בואו נדבר על ברית המורדים!:

הברית לשיקום הרפובליקה, המכונה בדרך כלל כברית המורדים, הברית, המרד, המרד הראשון, ולעתים נדירות גם הבדלנים, הייתה תנועת התנגדות שהוקמה על ידי בייל אורגנה ומון מותמה כדי להתנגד לשלטון של האימפריה הגלקטית. הברית הוקמה מתנועה פחות מאורגנת כדי להתנגד לאימפריה שהייתה, שהונהגה בסתר על ידי אורגנה. הקבוצה המוקדמת הזו התאגדה מסדרה של תאי מורדים, כולל צוות הרפאים ותא הפניקס. קבוצת ההתנגדות של אטריוויס הייתה אחד התאים הראשונים שהצטרפו למה שמוטמה החלה לכנות "הברית", לפני הקמתה הרשמית של הברית לשיקום הרפובליקה. הברית הוכרזה באופן פומבי ורשמי עם הכרזת הברית המורדת ומסמך הכרזת המרד.

הברית והתאים שלפניה נולדו מתוך חוסר המורת רוח הכללי באימפריה של אלה שרצו שהרפובליקה הישנה תשיב. את מאמציו הובילו חברי הכפייה בסנאט הקיסרי כמו מון מותמה, בערבות אורגנה, ומאוחר יותר, בתו ליה אורגנה, וחבריה היו אזרחי האימפריה ועריקים מהצבא הקיסרי כמו ג'אן דודנה, ריידר אזדי וודג' האנטילים. המורדים המוקדמים, שנוסדו ומאוחדים על ידי אורג'נה ואוסוקה טאנו, סייעו בכך ששרדו את הג'דיי, כמו קאנאן ג'ארוס, ופדוואן שלו, עזרא ברידגר.

ותיקי מלחמת המשובטים כמו קפטן רקס סייעו גם הם בתנועה הראשונית.

בניגוד למלחמה הכוללת, הברית ניהלה מלחמת התשה נגד הממשלה, הקימה בסיסים קטנים ברחבי הגלקסיה במקום לשלוט בכוכב לכת שלם.

כאשר הברית גנבה את התוכניות לכלי הנשק האולטימטיבי של האימפריה, כוכב המוות, והשמידה את תחנת החלל בקרב יבין 4 בעזרת לוק סקייווקר, גאות המלחמה החלו להסתובב, ואיום המורדים החל להוכיח קוץ חמור בצד האימפריה. המרד המשיך לנהל בקרבות עם האימפריה במלחמת האזרחים הגלקטית. עם זאת, בפיקודו של דארת' ויידר, הצליחו הכוחות האימפריאלים להביס את הברית על הות׳, ואילצו את הברית לפזר את כוחותיה כדי לשרוד.

בסופו של דבר, הברית ניצחה נגד האימפריה ופגעה בה אנושות על ידי פתיחת מתקפה נגד כוכב המוות השני במהלך בנייתו במה שיהפוך לקרב אנדור. לא רק שהברית הצליחה להשמיד את נשק העל, אלא שהצי הקיסרי נכה קשות מאובדן אחד משמידי הסופר סטאר שלה, ולוק סקייווקר גאל את אביו, דארת' ויידר, שהרג את הקיסר שיב פלפטין, לפני שמת בקרב. הברית התארגנה במהרה לרפובליקה החדשה הצמיחה, שתביס אחר-כך את המסדר הראשון בתור המחתרת בקרב על ג'אקו, ותאלץ את המסדר הראשון להיכנע על ידי חתימת הקונקורדציה הגלקטית, תוך סיום אפקטיבי של המלחמה.

עד קרב יבין 4, ברית המורדים בחרה בציפוי כוכב אדום כסמלו והלוגו שלהם.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: