בואו נדבר על אימפריית הסית’:

אימפריית הסית', הידועה גם בשם אימפריית הסית' האמיתית, הייתה אימפריה שנוצרה בעקבות מלחמת ההייפר-ספייס הגדולה של 5000 BBY. שרידי האימפריה הסית’ית המקורית הקימו את אימפריית הסית' המשוחזרת באזורים הלא ידועים של הגלקסיה. האימפריה הזו, נוצרה לאחר ששורדי הסית' ממאבקו של לורד האפל של הסית' נגה סדוב נגד הרפובליקה הגלקטית אשר ברחו מהמרחב הידוע כדי לברוח מרדיפות על ידי הרפובליקה ומסדר הג'דיי. בהנהגתו של אדון סית' וייטייט, הפליטים נדדו ללא מטרה בחלל בחיפוש אחר בית חדש. עשרים שנה לאחר שעזבו את שטחה של האימפריה המקורית, הסית' גילו את עולמם הנשכח של דרומונד קאס ויישבו אותו כדי להתחיל בתהליך הבנייה מחדש.

במהלך תהליך הבנייה מחדש, הכריז ויטייט כי הוא אדון האופל של מסדרו וקיסר עמו. תחת טיפול הקיסר ומועצתו האפלה של הסית' לורדים, הקימה האימפריה את בירת קאס סיטי והחלה בבניית מכונת מלחמה אדירה, מתוך כוונה לחזור בסופו של דבר לקרב עם הרפובליקה הגלקטית. האימפריה פעלה למטרה זו במשך יותר מאלף שנים, בהתרחבות בהדרגה וצברה יותר כוח והשפעה. במהלך אותה תקופה, הסית' התגלו על ידי אבירי הג'דיי ראבן ומאלק, אשר פנו בכוח לצד האפל של הכוח על ידי הקיסר והפכו לסית לורדים'. למרות שנשלחו בחזרה לשמש כפולשי האימפריה בסופו של דבר, הם השתחררו מההתניה שלהם והקימו באופן תחרותי את האימפריה הסית’ית שלהם, אך הרפובליקה ניצחה את השניים ואת שרידיהם, והידע על האימפריה נותר מוסתר.

כשלוש מאות שנה לאחר מכן, אימפריית הסית' – עדיין בפיקודו של וייטייט – הייתה מוכנה לחזור לגלקסיה הגדולה יותר. לאחר שהתקין בסתר ממשלות בובות על עולמות הרפובליקה ברחבי שטחי החיצון החיצוניים, הסית' פלשו לחלל הרפובליקה בהתקפה של פרופורציות שאין כמוהן.

לאחר שכבשו ואבטחו חלק ניכר מהשפה החיצונית בשלבים המוקדמים של מה שעתיד היה להיקרא המלחמה הגלקטית הגדולה, קיסר הסית' החל להיערך לדחיפה לעבר מעוז הרפובליקה בגרעין הגלקטי. למרות מספר כישלונות במערכה שלה לקראת הגרעין, האימפריה זינקה שוב קדימה, ונכה את כלכלת הרפובליקה באמצעות ברית עם ברית הלוחמים המנדלוריאנים. עם זאת, בסופו של דבר, המצור נשבר על ידי היילו וייז, וחיזוקים מהרפובליקה הכניסו את המלחמה לקיפאון נוסף. לאחר קרוב לשלושה עשורים של לחימה, האימפריה הפתיעה את הגלקסיה כאשר המועצה האפלה העניקה הצעה לשלום הרפובליקה. הסאנט במהלך שיחות שלום באולדראן, האימפריה פתחה במתקפה מתגנבת על בירת הרפובליקה קורוסאנט. ההתקפה הייתה מוצלחת, מה שאפשר לאימפריה להכריח את הרפובליקה לחתום על טיוטת המסמך שתסיים את המלחמה – חוזה הקורוסאנט.

עם סיום המלחמה והאימפריה חזקה מתמיד, הקיסר נסוג מההשקפה הציבורית והעביר את האחריות על התחזוקה השוטפת של האימפריה למועצה האפלה. כתוצאה משיתוף הקיום של האימפריה עם הרפובליקה, התפתחה מלחמה קרה בין-כוכבית בעקבות המלחמה הגדולה, שבמהלכה האימפריה ניהלה קרבות פרוקסי וקונפליקטים קלים עם הרפובליקה ובעלות בריתה. כאשר שוב התחילה מלחמה, החלה האימפריה לספוג תבוסות קטסטרופליות שנעו בין איבוד חברי הנהגתו, כולל קיסר הסית' עצמו. בנוסף, האימפריה החלה להיחלש עוד יותר בגלל התנגשויות ומאבקים פנימיים בין הסית’ עד מהרה זה הפך להיות פחות פגיע ונואש כמו הרפובליקה בה נלחמה.

ההתמודדות הייתה נקודת המפנה של האימפריה כאשר דארת' מאר קיבל על עצמו מנהיגות. בעזרת בעלות בריתם החזקות ביותר הוא הצליח לייצב את האימפריה. מאר הבטיח עתיד מזהיר ואף ארגן ברית עם הרפובליקה בהתמודדות עם איומים כמו רבן וויטיאט. זעמו של הקיסר הוטל לשמור על האימפריה והוביל את כוחות האימפריה בקרב נגד דארת' מלגוס ואדוני האדמה לצד דארת' מאר.

עד 3636 BBY, האימפריה הנצחית פלשה לשאר הגלקסיה, והביסה את הסית' ואת הרפובליקה וביססה שליטה פוליטית, צבאית וכלכלית על שתי מעצמות העל. במהלך הסכסוך נהרגו או נעלמו בדרך אחרת רבים מחברי המועצה האפלה בנסיבות מסתוריות, למעט דארת' אקינה. היעלמותם הפתאומית של יריביה, כמו דארת' נוקס וזעמו של האימפריה, אפשרה לה להשתלט על שלמותה בשרידי האימפריה ולהכתיר את עצמה כקיסרית הסית'. למרות האיום החיצוני החדש, הרפובליקה ולא האימפריה לא יסכימו לסיים רשמית פעולות איבה או לדון בשותפות כלשהי. עם זאת, שיתוף הפעולה הקודם שניהל מאר בגלל מנהיגותו הסבירה, היה מורשת לאורך כל העשור, ובסופו של דבר יביא את הדרך לאנשי האימפריה להצטרף לרצון לברית רשמית עם עריקי הרפובליקה נגד אויבם המשותף. התבוסה של האימפריה הנצחית תוביל למלחמה נוספת בין הרפובליקה לאימפריה.

בסופו של דבר, הסית' האמיתי הובס ושטחו נקלט על ידי הרפובליקה הגלקטית, שהייתה כיום המעצמה הדומיננטית בגלקסיה. עד שנת 2000 BBY, אלה שעדיין נצמדו לדרכי הסית' הישנה עקבו בסופו של דבר אחרי דארת' חורין, שהקימה במקומה אימפריה של הסית' חדשה יותר.

מה דעתכם על הכתבה? ספרו לנו בתגובות!

שהכוח יהיה איתכם תמיד!

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: