בואו נדבר על אק-טו:

אק-טו היה כוכב לכת מכוסה ברובו במים, עם איים סלעיים רבים המכוסים עצים ירוקים שנמצאו באזורים הלא ידועים. זה היה מקום הולדתו של מסדר הג'דיי והחזיק את הטקסטים הג'דיים הקדומים. שלושה עשורים לאחר מלחמת האזרחים הגלקטית, שימש ביתו של המאסטר ג'דיי לוק סקייווקר שיצא לגלות בחיפוש אחר מקדש הג'דיי הראשון לאחר שתלמידיו הג'דיים נהרגו על ידי קיילו רן ואבירי רן. לאחר שהמחתרת איגדה שני שברי מפות כדי לחשוף את מיקומו של סקייווקר, ריי נסעה לאק-טו עם הליווי של R2-D2 וצ'ובאקה, בחיפושים אחריו.

בואו נדבר על ההיסטוריה שלו:

אק-טו היה מקום מוצאם של מסדר הג'דיי. לפני טיהור הג'דיי הגדול ותקופת האימפריה, טענו חוקרי הג'דיי כי מספר מוקדים יכולים להיחשב כמקום הולדתו של המסדר. החוקרים טענו כי אק-טו, טייון, קורוסאנט, ג'דה ואוסוס יכולים כולם להיחשב בעולמות מועמדים ללידת המסדר ומיקומו של המקדש הג'דיי הראשון. עם זאת, למרות ההתלבטות הרבה, מיקומו של המקדש הג'דיי הראשון היה בגדר תעלומה עד שנגמרה מלחמת האזרחים הגלקטית.

לוק סקייווקר עשה שימוש במצפן כוכבים הג'דייי שגילה במחסן הקיסר בנפיליו. במרכזו עמד אבן ה-Supraluminite עטופה בפלזמה, המצפן תפקד כמו מחפשי הדרך הקדומים והיה מכוון לנקודות ספציפיות באזור המרחב. באמצעות חקר המצפן, נחשף שביל לאתר האי ומקדש הג'דיי הראשון. בעזרת לור סן טקה הוא סוף סוף הרכיב את הרמזים הרבים ולמד את מיקום המקדש, תגלית שהוא וסן טקקה שמרו על סוד. בעקבות ניסיונו הכושל של מאסטר הג'דיי לוק סקייווקר לבנות מחדש את מסדר הג'דיי, נעלם סקייווקר בקרב כוכב הכנף האיקס שלו בקו T-65B וחיפש אחר המקדש הג'דיי הראשון. הוא נכנס לגלות שהוטל על עצמו על אק-טו, הנחית את כנף האיקס שלו בכניסה רדודה, שוכנת על אי עם חורבות אבנים, והתנתק מהכוח.

ריי מגיעה לאק-טו למצוא את לוק סקייווקר.
עם תחילת המחתרת במאבק נגד המסדר הראשון, קיוותה הגנרלית ליאה אורגנה, אחותו של לוק סקייווקר, למצוא את אחיה ולהחזיר אותו למאבק נגד הצד האפל של הכוח. היא שלחה את הטייס פו דמרון לג'אקו, שם הוא השיג מפה חלקית שהוחזקה על ידי לור סן טקה, שנתנה חלק מהכיוון לאק-טו, אותה הוא אחסן בBB-8. מאוחר יותר, לאחר שניתנה המפה החלקית למחתרת, הדרואיד של סקייווקר, R2-D2, שהיה במצב הספק נמוך מאז הגלות של סקייווקר, חזר לכוח מלא וסיפק את שאר המפה לאק-טו. ל- R2-D2 לא היה בידיעת המפה במאגרי הנתונים שלו במשך שנים רבות, לאחר שמצא אותה ברשת האימפריה הגלקטית על סיפון כוכב המוות במלחמת האזרחים הגלקטית. ריי, לקחה את המפה וטסה לאק-טו, שם מצאה את סקייווקר בגלותו.

לאחר אימונותיה של ריי, סקייווקר בחר להישאר על הפלנטה ולא לנסוע לקראיט כדי להילחם במסדר הראשון. לאחר שביקר את רוחו של מאסטר הג'דיי יודה, סקייווקר הקרין את עצמו לקראיט לקיים אינטראקציה עם המחתרת ועם תלמידו שנפל קיילו רן. ההקרנה עצמה דרשה כמות אדירה של אנרגיית כוח ובסופו של דבר הובילה למותו, אם כי לוק מצא שלווה ותכלית פנימית ברגעיו האחרונים כשהביט בשקיעתו הבינארית של אק-טו והפך לאחד עם הכוח.

שנה לאחר מכן חוו קיילו רן וגם ריי סדרת חזיונות. ריי חוותה חזון המעניק לה הצצה לאמה ולעצמה כקיסרית סית' על כס המלכות. קיילו רן, לעומת זאת, חווה חזון לחלוטין על משפחתו. הוא שמע לראשונה את קולו של סבו מצד אמו, אנאקין סקייווקר אבל בקולו של דארת 'ויידר. ואז, הוא ראה את דודו האימהי, לוק סקייווקר. לבסוף, הוא ראה חתיכות מהעימות שלו עם אביו, האן סולו, שבסופו של דבר הסתיים בכך שרן הרג את האן.

בהמשך, בעקבות העימות מול רן והגילוי כי דארת' סידיוס שקם לתחייה היה סבה (ריי), מחשש שתיפול לצד האפל של הכוח, נמלטה ריי לאק-טו עם ה-TIE של קיילו רן והתכוונה לחיות בחוץ כשאר ימיה שם בגלות שהוטלה על עצמה כפי שקיים סקייווקר בעבר. עם זאת, רוח הכוח של סקייווקר הופיעה בפניה ועידדה את ריי לא לוותר כמו שעשה ולהבין שדמה לא יגדיר את מורשתה ולא את מעשיה. מכיוון שהיא ריסקה בכוונה את חללית ה-TIE, הוא הרים את כנף האיקס ​הזקן שלו מהמים כדי שתטוס לאקסגול.

מה דעתכם על הכתבה? ספרו לנו בתגובות… האם הייתם רוצים לבקר באק-טו? שהכוח יהיה איתכם!

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: