיכה לאסוף פרחים כאלה, תזכורת לכך שניתן למצוא יופי בכל מקום, אפילו בג'אקו.

בסופו של יום, ריי היתה חולמת על עולם-חיים טוב יותר, אך חי בפחד לחיות את ימיה בכוכ. כשגדלה בג'אקו פירושו של ריי לא רק למד כיצד עבדו הספינות ששטפו את שמריה, אלא גם על הסכנות האורבות על ג'אקו עצמה. ריי ראתה ממקור ראשון את הקשיים שהוא יכול לגרום. שמועות על בסיס אימפריאלי על רכס הפחמן אילצו פעם את פלוט לעלות לשם משלחת. מתוך ידיעת כישוריה כמכונאית, הביא פלוט את ריי עלון לתיקון. היא עשתה זאת על ידי ביטול סתימת אחד הטורבו-ג'טים שלה ושיקום השני מתוך גרוטאות מקדמתו של שפיץ אוויר.

חלק 4: בן סולו ומעברו לצד האפל:

בשנת 28 ABY נפל בן סולו עוד יותר לצד האפל של הכוח כשהוא היה בדו קרב "רן" במינמון, שהורגש מעבר לגלקסיה על ידי אנשים שהיו קשורים אליו בכוח. אחד האנשים האלה היה ריי, שהיה קשורה אליו על ידי כוח דיאד. פלוט והיא נסעו לאורך הדיונות של ג'אקו כשריי חשה תחושה קרה שעוברת על גופה, ושואלת את פלוט אם גם הוא חש בזה. לא ידוע לה, התחושה הזו נבעה בגלל הגונה של סולו לחושך.

חלק 5: הכוח מתעורר:

בדרכם לביתה של ריי באותו ערב הותקפו ריי ו- BB-8 על ידי תולעת שומר לילה, שהייתה רעבה ורצתה לאכול את BB-8. ריי הצילה את BB-8 מהתולעת, הובילה אותה בבטחה לריי והאכילה את התולעת חתיכות של גרוטאות.

למחרת בבוקר, ריי ו- BB-8 התייצבו למאחז נימה. בדרכם הותקפו על ידי שלושה שודדים שניסו לגנוב את BB-8. ריי הצליח להכריח שניים מהשודדים להתנגש זה בזה באופני המהירות שלהם, והערימה על טיידו לאכול את האופניים שלו על ידי תולעת שומרת הלילה.

ריי ו- BB-8 המשיכו למוצב נימה, שם העבירה עוד חומר הצלה לפלוט. הוא הציע לה חצי מנה אחת לכל דבר, אוסף שריי הזכיר לה כי היה שווה מחצית מנה לכל פריט רק שבוע לפני. אף על פי שפלוט לא התרגש, הוא כן הציע לה לה שישים מנות עבור BB-8. ריי מיהרתה כמעט לקבל את ההצעה, אך עד מהרה היא אמרה לפלוט כי BB-8 אינו למכירה.

באין מפריע שלח פלוט את הבריונים שלו אחרי ריי כדי לנסות לקחת את הדרואיד בכוח – אולם זה הוכיח כלא מועיל, שכן ריי עשה עבודה קצרה ממנה לתוקפים. במהלך הקטטה הצליח BB-8 להציץ על פין אשר ברח עם פו דמרון ונשאר מאחור, לבוש בז'קט שהיה שייך לאדונו של BB-8, פו דמרון. BB-8 הזעיקה את ריי ומרדף קצר התפתח. ריי הצליחה לתפוס את הצעיר והאשימה אותו בגניבה. פין הסביר כי הז'קט היה שייך לפו דמרון וכי הוא זה שעזר ללוחם המחתרת לברוח, מפלט שעלה לפו את חייו. הוא גם הסביר כי גם הוא היה לוחם במחתרת, שנשלח לעזור לפו להשיג מפה שתוביל ללוק סקייווקר, מאסטר ג'דיי אגדי, שריי הניחה שהוא רק מיתוס. ריי קיבל את סיפורו של פין שהוא למעשה היה חבר במתחתרת, בעוד BB-8 קונן את הידיעה על פין על דממרון.

חלק 6: מילניום פרלקון והבריחה:

הותקפו על ידי המסדר הראשון, ריי נאלצה לטייס את המילניום פאלקון, ספינת כוכבים ישנה שהיא מחשיבה "זבל". את השלישייה הבחינו בקבוצה קטנה של חיילי סער שנשלחו לשחזר את לקחת מג'אקו. ריי ופין ניסו להימלט מתוקפיהם לאחר שפוטרו על ידי לוחמי ה- TIE. ריי הובילה את פין ו- BB-8 לעבר מספנה שניסה לפקד על מרובע רגעים לפני שנהרס. בלי שום אפשרות אחרת, הובילה ריי את השניים לעבר משא ישן (שתיארה כ"זבל") שלא טס במשך שנים, שהיה במקרה המילניום פאלקון שנפל בבעלותו של אונקר פלוט לאחר שנגנב ממספר רב של בעלים אחרים. ריי התיישבה במושב הטייס בזמן שפין אימן את אחד מתותחי הלייזר הרביעי. למרות התחלה מטלטלת, ריי טייסה את הספינה מהמאחז, ועל פי הצעתו של פין, נשאר בגובה נמוך כדי לבלבל את הסורקים בלוחמי ה- TIE. היא הובילה את הלוחמים במרדף אל בית הקברות של ספינת החלל, שם הצליחה להשתמש בכלי המלחמה שהופלו לטובתה. לוחם TIE אחד התרסק לאחר שפין ספג מכה ישירה, ואילו השני הלך אחרי ריי לתוך מעיים של משחתת סופר כוכבים. הפלקון ספג נזק והצריח ננעל למצב אחד, ולכן לאחר שטס מהמשחתת סופר כוכבים, ריי העבירה את המשא למצב בו פין יכול היה לירות בזריקה ישירה. כאשר לוחם ה- TIE האחרון נהרס, ריי הטיס את הספינה מג'אקו לחלל הפתוח.

חלק 7: אחרוני הג׳דיי ולוק סקייווקר:

ריי שאלה את ליאה אורגנה כיצד היא הובילה את המחתרת כשהכל נראה חסר סיכוי, ואליה הגיבה הגנרלית שאפילו האינסטינקט לנהל יכול לשמש כמוטיבציה להמשיך ולהילחם. ריי הרגישה כאילו הם היו מבודדים במאבקם נגד רן והמסדר הראשון, אם כי אורגנה הבטיחה לה שאיש מהם לא לבד, וכי הם חלק מסיבה גדולה בהרבה מעצמם. אורגנה אמרה לה שהיא גאה במה ריי עמדה לעשות. עם זאת, ריי חש את הפחד של הגנרלית, בידיעה שאורגנה מאשימה את עצמה בכך שהיא שולחת את בנה כדי להיות עם אחיה רק בשביל שבן סולו יפנה לצד האפל. עם זאת, אורגנה הייתה אמונה בריי, והאמינה שהיא לא תשתף בגורל בנה. לפני שנפרדה בדרכים, אורגנה סיפקה לריי משואה על מנת למצוא את דרכה חזרה למחתרת. השניים התחבקו בחיבוק ארוך, וריי עזבה למצוא את סקייווקר.

לאחר שנחתה על אחד האיים הקטנים של הפלנטה, ריי חיפשה בכל חורבותיו העתיקות של האי ומצא את אדון הג'דיי הזקן בהסתגרות. לוק סקייווקר, שנרדף בבירור מהעבר, לא אמר דבר כשריי הושיט לו את החרב אור של אביו, סמל לתקווה היחידה שהותירה הגלקסיה אחרי אירועי שובו של הג'די.

ביום הראשון לאימוניה עם לוק סקייווקר התעוררה ריי ומצאה את קיילו רן יושב מולה. היא כיוונה אינסטינקטיבית את הבלאסטר שלה אליו וירתה, רק כדי לפוצץ חור דרך בקת האבן שלה. אך היא לא יכלה לפגוע בו, ובכל זאת גם רן לא הצליח להשתמש בכוחותיו כדי להושיט את דעתה בגלל המרחק האמיתי ביניהם. ריי הייתה מבוהלת וגם מרותחת לראות את האדון האפל, אך החליטה לשמור על התפתחות חדשה זו ביניהם מסקייווקר, מחשש שהיא תאבד את אמונם של המאסטר הג'דיי אם יטעה בה והקשר החדשני של רן כבגידה. היא הלכה אחריו למקדש הג'דיי הראשון ושם תיאר את הכוח כאנרגיה שקשרה הכל יחד, כולל האור והחושך. לאחר תקשורת מסוימת, ריי הושיטה את הכוח לחושיה והרגישה נמשכת אל מערה שקועה באנרגיה צדדית חשוכה. לאחר שנמשכה ללא מאמץ אל החושך למרות אזהרותיו של סקייווקר, נסוג סקייווקר בפחד, מכיוון שכוחו הגולמי של ריי בכוח הזכיר לו ילד פלא מחונן אחר – אחיינו והחניך שנפל, בן סולו. במקביל, ריי לא חשה דבר מהגלות הג'דיי והבינה כי סקייווקר חסם את עצמו מהכוח.

במערת אק-טו כשלא גילתה את זהות הוריה, ריי נותרה מרגישה לבד כמתמיד. ככל שהאימונים שלה עם סקייווקר נמשכו, הקשר שלה עם רן התחזק והביא לאינטראקציות תכופות יותר ביניהם. בתחילה, ריי לא נחה מהעובדה שהיא נקשרה לגבר שאותו ראתה כרוצח ומפלצת. אולם להפתעתה, רן כבר לא ניסה להסתיר את ריי את תחושות הכאב והסבל שלו. בשלב מסוים היא ביררה – כשהיא מוסחת ממראה רן המופשט עד המותניים – כיצד הוא יכול להרוג את אביו, שאליו ענה רן בהשוואת חווייתו של ריי עם הנטישה לאלו שלו. הידע שלו על הוריו של ריי בלבל אותה, כמו גם הזכיר לה שהמגע הראשון בין מוחם איפשר להם לגשת זה לזכרו של זה. לאחר מכן ניצל רן את ההזדמנות לחלוק את זכרו מהלילה בו הרס את מקדש דודו, וחשף בפני ריי כי סקייווקר עשה ניסיון התנקשות בחייו של בן סולו בזמן שישן. היא רצתה להאמין שרן משקר, אבל רגשותיה אמרו לה שהוא אומר את האמת.

ריי שהתפכחה מדחייתו של סקייווקר ממורשת הג'דיי, פנתה ריי לקיילו רן, איתו תוכל לתקשר בין הכוכבים. באותה עת, הקשר שלהם הגיע לרמה חסרת תקדים בעוצמה ובעוצמה גולמית עד כדי כך שהריי השווה את זה לנגיעה בחוט חי. בהרימה היא הרימה את ידה כדי לגעת בו, אם כי היא ציפתה שידיהן פשוט יעברו זו בזו. כשאצבעותיהם נגעו בפועל, ריי אחזה בידו של רן. אולם באותו הרגע, סקייווקר – שחובר כעת עם הכוח – היה עד לקשרם במו עיניו והמשיך לקטוע את הקשר. לעימות עם המאסטר הג'דיי דרשה ריי לדעת אם הוא מנסה לרצוח את רן. השניים נלחמו עד שסקייווקר הודה כי הוא חשב על הרגת אחיינו לאחר שחש בחושך שבתוכו. שלא כמו סקייווקר, ריי לא האמין שרן היה מחויב לחלוטין לצד האפל שכן עדיין היה הרבה קונפליקט בתוכו. לפיכך, היא התכוונה להתעמת איתו, למרות האזהרות של סקייווקר, מתוך אמונה שגאולת בן סולו היא המפתח להצלת הגלקסיה. ריי לא היה ידוע לסקייווקר, ולקחה איתה את הטקסטים הג'דיים הקדושים על סיפון הפלקון לפני שעזבה את אק-טו. כשחזרה לצי המחתרת, ריי הורה לצ׳ובאקה לשגר אותה ממפלט בריחה לעבר ספינת הדגל של סנוק, העליונות, שם המתינה רן לבואה.

חלק 8: אקסגול:

עם ה-X-Wing של לוק הגיעה ריי לאקסגול והמשיכה להתמודד עם דארת' סידיוס בתוך מצודת סית'. לפני כס הסית’, אדון הסית' האפור השברירי והניידע הזיז את המצודה, תוך שהוא חושף את הקרב שלמעלה, מראה על המחתרת אשר נכשלה בכוחו של צי הסית’ לנצח בקרב. תוך ניצול ההשמדה הקרובה של מכלול ההתנגדות, ציווה סידיוס לקחת את חייו שמא לא תיהרס "משפחתה החדשה", מתוך כוונה להעביר את רוחם של כל הסית בגופו הפיזי, כולל רוחו שלו, אל גוף צעיר וחזק של ריי, אשר ימלוך על אימפריה חדשה המגובה על ידי הסית׳ לנצח. העימות המתוח הזה עם צוואות נשבר כאשר קיילו רן – שנגאל כעת בשם הולדתו, בן סולו – הגיע לעזור לריי. עם זאת, סידיוס תפס חלק ניכר מכוח החיים של ריי ובן, שהיוו דיאדה בכוח, והצעיר את עצמו.

ריי הייתה מובסת ומובסת לכאורה, שמעה את קולותיהם של ג'דיי בעבר, כולל המאסטר לשעבר שלה לוק סקייווקר, אנאקין סקייווקר, אובי וואן קנובי, יודה, קווי גון ג'ין, אסוקה טאנו, מייס וינדו, לומינארה אנדולי, איילה סעקורה, קאנאן ג'ארוס וגאליה מעודדת אותה ומעניקה לה את הכוח להמשיך נגד אדון הסית '. סידיוס שיחרר סערה של ברקי כוח במכוון נגד הג'דיי, אך ריי הצליחה להטות אותו בחזרה באמצעות חרבות האור של לוק וגם של ליה, והרגישה אלף נוכחות תומכות בה. בסופו של דבר היא אידה את סבה והרסה אותו. ריי נפצעה אנושות בתהליך, אם כי בן סולו הצליח להחיות אותה על ידי העברת כוח חייו שלו לגופה. כעת התחדשה, ריי ובן חלקו נשיקה, לפני שמידת הפציעות שלו והקרבן גבה את אותותיו, וסולו נעלם בזרועותיה.

חלק 9 ואחרון: טאטואין וריי סקייווקר:

ריי חזרה לאג'אן קלוס לחגוג את הניצחון עם המחתרת שם התאחדה שוב עם דמרון ופין. לאחר שהועברה לראות אותם, היא חלקה חיבוק עם חבריה.

אחר כך היא נסעה לחוות הלחות של לארס שבטאטואין, שם הניחה את חרבות האור של ליאה וגם של לוק למנוחה שקוע בחול, אך לאחר שיצרה את חרב האור שלה מהמקל (מוט) שלה בו הצליחה להבטיח שזה יעבוד. כשביקשה מקומית את שמה, היא התנערה משושלת הפלפטין שלה, ושינתה את עצמה ל"ריי סקייווקר "בברכת רוחות הכוח של לוק סקייווקר וליה אורגנה. היא שמרה על מוצאה כפלפטין בסוד, לא בטוח באשר למה בעלות בריתה יחשבו אם הן היו יודעות את האמת, או אם בכלל היו דואגות. ריי הביטה אל האופק של טאטואין עם שתי השמשות שלו ושם נגמר הסיפור של ריי.

מה דעתכם על הכתבה? אנו יודעים שזה היה ״קצת״ ארוך!

ספרו לנו בתגובות!, האם יש לכם משהו להוסיף, לכתוב? עקבו אחרינו לעוד, עשו לנו לייקים כי יש לנו תוכן אמיתי ומלהיב, ואפשר גם לשתף אותנו!

שהכוח יהיה איתכם תמיד!

בואו נדבר על אסאג' ונטרס:

אסאג' ונטרס היא אחות לילה מהכוכב דאת'ומיר, רגישה לכוח, סית' וחניכה לשעבר של דארת' טיראנוס (הרוזן דוקו), אשר השתתפה בסדרת מלחמת המשובטים.

בואו נדבר על הביוגרפיה שלה:

אסאג' ונטרס היא הייתה דאת'ומיראנית אשר עבר חייה הייתה עבד, ג'דיי פדוואן לשעבר, מתנקשת סית'ית, אחות לילה וציידת ראשים. בעשורים האחרונים של שלטונה של הרפובליקה הגלקטית, נולדה ונטרס לשבט של מכשפות לילה אשר רגישות לכוח בהובלת האם טלזין בכוכב לכת דת'ומיר. בשלב מוקדם של חייה נאלצה בריתה להיכנע את ונטרס לפושע בשם האסטלד, שהפיץ את ונטרס מאחיותיה לעולמה שנקרע המלחמה של ראטטק, שם גודלה כעבד בשירותו. היא התייתמה כאשר אדונתה נהרגה על ידי שודדי וויקוויי, אך לאחר מכן התגלתה על ידי האביר הג'דיי קי נרק, שהיה תקוע על ראטאטק וניהל קרב נגד שודדי הפיראטים. נרק גידל את ונטריס ולימד אותה להשתמש בכוח בדרכי מסדר הג'דיי, ויחד הם הגנו על תושבי ראטטק ונלחמו בחזרה נגד מתקפותיהם הטורפות של שודדי ים ומפקדים. לאחר עשור של עזרה לאוכלוסייה המקומית, ונטרס התייתמה פעם נוספת כשנרק נהרג על ידי שודדי ים שביקשו לסיים את מסע הצלב של הג'דיי על עולמם. זועמת מהאובדן וחסרת ההדרכה, ונטס אימצה את הצד האפל של הכוח, הדיח את מצביאים מקומיים ושלט במקומם. בסופו של דבר היא התגלתה על ידי האדון הסית' הרוזן דוקו ונפלה תחת הנחייתו וליוויו כאקרוליט אפלולי וחניכה שואפת.

כשפרצה מלחמת המשובטים הפאל-גלקטיות בין הרפובליקה הגלקטית לקונפדרציית המערכות העצמאיות של דוקו, ונטרס הפכה למפקדת בצבא הדרואידים הספריטי של אדוניה ולמתנקשת במשרתו של הסית'. עלילותיה הביאו אותה לעימות עם המסדר הג'די והיא התפרסמה בזכות מיומנותה ואכזריותה בזמן שניהלה מלחמה נגד הרפובליקה. היא חצתה לעיתים קרובות פנסי אור עם מאסטר הג'דיי אובי וואן קנובי והאביר הג'יי אנאקין סקייווקר, גיבורי הרפובליקה שלעתים קרובות הוטלו עליהם להתמודד עם מאמציה של ונטרס. אף שהייתה מוכשרת מאוד וראתה הצלחה בחטיפתה של רוטה האט, בחילוץ נוטה גונריי והסתננות לעולם המבצר הרפובליקני של קמינו, נאלצה ונטרס שוב ושוב להתמודד על טובתו של אדון כנגד המנהיג הצבאי של הקונפדרציה, הגנרל גריוויוס.

עם התקדמות המלחמה, האדון עצמו של דוקו, דארת' סידיוס, נזהר יותר ויותר מכוחה ההולך וגובר של ונטרס בכוח ובסופו של דבר הורה למנהיג הקונפדרציה לחסל את חניכה במפגן נאמנות. דוקו נענה, ובמהלך קרב סולוסט, בגד בוונטרס והורה לכוחות שלה להוציא אותה להורג. ונטרס נותרה למות, שרדה וטפלה את דרכה בחזרה לעולמה הביתי דאת'ומיר כדי לחפש מקלט ונקמה. האם טלזין ובריתה קיבלו את פני ונטריס בחזרה לאחותה ויחד קשרו קשר קשר להרוג את דוקו. לאחר ניסיון כושל להתנקש בספירה, ונטרס וטלזין עברו להתקין משכן משלהם קרוב לדוקו בתור המתנקש והחניך החדש שלו. לשם כך, בחרה ונטרס במאסטר הסאבאג' של צברק להיות מחונן לדוקו ובסופו של דבר לסייע לה ברצח. תוכנית זו השתבשה גם לאחר שאופריס דחתה את ונטרוס וגם את דוקו וכמעט הרגה את שניהם. בווסטרס, שהחליטה לעשות לעצמה חיים חדשים, חזרה לדת'ומיר כדי להצטרף רשמית לחמולה ולוותר על תוכניות נוספות לנקמה, אך לדוקו לא היה בכך. הספירה פנתה אל אחיות הלילה על כך שנמצאו את חניכו לשעבר ושגרו את גריביויוס וצבאו הזעיר לטבח במכשפות הדת'ומיריות. האם טלזין וונטרוס היו בין הניצולים הבודדים מהטבח ונאלצו לברוח בנפרד מדת'ומיר כדי להימלט מזעמו של דוקו.

ונטרס נפגעה עד מאוד מאובדן משפחתה הטרייה, ולכן נדרשה לנדוד בגלקסיה בחיפוש אחר מטרה, ובסופו של דבר פנתה לציד ראשים, ומצאה מידה טובה להצלחה בעסק. עבודה זו אילצה אותה לאמץ סדרה של בריתות בלתי צפויות – היא הצילה את אובי וואן קנובי מהמצמדים של דארת' מול וסאבאג' אופרס, אשר לאחרונה חונך את עצמו לדארת' מול – ועבדה לצד החניך של סקייווקר, אסוקה טאנו,

כאשר טאנו היתה שקרית הואשמה בהפצצת מקדש ג'דיי. סמוך לסוף מלחמות המשובטים, היא נתקלה בקווינלן ווס, אמן ג'דיי שהוטל להתנקש ברוזן דוקו לסיום המלחמה. ווס הצטרף לשותפות עם ונטריס במסווה של צייד ראשים, אך בסופו של דבר חשף את זהותו ואת מטרתו לאחר שהשניים התאהבו. הוונטרס אימן את ווס בתרבות ליליות וכישורי צד אפל כדי להתכונן לשביתה נגד דוקו, אך ניסיונם להרוג את הספירה נכשל, והיא נאלצה לברוח בזמן שנלקחה למעצר הקונפדרציה. בסופו של דבר היא עבדה עם קנובי וסקייווקר כדי להציל את ווס, אך חודשים של עינויים בידו של דוקו הפנו אותה לצד האפל. אף על פי ונטרס חשה בנפילתה, ווס סירב להאמין בחושך שלו ושוב נשלח להרוג את דוקו על ידי מועצת ג'דיי. היא הצטרפה אליו למשימה הסופית הזו, אך היא נפגשה בכישלון כאשר ווס נתן את עצמו באופן מלא לצד האפל. הקופרת עזרה באי רצון לווס ודוקו לברוח מהמרדף מג'דיי אך סירבה לחבק את הצד האפל שוב. במקום זאת, היא הקריבה את עצמה כאשר דוקו ניסה להרוג את ווס עם ברק כוח על ידי ספיגת הפיצוץ כדי להגן על אהובה. מותה הניע את ווס לבסוף לוותר על הצד האפל, והיא זכתה לכבוד על הקרבתה על ידי מועצת הג'דיי. גופתה של ונטרס הובאה לאחר מכן למנוחות במימי כפר השבט שלה בדאת'ומיר.

מה דעתכם על הכתבה?

ספרו לנו בתגובות!, האם יש לכם משהו להוסיף, לכתוב? עקבו אחרינו לעוד, עשו לנו לייקים כי יש לנו תוכן אמיתי ומלהיב, ואפשר גם לשתף אותנו!

בואו נדבר על אסוקה טאנו (כתבת ספיישל ומורחבת):

אסוקה טאנו, אשר גם כונה "Snips" על ידי אנאקין סקייווקר. היא ג׳דיי לשעבר חזקה ועוצמתית ומיומנת ואחראית בעלת מנהיגות וצדק וחמלה לחשוביה. אשר מותה אינו ידוע והיא בין הדמויות הכי מוערכות בקרב מעריצי מלחמת הכוכבים לאחרונה. המאסטר שלה לשעבר הוא אנאקין סקייווקר.

בואו נדבר הרבה על הביוגרפיה שלו:

לאחר מלחמות המשובטים, היתה ג'דיי פדוואן לשעבר, שלאחר הסכסוך סייעה להקמת רשת של תאי מורדים שונים נגד האימפריה הגלקטית. טאנו, אשה מטוגרותא, התגלתה בעולמה הביתי בשילי על ידי המאסטר הג'די פלו קון, שהביא אותה למקדש ג'די בקורוסנט כדי לקבל הכשרה לג'דיי. לאחר פרוץ מלחמת המשובטים, הורה גראנד ג׳דיי מאסטר יודה את טאנו הצעירה להיות התלמידת פדוואן של אביר הג'דיי אנאקין סקייווקר, אליו הצטרפה בקרב על כריסטופיס. בעוד שטאנו השתוקקה להוכיח את עצמה, היה לסקייווקר מוניטין של פזיזות, והייתה להם התחלה קשה למדי כמאסטר וכחניך. עם זאת, הם פעלו יחד כדי להציל את רוטה, בנו של אדון הפשע ג'בה האט, והחזירו את רוטה לאביו, ובכך הקימו ברית מכריעה בין שבט ההאט לבין הרפובליקה הגלקטית.

כמפקדת בצבא הגדול של הרפובליקה, מצאה טאנו מנטור בקפטן המשובט רקס מלגיון 501, איתו היא וסקייווקר שיתפו פעולה בכדי להוביל קמפיינים חזיתיים נגד הקונפדרציה של מערכות עצמאיות (ארגון הבלנים). בעמדת הפיקוד הראשונה שלה בקרב על רילוט, טאנו לא צייתה לפקודות ואיבדה את כל טייסת הטייסים שלה, אך היא התהפכה ועזרה להבטיח ניצחון ברילוט. מטלותיה הוציאה אותה נגד מגוון מתנגדים, החל מחניכת הגנרל סוויץ' וסית' אסאג' ונטרס וכלה בציידי ראשים כמו קאד ביין ואורה סינג. עם הזמן היא התבגרה למנהיגה מכובדת, תרמה לניצחונות המפתח ברפובליקה כמו הקרב השני בגיאונוזה וקרב מון קאלה. היא אפילו נפטרה במהלך סדרת אירועים על מורטיס, אך מפקד הכוח הידוע בשם הבת הקריב את עצמו להחזיר את טאנו לחיים.

טאנו צברה ניסיון רב בחזית המלחמה ומחוצה לה, והובילה קבוצה של צעירי ג'דיי למרוד כובשי טרנדושאן שלהם, בסיוע לחילוץ מושבה של טוגרותא משעבוד על ידי אימפריה – העבדות הזיגריאנית, ושימשה כיועצת למורדי אנדרון – איתה חבר קרוב, לוקס בונטרי, ביניהם – בשחרור עולמם מהקונפדרציה. במהלך אירועים מוחלטים, טאנו הייתה ממוסגרת להפצצת ההאנגר של מקדש ג'דיי ורוצח רצח אחרים, והיא ברחה אל העולם התחתון של קורוסאנט כדי לנקות את שמה. אף על פי שיצרה ברית בלתי סבירה עם אסאג' ונטרס, היא נעצרה על ידי כוחות הרפובליקה וכתוצאה מכך נאסרה עליה מסדר הג'דיי. בסופו של דבר, סקייווקר חשף את האשם האמיתי, חברתה של טאנו, ועמיתו פאפאוואן באריס אופי, ומנעה שהחניך לשעבר שלו יורשע בהרגעה. אף על פי כן, הניסוי ניתק את אמונתו של טאנו בג'דיי. היא סירבה להצעת מועצת הג'דיי להצטרף שוב למסדר, במקום זאת יצאה לחיפוש אחר דרך חדשה ולהפוך למציאת רגישי כוח. טאנו חזרה לזמן קצר להוביל את כוחות הרפובליקה במהלך המצור על מנדלור, והתמודדה מול דארת' מול וכוחותיו, אף כי פקודה 66 נחקקה במהלך הסכסוך וטאנו, אשר זייפה את מותה לאחר שבגדה בלגיון 501, נאלצה להסתתר.

לאחר עליית השלטון של האימפריה הגלקטית, טאנו התחבא על טאבסקה וראאדה. לאחר פינוי ראדה, הצטרף טאנו לתנועת המורדים ההולכת וגדלה של הסנאטור ערבה. היא הפכה למנהלת רשת הביון שלו ואימצה את שם הקוד "פולקרום". כפולקרום, טאנו סיפקה מודיעין לסיעות מורדים שונות, כולל תא המורדים של הרה סיננדולה. טאנו התעניינה במיוחד במורדים של סיננדלה מכיוון שאחד מחבריהם, ג'דיי לשעבר בשם קאנאן ג'ארוס, החל לאמן את פדוואן משלו, עזרא ברידגר. בנוסף, המאמצים של טאנו נגד האימפריה הביאו אותה במגע עם לורד האפל של הסית’ – דארת' ויידר, שללא ידוע לה היה למעשה אדוניה לשעבר, אנאקין סקייווקר, כמו גם האינקוויזיטורים הקיסריים המכונים האח החמישי והאחות השביעית.

בעקבות המשימה למלכור, טאנו הלכה לאיבוד בהריסות וצללים של מקדש סית' והאמינה רבים, כולל ג'ארוס וברידג׳ר, שנספו במהלך דו קרב עם דארת' ויידר.

עם זאת, טאנו ניצלה במפתיע מזעמו של ויידר על ידי עזרא ברידגר לעתיד, שמשך אותה דרך פורטל זמן אל העולם שבין העולמות, ממד של הכוח המחבר בין כל הזמן והמרחב. לאחר עימות עם דארת' סידיוס, אשר רצה גישה לממד, טאנו חזרה לזמנה והבטיחה ברידג׳ר ימצא אותה ברגע שתחזור. לאחר סיום מלחמת האזרחים הגלקטית, טאנו חזרה ללותל משוחררת והצטרפה לסבין ורן במסע שלה למצוא ברידג׳ר אשר נעדר ונעלם במהלך שחרור לותל.

שלושים ושש שנים לפני קרב יבין, אסוקה טאנו נולדה על כוכב הלכת שילי. שלוש שנים אחר כך, טאנו התגלתה על ידי מאסטר הג'דיי פלו קון בקרב עמו בשילי. התקבלה למסדר הג'די. בערך בתקופה זו, היא כמעט משועבדת על ידי מתחזה אשר יירט את האות למסדר הג'דיי וקיווה להשתמש בכוחותיה למטרותיהם. עם זאת, תוכנית זו סוכלה, וטאנו החלה את חייה כג'דיי. כמו כל הג'דיי בתקופתם, היא גדלה במקדש הג'דיי בקורוסנט.

בגיל ארבע-עשרה, טאנו הוקצאה לאבירת ג'דיי עם אנאקין סקייווקר – ולמדה את דרכי הכוח כחניכתו – על ידי המאסטר הגדול יודה. לאחר שקיבלה את דרגת הפדוואן, היא הפגינה להיטות להוכיח את עצמה ראויה להיות חניכתו. יודה עשה זאת כדי להקל על הפחד וחוסר היכולת של סקייווקר לאבד את יקיריהם, מאחר שהוא האמין שעל ידי הפיכתו למורה, סקייווקר יתפתח רגשית ויבין שההתקשרות המוגזמת שלו לאלו שאכפת לו הייתה מיותרת ברגע שטאנו הייתה מוכנה לצאת מעצמה. עם זאת, בחירתה העתידית לעזוב את המסדר דחפה את סקייווקר לעבר הצד האפל.

מועצת הג'דיי שלחה לבסוף את טאנו במשימתה הראשונה לכריסטופיס בכדי לסייע לכוחות הרפובליקה ולפגוש לבסוף את אדונה החדש, כמו גם להעביר מסר לפיו דרושים כמו אובי וואן קנובי ואנאקין סקייווקר במקדש הג'דיי בקורוסאנט. היא הגיעה לכוכב הלכת רגעים לאחר שהגל הראשון של הכוחות הבדלניים נסוגו לאחור. לאחר שהעבירה את המסר שלה למאסטר קנובי ולסקייווקר, אובי-וואן הציג את עצמו, בהנחה שהיא הלומדת החדשה שלו כפדוואן. היא תיקנה אותו, והתעקשה כי מאסטר יודה הקצה אותה ספציפית לסקייווקר.

בתוך כך, צבא הדרואידים הקימו מגן סטיה שיחסום את הפצצת התותחנים שהפסיק קודם לכן את התקדמותם. אנאקין ואסוקה קבעו בסופו של דבר תוכנית להסתננות לקווי האויב בזמן שקנובי וחייליו המנעו מכוחות האויב כדי לקנות להם זמן. שני הג'דיי הסתתרו בתוך קופסה בזמן שמיכלי הדרואידים הסתובבו סביבם. כשעשו את דרכם למקור המגן, אסוקה מעדה על אנטנת חיישנים והפעילה בטעות שורה של דרואידים קמעונאיים. בזמן שסקייווקר היה עסוק בדרואידים, טאנו החלה להניח מטענים סביב הגנרטור. בעודה נטעת מטענים, התפתח מאחוריה דרואיד קרב, אך אסוקה הבחינה בכך ופרסה אותו לשניים. גופו של הדרואיד הקרב התגלגל על פני חיישנים נוספים והפעיל עוד דרואידים קמעונאים נוספים. כאשר אדוניה הוצמד לעדר, הבחינה אסוקה בפיסת קיר מאחוריו עם חור נוח ממש במקום בו עמד סקייווקר. היא השתמשה בכוח כדי לדחוף את החומה למטה, לרסק את הדרואידים סביב אדוניה.

בינתיים, בעיר, קנובי נלכד על ידי הגנרל הבדלני. כדי להתאפק בזמן, קנובי הציע לשניים לשבת לשתות ולדון בכניעתו של קנובי. עם זאת, מהר מאוד עייף הגנרל וראה את התוכנית של קנובי. כשם שלוהתום הורה לכוחותיו של קנובי להיכנע, המגן התפוצץ, וקנובי תפס את הזוג הבדלני. קרב כריסטופיס הוכיח ניצחון גדול עבור הרפובליקה.

כשנגמר הקרב, סקייווקר ציין כמה פדוואן החדשה פזיזה. כאשר טאנו וסקייווקר מצאו עצמם מיושבים, תהה יודה אם הפדוואן תרגיע את דרכיו הפרועות של סקייווקר.

טאנו הייתה אישה בעלת ביטחון ומוסר, ומגנה הנחרצת של חפים מפשע. זה המשיך גם אחרי שעזבה את המסדר, כשהצטרפה למרידתו של בייל אורגנה להשבת החירות והדמוקרטיה לעם המדוכא על ידי האימפריה. טאנו גם חשה רחמים וחמלה כלפי האינקוויזיטור המכונה האח השישי למרות שהרג אותו בקרב. היא ראתה את האח השישי כקורבן שהפוטנציאל שלו לטובה התעקם ופנה לצד האפל. לאחר שהתיידד עם הדלה פרדי רגישת הכוח, התעסקה טאנו בהגנה על ילדים רגישים לכוח מפני כיבוש על ידי האינקוויזיטורים של האימפריה.

במהלך תקופתה בריצה מהאימפריה, טאנו המשיכה לסבול מצער על אובדן חבריה ואשמה בגלל העובדה שהיא לא הייתה שם כדי לעזור להם. בתקופתה בראדה, טאנו לא הייתה בטוחה בקשר עם חברים חדשים, בעיקר בגלל הכאב הרגשי שנגרם בגלל בגידתו של אופי. למרות כל מה שהנוחה עשתה, טאנו האמינה שלמרות שהיא טעתה ב"הרבה דברים", יש לה נקודה לגבי הג'דיי והרפובליקה, ובהמשך הביעה את אמונתה שאם היו מקשיבים לה באמת, הם היו עשויים להצליח לעצור את דארת' סידיוס לפני שהיה מאוחר מדי.

בתור קוד מודיע של המורדים בשם "פולקרום", טאנו עבדה בעקיפין עם תאי מורדים שונים, תמיד כשפניה מוסתרים וקולה מוסווה, והפך לפרגמטיזם במקצת כשייעצה להר הרס סינולה להפסיק לחפש אחר קאנאן ג'ארוס כדי להגן על אנשי הצוות שלה, במיוחד עזרא ברידג׳ר. זה עשוי לרמז על כך שהיא פיתחה אופי דיסקרטי יותר והחליטה בסך הכל לשים את הרבים לפני המעטים.

גם לאחר שחשפה את זהותה האמיתית למורדים, נראה היה כי עיסוקה בסתר ככל שפולקרום נותר נותר, כפי שטאנו אמרה לג'ארוס וברידגר כי אין לה שום ידיעה על הסית' לורד שהם נתקלו בו, מכיוון שהיא עצמה מתקשה להשלים עם הבנה מזוויעה של מה שהפך לאדוניה לשעבר.

תחושות אלה התבררו לאחרונה כשסירבה לסייע בפתיחת מקדש לותל, וקבעו שהיא כבר לא ג'דיי על עזיבת המסדר. בזמן שהייתה בתוך המקדש, רדפה אותה רוחו של אדוניה, שגוער בזעם על טאנו על כך שהשאיר אותו לגורל גרוע ממוות. טאנו, הזילה דמעות ונרקמה מצער, השתלחה מהאשליה ואז בכתה כשראתה שם אף אחד, אבל עכשיו הבינה שהחששות שלה נכונים: שהאדון לשעבר היה אדון סית' חסר רחמים.

לאחר שבסופו של דבר נפגש פנים אל פנים עם אדוניה לשעבר, טאנו סירבה להאמין שהיא וויידר הם אותו אדם, וקבעה כי סקייווקר "לעולם לא יכול להיות ערמומי כמו ויידר" שאליו הגיב ויידר בטענה שהרס את סקייווקר. טאנו נשבע אז לנקום ב"מוות" של סקייווקר, משהו נגד האימונים והמוסר הג'דיים שלה, אך אישר שהיא לא ג'דיי והמשיכה לדו קרב עם דארת׳ ויידר, רק כדי לגלות שהוא אכן חברתה והמנטור לשעבר. טאנו חשה אשמה בכך שעזב אותה לפני כן, והציעה לווידר חמלה, מסרבת להשאיר אותו שוב מאחור, רק כדי להידחות ולגזר דינו. למרות חוסר האכזריות והכוח של ויידר, טאנו המשיך באומץ להילחם.

כשטאנו ניצלה והתאחדה עם בריג'ר בעולם שבין העולמות, היא התעצבה ללמוד על גורלו של ג'ארוס, אך מוטרדה מהרעיון של ברידג’ר להציל את ג'ארוס ממוות. על פי הניסיון שלה שהיא לא מצליחה להציל את אדוניה, טאנו שכנעה בהצלחה את ברידג׳ר לתת לג'ארוס ללכת, והם נפרדו בדרכים, והבטיחו למצוא זה את זה שוב כשטאנו תחזור למלכור ותחדש את מסעתה.

לאחר קרב אנדור, טאנו ביקשה לקיים את הבטחתה לברידג׳ר והצטרפה לסבין ורן במסע שלה למצוא אותו ולהביא אותו הביתה.

מה דעתכם על הכתבה? אנו יודעים שזה היה ״קצת״ ארוך!

ספרו לנו בתגובות!, האם יש לכם משהו להוסיף, לכתוב? עקבו אחרינו לעוד, עשו לנו לייקים כי יש לנו תוכן אמיתי ומלהיב, ואפשר גם לשתף אותנו!

שהכוח יהיה איתכם תמיד!