עכשיו נדבר על אובי וואן קנובי (הכתבה המורחבת):

אובי וואן קנובי היה בן אנוש, רגיש לכוח, מאסטר
ג'דיי אגדי וחבר המועצה העליונה של הג'דיי במהלך נפילת הרפובליקה. בתקופת האימפריה הוא החליף את שמו לבן קנובי בכדי להסתתר מהמשטר.

קנובי, איש אציל הידוע בכישוריו עם הכוח, אימן את אנאקין סקייווקר כפאדוואן שלו, שימש כגנרל ג'דיי בצבא הגדול של הרפובליקה במהלך מלחמת המשובטים, והפך למאסטר של לוק סקייווקר לפני מותו ב- 0 BBY. קנובי, שנולד בכוכב סטיוויון בשנת 57 BBY, עבר למסדר הג'דיי בגיל צעיר והפך לחניך של קווי גון ג'ין לאחר שסיים את שיעוריו הראשונים אצל הגרנד מאסטר יודה.

במהלך היותו תלמיד של קווי גון ג'ין הם נשלחים אל הכוכב מנדלור כדי להגן על הדוכסית סאטין קריז מפני ציידי ראשים שמאיימים על חייה, במהלך המשימה קנובי מתאהב בסאטין אך עקב היותו במסדר הג'דיי הוא אינו יכול להביע רצון לקשר איתה.

במהלך הפלישה לנאבו ע"י פדרציית הסחר
ב- 32 BBY, נשלחים קווי גון ג'ין ואובי וואן קנובי ע"י מועצת הג'דיי כדי לנהל משא ומתן עם פדרציית הסחר שעובדים תחת דארת' סידיוס. קווי גון ואובי וואן ממריאים עם מלכת נאבו כדי להרחיק אותה מהסכנה אך נאלצים לנחות נחיתת חירום על הכוכב המדברי טטואין.

בטטואין קווי פוגש את אנאקין סקייווקר ומשוכנע שהוא "הנבחר" שיביס את הסית' ויביא איזון לכוח אך בנוסף דארת' סידיוס שולח את תלמידו דארת' מול שיהרוג את קווי גון ואובי וואן.

בנאבו אובי וואן מביס את דארת’ מול וזכה למעמד של אביר ג'דיי אך גם איבד את המאסטר שלו קווי גון ג'ין בקרב. משאלתו האחרונה של קווי גון הייתה שקנובי ילמד את אנאקין סקייווקר, לאחר שהבטיח לאדונו הגוסס שהילד יהפוך לג'דיי, אך לעיתים קרובות היה צריך לרסן את החניך שלו המחפש הרפתקאות. במהלך השנים קנובי חשש כי סמכויותיו של סקייווקר עוררו אותו יהיר אך גם התייחס אליו כחבר טוב ואח, ובסופו של דבר האמין כי סקייווקר הוא למעשה הנבחר שנועד להשיב את האיזון לכוח על ידי השמדת הסית’.
3 שנים לאחר מכן אנאקין מרגיש מעורער ברגשותיו במסדר ורוצה לעזוב אותו אך יוצא למשימה אחרונה עם אובי וואן אל הכוכב קרנליון 4, במהלך המשימה אובי וואן מודה בפני אנאקין כמה קשה לו ללמד אותו וכמה הוא מרגיש שהוא לא מורה טוב כמו קווי גון. בסוף המשימה אנאקין מחליט שהוא נשאר במסדר.

בשנת 22 BBY, לאחר מרדף אחר צייד ראשים ששהה על הכוכב קאמינו, אובי וואן מגלה שמאסטר סייפו דיאז הזמין לפני כ20 שנים צבא משובטים עבור הרפובליקה הגלקטית ושהדי אן איי הוא מאותו צייד ראשים שאובי וואן עקב אחריו. אובי וואן מגלה שהצייד ראשים עובד תחת הרוזן דוקו (מאסטר ג'דיי והמאסטר של קווי גון ג'ין לשעבר שעזב את מסדר הג'דיי והקים הקונפדרציה של מערכות עצמאיות) אך הוא נלכד על ידו על הכוכב ג'יאנוסיס.

לבסוף אובי וואן מגלה שדוקו עבר לצד האפל שהוא משרת לורד סית' שהולך להפיל את הרפובליקה ומציע לאובי וואן להיות חניך הסית' שלו אך אובי וואן מסרב.

אנאקין מגיע להציל את אובי וואן אך נלכד גם הוא אך לבסוף מסדר הג'דיי ביחד עם צבא המשובטים מגיע לחלץ אותם ודוקו בורח.

באותו קרב החלו מלחמת המשובטים ב- 22 BBY. אובי וואן מקודם לדרגת מאסטר ג'דיי ובמהלך מלחמת המשובטים מקבל מושב במועצת הג'דיי במקום מאסטר דפה בילבה שנפצעה במלחמה ע"י הגרנל גרייווס ונכנסה לקומא.

מסדר הג'דיי שימש כצבא כדי להגן על הרפובליקה הגלקטית נגד הקונפדרציה של מערכות עצמאיות, וקנובי הפך לגנרל בצבא הרפובליקה החדש שהוקם. קנובי וסקייווקר שירתו לרוב זה לצד זה, והובילו את אוגדות כוחות השיבוט שלהם, את חיל האוויר השביעי תחת קומנדור קודי, ואת לגיון 501 תחת קומנדור רקס, נגד צבא הדרואידים הבדלני.

במהלך מלחמת המשובטים אובי וואן נשלח למשימה לעצור ארגון טרוריסטי שנקרא משמר המוות שגורם לאירועים טרור במנדלור, במשימה הוא פוגש לאחר כל כך הרבה שנים את אהובתו הדוכסית סאטין קריז.

במהלך המשימה מספר אובי וואן לסאטין שאם הייתה אומרת לו איך היא מרגישה אליו הוא היה עוזב את המסדר.

בשנת 20 BBY, אובי וואן מגלה שדארת' מול חי ושהוא גייס את אחיו סאבאג' אופרס כחניך סית', קנובי יוצא עם מאסטר אדי גאליה אל הכוכב פלורום לעצור אותו אך לא מצליח ומאסטר גאליה נהרג ע"י סאבאג'.

מול וסאבאג' בעזרת פרי ויזלה ומשמר המוות מעיפים את הדוכסית סאטין משליטת הכוכב מנדלור ופרי ויזלה עולה לשלטון. מול הורג את ויזלה ומשתמש בסאטין כפתיון כדי שקנובי יגיע אל מנדלור ומול ינקום בו.
מול הורג את סאטין מול עיניו של קנובי ובמילותיה האחרונות אל קנובי היו שהיא אוהבת אותו ותמיד תאהב אותו.

בשנת 19 BBY אנאקין סקייווקר עובר אל הצד האפל של הכוח בגלל המניפולציה של דארת' סידיוס, כשהוא מחביא את זהותו הישנה בתור הלורד הסית' דארת ויידר ומילא תפקיד מכריע בהשמדה כמעט של מסדר הג'דיי. קנובי, שנבגד על ידי חייליו כתוצאה מפקודה 66, התעמת עם חניכו שנפל במוסטפאר.
במשך כשני עשורים קנובי חי כנזיר בכוכב הלכת טאטואין, השוכן בשטחים החיצוניים, כשהוא מסתתר מפני האימפריה הגלקטית שהחליפה את הרפובליקה וגם שהוא משגיח על בנו של אנאקין, לוק.

במהלך השנים בטטואין קנובי לומד גם טכניקה להפיכה לרוח הכוח אחרי המוות מהמאסטר שלו לשעבר קווי גון ג'ין.

כאשר הנסיכה ליאה אורגנה התחננה בו להצטרף לכוחו. המורדים שלהם ב- 0 BBY, קנובי היה מוכן להצטרף לברית לשיקום הרפובליקה (ברית המורדים) והחליט גם שהגיע הזמן שלוק סקייווקר יהפוך לג'דיי כמו אביו לפניו.

עם זאת, מסעם לאולדראן הפך למבצע הצלה לאחר שהתגלה כי הנסיכה נלקחה כאסירה לכוכב המוות. בעודו מנסה לעזור לבני בריתו לברוח מכוכב המוות, קנובי נתקל בדארת’ ווידר, שכעת מתפקד כחצי סייבורג ונאלץ להסתמך על חליפה משוריינת עם טכנולוגיית תומכת חיים כדי לשרוד. למרות שהצליח להגן על עצמו נגד ויידר, קנובי מקריב את חייו, ואיפשר לויידר להפיל אותו כדי לאפשר למורדים להימלט על המילניום פלקון.

עם זאת המוות של קנובי לא היה סופי, לאחר שלמד לשמור על זהותו בכוח, קנובי הפך לרוח כוח ולכן היה מסוגל להמשיך להדריך את לוק בדרך להבסת האימפריה.

דמותו של אובי וואן הייתה דמות שעיצבה את אנאקין סקייווקר אך הוא לא היה האבא שאנאקין היה צריך, אובי וואן היה כמו אח עבור אנאקין. אובי וואן בהתחלה הרגיש שאנאקין היה רק משימה מקווי גון הוא לא עשה את זה מרצון בהתחלה גם בגלל שהרגיש שהוא עוד לא מוכן לתלמיד וגם כי הוא חשש מאנאקין מהכוח שלו.

אובי וואן הוא דוגמה הפכית מאנאקין: אובי וואן שם בצד את הרגשות שלו לאורך כל החיים שלו, אובי וואן למרות רגשותיו לסאטין בחר לא ללכת נגד קוד הג'דיי לעומת אנאקין שהתחתן עם פדמה אמידאלה. אובי וואן פעל תמיד לפי הוראות המועצה גם אם זה נגד את דעותיו לעומת אנאקין שהיה פזיז ושפעל תמיד לטובת הטוב.

אובי וואן הוא ההגדרה האיידילית של ג'דיי שמתואר בשנותיה האחרונות של הרפובליקה.

ועכשיו גם נדבר על סדרה שככל היותר תצא על אובי וואן:

על פי הדיווח באילומינארדי, התוכנית תוכננה לעקוב אחר אובי וואן בטיפול בלוק סקייווקר הצעיר בטאטואין. בשורת היומן נכתב:

הדרך לסדרה על אובי וואן קנובי עברה דרך ארוכה מאז שהכריזה קתלין קנדי ​​ב- D23 בשנה שעברה. לאחר שמועות על כך שהסדרה בוטלה כבר בינואר, סדרת אובי וואן קנובי מכוונת לתאריך יציאה לא ידוע בדיסני+. תסריטים מתוקנים וכיוון חדש אפשרי של ג'ובי האוורד החזירו את הסדרה של דבורה צ'או למסלול.

בעוד איוואן מקגרגור נשאר קרוב לאובי וואן מאז שהניח את חרב האור שלו בשנת 2005, היו פעם שמועות שהדמות תקבל סרט אנתולוגיה משלו. לאחר שנמחקו התוכניות לספין אוף של בובה פט של ג'וש טרנק, הופיעו תיאטראות של רוג וואן, וסולו לא הצליח להעביר בקופות, דיסני עיבדה את רעיונותיה לג'דיי המפורסם והחליטה לתת לו סדרה מוגבלת במקום.

בהתחשב במעמדו האיקוני של אובי וואן קנובי בסרטי מלחמת הכוכבים, יש המון שמע סביב ההרפתקה העצמאית הראשונה שלו. לא ברור אם הכתובים מחדש ידבקו על מתווה זהה לעיל או יחקור חלק אחר ממורשת הדמות. עם פרק זמן של 19 שנים בין הצגתו האחרונה של מקגרגור במלחמת הכוכבים: נקמת הסית' וגרסתו הישנה יותר של אלק גינס מ"תקווה חדשה", יש מקום רב לאן יכול הווארד לקחת את אובי וואן קנובי.

בימוי: דבורה צ'או ובכיכובו של איוואן מקגרגור, סדרת אובי-וואן קנובי נמצאת כעת בפיתוח עבור דיסני+. תאריך השחרור לא הוכרז.

מה דעתכם על הכתבה?

ספרו לנו בתגובות, האם יש לכם משהו להוסיף, לכתוב? עקבו אחרינו לעוד, עשו לנו לייק כי יש לנו תוכן אמיתי ומלהיב ואפשר גם לשתף אותנו!

שהכוח יהיה איתכם תמיד!

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: