בואו נדבר על דגובה:

דגובה היה כוכב לכת במערכת דגובה, ואחד המקומות הטהורים ביותר בגלקסיה, בעקבות השקט של הכוכב הכוח בו היה מאוד חזק.
עולם מרוחק של ביצות ויערות, הוא שימש כמקלט לגראנד מאסטר יודה במהלך גלותו לאחר חורבן מסדר הג'דיי. לוק סקייווקר קיבל אימונים מתקדמים בדרכי הכוח תחת מאסטר הג'דיי יודה בדגובה, וזה היה אחר כך מקום מותו של יודה והפיכתו לכוח.

מאסטר יודה הגיע לראשונה אל הכוכב לקראת סוף מלחמת המשובטים עבוד אחד מהמבחנים שהיה צריך לעבור על מנת ללמוד איך להפוך לאחד עם הכוח אחרי מותו, להישאר כרוח והתגלות בכל מקום באמצעות הכוח.

דאגובה היה כוכב לכת ביצתי מסתורי, אפוף ערפל, מכוסה ברובו בביצות, שזורה באינספור אגמים ולגונות רדודות ומערות חיות מרובות. קרקעות היבשת היבשתית והאוקיאנית של דגובה הוגדרו רק במעורפל, והיו מעט פעולות וולקניות או רעידות אדמה. דגובה הייתה ביתם של גזע הטאש ושל יצורים אחרים כמו נחשי גפן שבלולי ביצה… דוגמאות לצומח כוללות את צמח להדיה, צמח זרעי גנרטרי וירום. כוכב הלכת היה נטול כל תרבויות מתקדמות.

לדגובה היו שתי עונות, עונה יבשה ועונה רטובה. במהלך שיא העונה היבשה הארוכה (למעלה מחצי מסלול לאחר סיום הגשמים), הרי השטח מתחמם כדי שרוב צורות החיים יוכלו לשרוד, דבר המחייב כל הגרים במקום לנדוד אל האדמות התחתונות. מתחת לחופות העלים המהירים של שושלי העצים היוצאים מהמים הירוקים והסמיכים הנכנסים, שפלות השפלה שהיו פעם אחת חוזרות שוב לביצה ביצתית. ככל שהאוויר נעשה לח יותר, העננים האפורים המעוננים חוזרים ולפני שעובר מסלול נוסף של רבע, כוכב הלכת רחוק מספיק מהשמש שלו שתסתיים העונה היבשה והגשמים חוזרים, שוב מציפים את השפלה ומכסים את העצים במים, מה שהופך את האזוריות לשוב מתגוררת ליצורים חיים.

מה דעתכם על הכתבה? ספרו לנו בתגובות. שהכוח יהיה איתכם!

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: