קצת על הצד המואר של הכוח:

הצד המואר של הכוח המכונה גם אשלה, היה היבט של הכוח. הצד המואר מיושר בשלווה והיה משמש לידע והגנה. הג'דיי היו מתאמנים בולטים של האור והיו אויביו התמותיים של הסית', שעקבו אחר הצד האפל של הכוח.

הצד המואר של הכוח נבנה סביב יישור של שלווה, חמלה, חוסר אנוכיות ואהבה ללא תנאי לכל היצורים החיים. על מנת להשיג הרמוניה ומצב של חסד, מתרגליו, הג'דיי, היו עושים מדיטציה ומאפשרים לכוח לזרום דרכם.

הצד המואר של הכוח שימש בעיקר ליכולות הגנתיות לעומת אלה התוקפניים. בהשוואה לצד האפל, הצד המואר היה קשה יותר לשימוש בקרב כרגשות כמו שנאה, כעס ופחד הם טבעיים לחיים מלאי רוח בתחרויות כאלה. זה איפשר למשתמשים בצד האפל להתקדם בהשתלטותם על ההיבטים הלוחמים של הכוח במהירות רבה יותר מאשר עמיתיהם הצדדים הקלילים. עם זאת, לדברי יודה, הצד האפל לא היה חזק יותר מהצד המואר כשלעצמו, אך ורק מהיר יותר, קל יותר, מפתה יותר. עם זאת, לכל אחת מהן יכולות שהשני חסר. מתרגלי צד מוארים מסוגלים "לרפא" גביש קייבר מדמם. המשמעות היא שאפשר להחזיר לגביש קייבר שהאדים על ידי הצדדים הכהים לצורה טהורה. משתמשים בצד האור יכולים גם לרפא פצעים המשתנים בחומרתם. למסדר הג'דיי הייתה גם טכניקה עתיקה בשם Morichro. צורת אמנות זו אפשרה למשתמש להאט את תפקודי גופו של יריב עד כדי מוות. המאסטר ידל היה הג'דיי היחיד שידוע כי השתמש ביכולת זו מכיוון שהיה מסוכן מאוד. דבק בצד האור יכול גם לשלוט ביכולת להפוך לרוח כוח. יכולת זו אפשרה למשתמש לשמר את כוח החיים שלהם ובכך להפגין תודעה המאפשרת להם להתייחד עם החיים לאחר המוות. בעזרת כוח זה, רוחות כוח היו מסוגלות להפגין פעולות יוצאות דופן כמו להפיל את הברק ולקיים אינטראקציה עם העולם התמותה. האנשים הידועים היחידים ששלטו ביכולת זו הם יודה, אובי-וואן קנובי, אנאקין סקייווקר, לוק סקייווקר וליה אורגנה. קווי-גון ג'ין היה האדם הראשון שגילה יכולת זו אך נפטר לפני ששולט בה.

מה דעתכם על הכתבה?

ספרו לנו בתגובות, האם יש לכם משהו להוסיף, לכתוב? עקבו אחרינו לעוד, עשו לנו לייק כי יש לנו תוכן אמיתי ומלהיב ואפשר גם לשתף אותנו!

שהכוח יהיה איתכם תמיד!

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: