בואו נדבר על C-3PO:

‏C-3PO, לעיתים מאוית כ- See-Threepio ולעיתים קרובות נקרא Threepio, היה דרואיד פרוטוקול דו-צדדי, הומנואידי, שנועד לתקשר עם יצורים אורגניים, שתוכנת בעיקר לנימוס ולפרוטוקול. הוא דובר יותר משש מיליון צורות של תקשורת, ופיתח אישיות מעורפלת ומועדת לדאגה לאורך כל עשרות שנות פעילותו. לאחר שהושמד ונזרק על הכוכב טטואין לפני 32 BBY C-3PO נבנה מחדש; אופיו המציל העניק לו איכויות מיוחדות שהבדילו אותו מדגמי דרואיד דומים. יחד עם מקבילו, אסטרומק דרואיד R2-D2 מצא עצמו כל הזמן מעורב ישירות ברגעים מרכזיים של ההיסטוריה הגלקטית, וסייע בהצלת הגלקסיה בהזדמנויות רבות. C-3PO ראה יצורים שונים כחברים שלו, והיה מסור מאוד להם, כמו גם לכל מאסטר ששירת.

במקור C-3PO שימש כפרוטוקול דרואיד לשליח מערכת מאנאקרון. מאוחר יותר, הוא הוחרב והושלך ברחובות מוס אספה, עיר בטאטואין. לאחר שנבנה מחדש על ידי העבד האנושי אנאקין סקייווקר, C-3PO שירת את סקייווקר ואמו שמי במשך יותר מעשר שנים, ביצע מטלות משק בית ועזר לסקייווקר להשיג את חירותו על ידי ניצחון במירוץ פודים.
סקייווקר עזב את טאטואין אך חזר בשנת 22 BBY כשאמו נפטרה, ו- C-3PO ניתן לסקייווקר, כיום ג'דיי פדוואן, על ידי בנו החורג של שמי אוון לארס. C-3PO, אנאקין, R2-D2, והסנטורית של נאבו, פדמה אמידאלה הסתבכו מיד במלחמת המשובטים, סכסוך רחב הגלקסיה בין הרפובליקה הגלקטית לבין הקונפדרציית של מערכות עצמאיות (איגוד הבדלנים).
סקייווקר נישא לאמידלה והעניק לה את C-3PO במתנה לחתונה, C-3PO סייע לה בנאמנות בתפקידיה הסנטוריים לאורך כל הסכסוך במשך שלוש השנים. השניים נכנסו לעתים קרובות לקווי החזית של המלחמה, לעיתים נלחמו לצד סקייווקר ו- R2-D2.

בסוף המלחמה הפך סקייווקר לסית’ לורד, אמידלה נפטרה, מסדר הג'דיי הושמד והרפובליקה אורגנה מחדש לאימפריה הגלקטית. הזיכרון של C-3PO נמחק, אולם הזיכרון של R2-D2 לא נמחק. C-3PO ו- R2-D2 הוקצו לקורנט Tantive IV של אולדראן, שם הם שירתו את סנטור אולדראן בייל אורגנה וביתו המואמצת ליאה אורגנה במשך 19 שנים.
עם זאת, הם הופרדו מאורגנה במהלך אותה תקופה, והיו נקלעים למגוון רחב של צרות, הרסו את הגנגסטר טיג פרום, עזרו להחזיר את טמוז – מלוכה ועזרו לסוחר מונגו באובב להחיות את הונו של משפחתו, בין מעלולים אחרים. לאחר שהצטרפו שוב לצוות הטנטיביוס הרביעי ושירתו תחת קפטן אנטילוס קמאי, הם הסתבכו במלחמת האזרחים הגלקטית, וב- 0 BBY, ליאה אורגנה מברית המורדים הפקידה אותם להביא עותק של תוכניות כוכב המוות למאסטר הג'דיי אובי וואן קנובי בטאטואין. לאחר שפגשו את קנובי, בנו של אנאקין סקייווקר (לוק), ואת המבריח האן סולו, הדרואידים עזרו לחלץ את הנסיכה ליאה מכוכב המוות של האימפריה והצטרפו לחבריהם המורדים, ועזרו להם ולמרד שלהם להביס את האימפריה ולהחזיר את החופש לגלקסיה.
30 שנים לאחר הקרב באנדור ת'ריפיו המשיך לסייע לליאה בברית התנגדות במסדר הראשון.
במהלך המלחמה נגד המסדר הראשון, ת'ריפיו הקריב את זכרונו כדי שיוכל לתרגם שפת סית' עתיקה. ת'ריפיו איבד את זכרונו אך R2-D2
החזיר לו את הזיכרון לאחר מכן.

ועכשיו נעבור למידע על C-3PO באגדות מלחמת הכוכבים:
לאחר הקרב באנדור כאשר ברית המורדים הפכה לרפובליקה החדשה, C-3PO המשיך לשרת את לוק, האן, וליאה ועזר להם להביס את שאריות האימפריה. ראוי לציין ש-C-3PO עזר לליאה והאן לגדל את שלושת ילדיהם, וסייע ללוק בגיוס חניכים למסדר הג'דיי החדש שלו. יכולות התרגום שלו הוכיחו חשיבות מכרעת במהלך תקריות גדולות על באקורה, ספינת הכוכבים טלג'ון ואגאבונד, ובגזרת קתול, ובשנת 17 ABY, הוא ו- R2-D2 חברו למכונאי צעיר בשם קול פרדרמר כדי לסכל תוכנית להפציץ את הבירה הגלקטית של קורוסאנט. כאשר מרוץ חוץ-גלקטי של יצורים המכונים "יוז'אן וונג" פלשו לגלקסיה בשנת 25 ABY, C-3PO השתתף בסכסוך בן ארבע השנים שראה בסופו של דבר את הפולשים מובסים. ההרס שביצעו הפולשים, ובמיוחד הטיפול הקשה שלהם בצניחים, גרם ל- C-3PO לפקפק עמוקות בדעותיו לגבי ביטול ההשבתה, אלמוות ומחיקת הזיכרון.

מה דעתכם על הדרואיד C-3PO? שהכוח יהיה איתכם!

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: