קצת על ג’אר ג׳אר בינקס:

ג'אר ג'אר בינקס היה מפקד ופוליטיקאי צבאי של גונגן שגילם תפקיד מפתח בפלישת נאבו ומלחמת המשובטים שהגיעו לשיא בנפילת הרפובליקה הגלקטית ובעליית האימפריה הגלקטית. לאחר שגורש מחברת הגונגן עקב התנהגותו המגושמת, הוא חזר לטובת עמו בכך שסייע להבטיח ברית בין הראש הגונגן רוגור נס למלכה פדמה אמידאלה מנאבו, ברית חיונית בסיום הפלישה של הפדרציה לסחר לעולמת הבית המשותפת שלהם. בשנים שלאחר מכן הפך בינקס כנציג זוטר עבור אנשיו בסנאט הגלקטי, כיהן לצד אמידלה ברגע שהייתה לסנאטור של כוכב הלכת.

עשר שנים לאחר משבר נאבו, המתחים ההולכים וגוברים בין הרפובליקה הגלקטית לקונפדרציית המערכות העצמאיות איימו על פרוץ המלחמה הגלקטית בהיקף המלא. בהיעדרו של הסנטורית אמידלה, שחייה היו תחת איום על ידי מתנקשים, בינקס שוכנע על ידי הקנצלר העליון שיב פלפטין להציע כי הקנצלר יקבל סמכויות ביצוע חירום להקים צבא גדול של הרפובליקה. ההצעה עברה, והובילה לפרוץ מלחמת המשובטים, שבמהלכן השתתף בינקס במספר משימות דיפלומטיות עבור הסנאט הגלקטי.

סמכויות החירום שהציע בינקס שימשו בסופו של דבר על ידי הקנצלר, בסתר הלורד סית' דארת' סידיוס, צבר כוח מוחלט להפוך את הרפובליקה לאימפריה. בשנים שלאחר מכן, בינקס הפך שוב למנודה על נאבו בגלל תפקידו בעליית האימפריה. בזמן קרב ג'אקו, בינקס היה מופע רחוב בעיר הבירה של תיאד, שם זלזלו בו במבוגרים אך אהבו את הילדים שהגיעו לצפות בתמונותיו.

בשל תפקידו בסיוע לעליית האימפריה הגלקטית, נידון בינקס על ידי גונגאנים רבים ונאבו לאחר קרב אנדור. למרות שלא הבין את חומרת המצב, בינקס היה מודע במעורפל לסיבות שהוא נידוי. בינקס היה פופולרי בקרב ילדי פליטים בגלל התעלולים המצחיקים שלו וחוש ההומור הטוב. בינקס מצא חבר לא סביר בדמות ילד הפליטים המעוות, מאפו, שהיה אחד האנשים הבודדים שמוכנים לדבר אתו. לאחר שמאדו טען שבינקס לא אשם בכך שעזר לאימפריה, הגונגן נענה באומרה לבקשתו של הילד לקבל אימונים להיות ליצן.

מקווים שנהניתם מהכתבה, עקבו אחרינו לעוד!

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: