בואו נדבר על לוק סקייווקר (הכתבה המורחבת):

לוק סקייווקר, היה מאסטר ג'דיי אגדי שלחם במלחמת האזרחים הגלקטית בתקופת שלטונה של האימפריה הגלקטית.

יחד עם חבריו, הנסיכה ליאה אורגנה, הגנרל האן סולו, צ׳ובאקה, צמד הדרואידים R2D2 ו-C3PO, בן קנובי, לנדו קלריסיאן ועוד.

סקייווקר היה בצד הברית לשיקום הרפובליקה (ברית המורדים)- ארגון שמרד באימפריה הגלקטית והשבת הדמוקרטיה לגלקסיה.
לאחר המלחמה הפך סקייווקר לאגדה חיה, ונזכר כאחד הג'דיי הגדולים בהיסטוריה הגלקטית.

בנם של אביר הג'דיי אנאקין סקייווקר והסנטורית פדמה אמידאלה, לוק סקייווקר נולד יחד עם אחותו התאומה, ליאה, בשנת 19 BBY יומיים לאחר עליית האימפריה הגלקטית. כתוצאה ממותה של אמידלה ונפילתו של אנאקין לצד האפל של הכוח, הופרדו ילדי הסקייווקר ונשלחו למחבוא, כאשר ליאה אומצה על ידי משפחת המלוכה באולדראן בזמן שלוק גדל על ידי קרובי משפחתו בטטואין.
עם רצון לחיים של הרפתקאות ותכלית, הצטרף סקייווקר למרד והחל ללמוד את דרכי הכוח בהדרכתו של מאסטר הג'דיי אובי וואן קנובי, שהחניך הראשון שלו היה אביו של לוק עצמו.
לוק קיבל מקנובי את חרב האור של אביו.
קנובי סיפר ללוק שאביו נהרג ע"י לורד הסית' דארת' ויידר, ובכך לא סיפר את כל האמת ללוק.
במהלך קרב יאבין ב- 0 BBY, סקייווקר הציל את ברית המורדים מחיסול על ידי השמדת כוכב המוות של האימפריה בכך שפוצץ את כוכב המוות.

כמה חודשים לאחר הקרב ביאבין, לוק חוזר אל טטואין אל ביתו של אובי וואן קנובי על מנת לחפש מידע איך להתאמן להיות ג'דיי.

במהלך הביקור הוא מתעמת עם בובה פט שנשלח ע"י דארת' ויידר להביא אליו את הטייס הרגיש לכוח שמחזיק ברשותו בחרב האור של אנאקין סקייווקר שפוצץ את כוכב המוות. פט נכשל ולוק בורח ביחד עם יומן שקנובי השאיר במיוחד עבור לוק.
במהלך 3 השנים הבאות לוק מסייע לברית המורדים למצוא בסיס חדש ותוך כדי ללמוד את דרכי הצד המואר של הכוח כדי להפוך לאביר ג'דיי.

הוא ממשיך את אימוניו בשנים שלאחר מכן, נחוש להפוך לאביר ג'דיי כמו אביו לפניו, ובעזרת רוחו של אובי וואן קנובי הוא מגיע אל הכוכב דגובה כדי ללמוד עם חונך חדש גראנד מאסטר יודה.
לוק מגלה שחבריו בצרה והוא חייב להציל אותם, הוא מתעמת עם ויידר ולאחר שויידר כורת את ידו הוא מספר ללוק שהוא אביו.

לוק המזועזע בורח והוא חולץ ע"י חבריו.
שנה לאחר מכן לוק והחבורה מארגנים תוכנית להציל את האן סולו מפני ג'אבה ההאט.
במהלכה לוק נופל בשבי ועומד לצאת להורג בבור הסארלק אך זה היה חלק מהתוכנית של לוק והם מצליחים לחלץ את האן ולהביס את ג'אבה וחבורתו.
לאחר מכן לוק מגיע אל דגובה ומגלה שיודה גוסס, יודה מספר ללוק שכדי להפוך לאביר ג'דיי הוא חייב להתעמת עם ויידר ולהביסו, במילותיו האחרונות של יודה הוא מספר ללוק שיש עוד סקייווקר והופך לאחד עם הכוח.

רוחו של אובי וואן קנובי מתגלה לאחר מכן ומספרת ללוק שיש לו אחות, לוק מבין שזו ליאה ושבעצם הם אחים תאומים.

לוק משתתף בקרב אנדור , במהלכו התעמת עם דארת' ויידר, שלדעתו היה בו עדיין טוב והוא עדיין אנאקין סקייווקר. בעזרתו של לוק חזר אנאקין לצד המואר של הכוח בכך שהרג את הקיסר במחיר חייו, כשהוא ממלא את גורלו כמי שנבחר.

עם השמדת הסית' והכניעה לאחר מכן של האימפריה ב- 5 ABY, נסע לוק סקייווקר על פני הגלקסיה, בחיפוש אחר מידע שיסייע לו בבניית מסדר הג'דיי. במהלך אחד ממסעותיו פוגש לוק על הכוכב פיליו את דל מיקו חייל אימפריאלי מיחידת הקומנדו אינפרנו, הנמצא על הכוכב כדי לפוצץ ארכיון של הקיסר.

מיקו וסקייווקר משתפים פעולה כדי לפתוח את הארכיון ותוך כדי נלחמים בחרקים מקומיים.
לאחר פתיחת הארכיון, מיקו מאפשר ללוק לקחת מצפן ג'דיי עתיק מהארכיון ומבין שברית המורדים והג'דיי לא רעים כמו שחשב. במהלך השנים לוק גם מאמן את אחותו ליאה להיות אבירת ג'דיי אך במבחנה האחרון היא מחליטה שלא עקב חיזיון שאם תהפוך לאבירת ג'דיי, בנה יעבור אל הצד האפל.

עשר שנים לאחר נפילת האימפריה, לוק בונה מקדש ג'דיי ומקים מחדש את מסדר הג'דיי בשנת 15 ABY. אחד החניכים שלו היה בנה של ליאה והאן סולו, בן סולו, שירש את רגישות הכוח של משפחתו ואת הפוטנציאל שלהם. 13 שנים לאחר מכן בשנת 28 ABY לוק חש שבן יעבור אל הצד האפל וחושב להרוג אותו אך בשנייה האחרונה מתנגד למחשבותיו ומכבה את חרב האור שלו, בן מתעורר ורואה את לוק עם חרב האור שלו וחושב שלוק בא להרוג אותו.

בן מפיל את תקרת החדר על לוק וכאשר לוק מתעורר, מקדש הג'דיי שבנה נהרס ותלמידיו שהיו בפנים נהרגו. אובדן אחיינו, שנפל לצד האפל כמו ויידר לפניו, רדף את סקייווקר עד סוף ימיו. בנוסף, הרס המסדר המתהווה שכנע אותו כי הגיע הזמן שהג'דיי יסתיימו.

עקב כך הוא לוק מגלה את עצמו אל הכוכב אק-טו, הכוכב שבו מסדר הג'דיי נוסד. לאחר שבחר לחיות את ימיו שנותרו כנזיר ומשאיר אחריו מפה כדי התאפשר למצוא אותו ביום מן הימים.
תוך התעלמות מתחינותיה של הגלקסיה לעזרה במהלך עליית המסדר הראשון.

בדידותו נקטעה בשנת 34 ABY, זמן קצר לאחר נפילת הרפובליקה החדשה, ריי מגיע אל אק-טו ומתעקשת שלוק יעזור להביס את המסדר הראשון ויאמן אותה להפוך לאבירת ג'דיי.
לוק לבסוף מאמן את ריי אך לאחר שמגלה שהיא מתקשרת עם קיילו רן דרך הכוח, הוא מכריח אותה לעזוב.

לוק מחליט לשרוף את ספרי הג'דיי העתיקים, אך לפני ששורף רוחו של מאסטר יודה מתגלה לפניו ומסביר לו שכישלון הוא המורה הטוב ביותר, כלומר שמכישלונות לומדים יותר מהצלחות.
לאחר מכן לוק מחליט להשתמש בכוח כדי ליצור אולגרמת כוח ומגיע אל הכוכב קרייט כדי להתעמת עם אחיינו בעיקר כדי למשוך זמן לברית ההתנגדות לברוח משם.

יצירת אולגרמת הכוח לוקחת הרבה כוח פיזי מלוק ולאחר מכן הופך לאחד עם הכוח.
למרות שהלך לעולמו , האגדה שלו מתפשטת בכל הגלקסיה, ומציתה שוב ניצוץ של תקווה באויבי המסדר הראשון. לפני מותו הצהיר סקייווקר כי מסדר הג'דיי לא ימות איתו, לאחר שאימן את חניכתו האחרונה ריי.

למרות שמצא שלווה ותכלית, הרפתקאותיו של לוק סקייווקר לא הסתיימו עדיין. בשנה שלאחר מכן, עם שובו המסתורי של דארת' סידיוס, הופיע שוב לוק כרוח כוח כשריי גילתה את זהותה האמיתית ומחליטה להגלות את עצמה אל אק-טו כמו לוק.
עם זאת, בדומה לריי ששכנעה את עצמו שהוא לא היה כישלון, לוק שכנע אותה שמורשתה לא הוגדרה על ידי קו הדם שלה ועודד אותה להתמודד עם הקיסר בעימות בו לוק וג'דיי רבים שנפטרו סייעו לריי להשמיד את סבה, הקיסר. לאחר מכן מתגלים רוחם של לוק וליאה אל ריי על הכוכב טטואין ומעודדים אותה להמשיך את מורשת משפחת סקייווקר בכך שתקרא לעצמה ריי סקייווקר.

באגדות מלחמת הכוכבים, מלחמת האזרחים הגלקטית נמשכת הרבה יותר שנים עד שנת 19 ABY, במהלכה לוק מתעמת עם מתנקשת בשם מארה ג'ייד שאומנה ע"י הקיסר להרוג את לוק.
שיבוט של הקיסר פלפטין הצליח להעביר את לוק אל הצד האפל אך לבסוף לוק חזר אל הצד המואר והרג את הקיסר לתמיד.

לבסוף לוק ומארה מתאהבים והיא הופכת לאבירת ג'דיי, לוק מקים את מסדר הג'דיי בשנת 11 ABY ומקדשה החדש נמצא על הירח יאבין 4.
לוק מתחיל לאמן את ליאה והיא הופכת בסופו של דבר למאסטרית.

לוק מלמד את אחיינו ג'ייסן סולו ולאחר מכן את אחיו הצעיר אנאקין סולו, אחותו התאומה של ג'ייסן ג'יינה לומדת כחניכה של מארה ג'ייד. 6 שנים לאחר מכן בשנת 25 ABY פורצת מלחמת היוזאן וונג שבה חייזרים מגלקסיה אחרת בשם היוזהאן וונג פולשים אל הגלקסיה וגורמים לכאוס.
במהלך המלחמה בשנת 26 ABY מארה יולדת את בן סקייווקר, בנו של לוק.

לוק ומסדר הג'דיי היו הלוחמים המרכזיים במלחמה נגד היוזאן וונג ובמהלך המלחמה אנאקין נהרג וג'ייסן נופל בשבי, המלחמה נגמרת לאחר 4 שנים בשנת 29 ABY לאחר שלוק הורג את המנהיג העליון של היוזאן וונג. לוק מעניק לעצמו לאחר המלחמה את התואר של גרנד מאסטר של מסדר הג'דיי החדש ובכך הופך באופן רשמי לראש המסדר.

11 שנים לאחר מכן בשנת 40 ABY פורצת מלחמת האזרחים השנייה בהובלת ג'ייסן סולו שעובר אל הצד האפל ומשנה את שמו לדארת' קיידיס.
קיידיס הורג את דודתו מארה ג'דיי סקייווקר ולאחר שנה נהרג ע"י אחותו התאומה ג'יינה סולו.
לאחר המלחמה החליטה הפדרציה הגלקטית של הבריתות החופשיות להגלות את לוק ולהדיח אותו מכל דרגותיו כגרנד מאסטר של המסדר.
לוק ובנו התחילו לחקור את נפילתו של ג'ייסן סולו אל הצד האפל וגילו על שבט אבוד של סית' ועל הרוח של אבלות'.

לוק לבסוף הוחזר אל מסדר הג'דיי ועזר להם להביס את אבלות' בשנת 44 ABY ולוק חזר להיות הגרנד מאסטר של המסדר. בין השנים 45 ABY ל137 ABY לוק הופך לאחד עם הכוח ומת. בשנת 137 ABY רוחו של לוק מייעצת לנינו קייד סקייווקר, צייד ראשים שעזב את מסדר הג'דיי אך מתלבט אם לעזור לגלקסיה נגד מסדר הסית' של דארת' קרייט.

מה דעתכם על הכתבה? ספרו לנו בתגובות, ומה דעתכם על לוק?

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: