בואו נדבר על כוכב קוריבאן: עולם הסית’:התוכן הנ"ל הוא מתוך אגדות מלחמת הכוכבים.

קוריבאן, הידוע בכינויו פסגאם בימי שלטונו של ה-סים, והיה ידוע גם בשם מורבאנד בזמן מלחמת המשובטים, היה כוכב הלכת היחיד במערכת הורוסטה, שנמצא מעבר לקורוס מייג'ור. זה היה עולם הבית המקורי של מין הסית' וכוכב לכת קדוש למסדר הסית', בכוכב שוכן הקברים של אדונים אפלים הקדומים ורבי עוצמה של הסית', והכיל כוח צדדי אפל עצום.

אחרי מאות שנות האופל, הג'דיי האפלים הנותרים התערבו עם מיני הסית' ושלטו בסית' בעזרת יכולות הכוח שלהם. לאחר מלחמת ההייפרספייס הגדולה ננטש קוריבן והפך לעולם נטוש.
זה היה למפקדה של הסית'.

כוכב הלכת הנידח והמתנשא הזה היה עולם הבית המקורי של מין הסית'. בשלב מסוים לפני 30,000 BBY הוקמה מושבה של קיליק בקוריבן, שהייתה בסופו של דבר קיליק סית' לורד. המתיישבים החייזרים גורשו במהירות על ידי הסית'.

הראקטה פלשו לקוריבן בניסיון לשלב את העולם באימפרית הסית’ האינסופית בסביבות 27,700 BBY, מתוך כוונה לקצור עבדים מכוכב הלכת שישמשו לפרויקטים מסוימים. הממצא היחיד לשרוד עידן זה היה מפת הכוכבים העתיקה, שסביבה נבנה מאוחר יותר ליד קבר נגה סדאו.

הראקאטה נכפה בסופו של דבר מהעולם לאחר שהמלך הסית' עדס הוביל את אנשיו נגדם. עדס מת בקרב, וכך, למרות ניצחון זה, התפוררה חברת הסית', ובאות המאות שלאחר מכן, הסית' עברה לעולמות כמו ארברה, זיוסט וטונד, תוך שימוש בכלי הראקטה שנלכדו והותיר את קורריבאן כעולם הקברות המאוכלס רק בקנאים רוחניים.

העולם היה לפחות חבר נומינלי באימפריה של שים מסביבות 25,126 BBY עד נפילתו, וקיבל את השם פסגאם.

אימפריית הסית' הוקמה בשנת 6900 BBY על ידי ג'דיי שנפל, גולה שנמלט מקרב קורבוס, אשר סיכם את חושך מאה השנים. הג'דיי שנפל הגיע אל קוריבן.

תוך כדי אימוניו בכוח, הג'דיי הנופל הדהים את הסית' והעלו את עצמם למעמד דמוי-אל על קוריבן, והפכו לשליטים של אנשי הסית'. ככל שחלפו שנים, והתרבות גזעית בין הנופלי הג'דיי לסית', המונח "סית" התייחס לא רק לתושביו המקוריים של קוריבאן, אלא גם אדוני הג'דיי שנפלו. עד עלייתה של נגה סדאו, קיומה של אימפריית הסית' לא היתה ידוע לרפובליקה הגלקטית.

מתחת לזרם הכוח של הסית', עולם שומם זה הפך לעזאזל ומסוכן יותר. אדוני הסית' הקימו ארמונות ענק ומתחמי קבורה לכבוד לורדיהם האפלים. בסביבות 5000 BBY, הכוכב הפך לנקודת קצה של מסלול קפיצת החלל המרחב דרגון שביל חדש, כאשר התגלה על ידי גב וג'ורי דארגון. אירוע זה עורר את מלחמת ההיפרספייס הגדולה. לאחר נפילת אימפריה הסית', איבד הכוכב חלק ניכר מהבולטות שלו בגלקסיה, ובסופו של דבר נפל מדגמי הכוכבים הגלקטיות במשך אלף שנים. למרות האמונה שהסית' כמין נכחד לאחר תום המלחמה, מובלעות מבודדות של קיסאי ומאססי התקיימו על פני הכוכב במשך אלפי שנים לאחר נפילת האימפריה שלהם.

ועכשיו נעבור לגירסה הקאנונית על הכוכב שנקרא בקאנון מורבאנד:

מורבאנד, היה כוכב לכת במערכת הכוכבים החיצונית של הגלקסיה שהיה ביתו של הסית'. העולם השומם וההררי ננטש לאחר מלחמות קדומות רבות. עמק האדונים האפלים על פני הכוכב היה מקום המנוחה של דארת' ביין, הסית' לורד שיצר את חוק השניים. במהלך מלחמת המשובטים יודה הגיע לעולם הנטוש כחלק ממסעו לגלות את סודות התודעה הנצחית בצד המואר של הכוח.

מה דעתכם על הכתבה? ספרו לנו בתגובות! שהכוח יהיה איתכם!

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: