והיום נדבר על מייס ווינדו:

מייס ווינדו, בן אנוש הרגיש לכוח, היה מאסטר ג'דיי הנערץ וחבר במועצה העליונה של מסדר הג'דיי במהלך השנים האחרונות של הרפובליקה הגלקטית. בתקופתו במסדר הג'דיי, שימש בעבר כשני בפיקוד מועצת הג'דיי, אחרי גרנד מאסטר יודה. הוא היה האלוף הגדול ביותר של מסדר הג'דיי וקידם את המסורות העתיקות שלו בתוך ההשפעה ההולכת וגוברת של הצד האפל של הכוח בימים המושחתים של הרפובליקה.
ווינדו פיתח שיטת לחימה יחודית שנקראת "וואפאד", שיטה זו היא שיטה מאוד אגרסיבית והיא השפיעה על הרבה מאוד לוחמי ג'דיי.

מייס ווינדו נולד בשנת 72 BBY ככל הנראה, ארון קאל. עקב היותו רגיש לכוח בעוצמות גבוהות הוא נשלח בגיל צעיר מאוד אל המסדר.
כאשר קודם לפדוואן הוא נבחר להיות החניך של מאסטר סייסלין מיר.

כאשר המשבר הבדלני הוליד את הולדתה של הקונפדרציה של המערכות העצמאיות והצית את מלחמת המשובטים, ווינדו והג'דיי התקשרו להגנת הרפובליקה והפכו למנהיגי הצבא הגדול של הרפובליקה. לאורך המלחמה שירת ווינדו את הג'דיי והרפובליקה בתפקידים שונים – בשדה הקרב בפיקוד צבא המשובט, על קוראסנט כמפקח על מאמץ המלחמה ויועץ לקנצלר העליון שיב פלפטין, ואפילו כדיפלומט שעשה מחלוקת עולמית, למרות זלזולו בפוליטיקה. עלילותיו בחזית שימשו תזכורת למוניטין שלו כלוחם ג'דיי ידוע.

ככל שנסתיימה המלחמה, ווינדו חשד יותר ויותר במניעיו של הקנצלר, כשפלפטין צבר שליטה כמעט-דיקטטורית על הסנאט הגלקטי, וחש את כוחו הגובר של הצד האפל בגלקסיה. חשדותיו אושרו כאשר אנאקין סקייווקר, אביר ג'דיי ונבחר הנבואה העתיקה, גילה כי פלפטין הוא דארת' סידיוס, לורד הסית' האפל, שתמרן את הרפובליקה ואת ברית הבדלנים למלחמה. ווינדו, יחד עם מאסטרי ג'דיי כמו קיט פיסטו, אגן קולאר וסעיי טיין, התעמתו עם פלפטין בכוונה לעצור אותו. במקום זאת, אדון האופל תקף אותם, הכה אותם בזה אחר זה עד שנשאר רק ווינדו. ווינדו העניק את פלפטין בעימות, והחלטת הקנצלר הייתה מסוכנת מכדי שיישאר בחיים בגלל השפעתו על השלטון – התכונן להכותו, אך התערבותו של אנאקין סקייווקר, שהציל את חיי הקנצלר, הובילה למוות של ווינדו. כתוצאה מכך, נפל סקייווקר לפיתוי הצד האפל ושמו שונה לדארת' ויידר.

מעשיו של ווינדו הביאו את פלפטין למתג את הג'דיי כבוגדים ברפובליקה. הקנצלר הוציא להורג את צו 66 וכוחות שיבוטים ברחבי הגלקסיה פנו נגדם והרגו את מנהיגיהם הג'דיים בסימן נפילת המסדר הג'די. פלפטין הפך את הרפובליקה לאימפריה הגלקטית והמשטר החדש של הקיסר קידם את הרגש האנטי-ג'דיי ברחבי הגלקסיה. באמצעות תעמולה, האימפריה הציגה את ווינדו כמנהיגה של הג'דיי כפלילי שגרם לפריצת מלחמת האזרחים. למרות התעמולה, חלק מפעולותיו של ווינדו זכרו בחיבה; הגנרל צ'אם סינדלה, ששירת לצד ווינדו במהלך קרב רילוט, זכר את ווינדו בכבוד רב וסיפר את הסיפור כיצד ווינדו עזר לו לשחרר את רילוט במהלך המלחמה.

מה דעתכם על הכתבה? ומה דעתכם על מייס ווינדו? האם הוא עשה את תפקידו במועצה וביקום מלחמת הכוכבים? ספרו לנו בתגובות. שהכוח יהיה איתכם!

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: