בואו נדבר על קווי גון ג׳ין:

קווי גון ג'ין, היה מאסטר ג'דיי ראוי להערכה שחי בשנים האחרונות של תקופת הרפובליקה.
הוא היה חבר חכם ומוערך במסדר הג'דיי, והוצע לו מושב במועצת הג'דיי, אך בחר לדחות כדי ללכת בדרכו שלו. בהקפדה על פילוסופיה שבמרכזה השיווי בכוח , ג'ין שאף לפעול על פי רצונו של הכוח גם כאשר מעשיו מנוגדים לרצונות המועצה העליונה.
לאחר שנתקל באנאקין סקייווקר, ג'ין הביא אותו למקדש הג'דיי בקוראסנט, כאשר היה משוכנע שמצא את הנבחר. משאלתו הגוססת הייתה שסקייווקר יהפוך לג'דיי ובסופו של דבר יחזיר את האיזון לכוח.

ג'ין נולד על בסיס הליבה העולמית על הכוכב קוראסנט, בירת הרפובליקה הגלקטית בסביבות 80 BBY.
כאשר היה יאנגלינג הוא למד את לימודי הג'דיי ואימוני חרבות האור לילדים אצל מאסטר טרה סינובה ותלמדיו לכיתה היו: אימה גון די, קאי נריק, גרטץ דרום, יידה…….
ג'ין למד בסופו של דבר בגיל 12 את דרכי הכוח כפדוואן של מאסטר הג'דיי דוקו לפני שבסופו של דבר הגיע לדרגת אביר ג'דיי.
כאשר קווי גון היה התלמיד של דוקו קווי גון לומד בעזרת הולקרונים עתיקים על נבואות עתיקות ואחת מהן נבואת הנבחר- הנבחר שיביס את הסית' ויביא איזון לכוח.
לאחר מכן קווי גון לוקח כחניך משלו, את אובי וואן קנובי, שדבק בעקרונות הקוד הג'דיי יותר מאשר אדונו.
כמה שנים לפני אירועי הסרט אימת הפנטום קווי גון ממריא בעזרת הכוח אל כוכב לא ידוע, ובו הוא חוזה חזיון שבו הוא מתפתה לצד האפל אך מתנגד לעבור, קווי גון מבין שעבור איזון חייב להיות גם צד מואר וגם אפל שיחיו ביחד בהרמוניה.
כאשר איגוד הבדלנים יזם מצור על כוכב נאבו בשנת 32 BBY, ג'ין וקנובי נשלחו כדי לפתור את המשבר לבקשתו של הקנצלר העליון פיניס ולורום. בהשפעתו של סית' הלורד דארת' סידיוס המסתורי, הפדרציה פתחה בפלישה בקנה מידה מלא על נאבו, ואילצה את הג'דיי להציל את המלכה פדמה אמידאלה לאחר נפילת בירת נאבו ת'יד.
במהלך מסעם לבירה הגלקטית, נאלצה הקבוצה לנחות בכוכב טאטואין שם ג'ין נתקל בעבד צעיר בשם אנאקין סקייווקר. בשיטה מדעית כדי לאמת את הפוטנציאל של הילד, הוא נודע כי בסקייווקר היו יותר מידי-כלוריאנים בדמו מכל רגיש לכוח בהיסטוריה הגלקטית, כולל גראנד מאסטר יודה.
הגילוי שהוא תוצאה של לידת פלא – ילד שנולד מאם אך לא היה לו אב – אישר את חשדו של ג'ין כי סקייווקר היה, למעשה, הנבחר שנועד להשיב את האיזון לכוח.
לפני שעזב את עולם המדבר עם סקייווקר, ג'ין נקלע לתלמיד הסית' דארת' מול ולמרות הדו-קרב שלהם היה קצר, הוא שכנע את ג'ין שהסית' חזרו לאחר אלף שנים של שקט.

במקדש, ג'ין התעקש כי סקייווקר הוא הנבחר ולכן צריך להתקבל למסדר הג'דיי.
אולם, לאחר שבדקה המועצה את סקייווקר בעצמם, המועצה העליונה ראתה אותו כמבוגר מדי, רגשי ומלא סכנה בפחד וכעס.
ג'ין ראה את החלטתם כמפלה זמנית אך נאלץ להפריש את תוכניותיו לסקייווקר על מנת לפתור את המצב בעולם הבית של המלכה אמידאלה. במהלך קרב נאבו, ג'ין וקנובי התעמתו יחד עם דארת' מול.
בעוד שהם הצליחו בתחילה להדוף את התקפותיו של לורד הסית', קווי גון ואובי וואן הופרדו בסופו של דבר במהלך דו הקרב, והתוצאה היא שג'ין נהרג ע"י מול.
אובי וואן מיהר לעזרת אדונו, קנובי נלחם ובסופו של דבר הביס את הסית' הדת’ומיריאן אך לא הצליח להציל את ג'ין.
בנשימתו האחרונה, ג'ין גרם לקנובי להבטיח שייקח את סקייווקר כחניכו. לאחר שהבטיח את דברו של קנובי, ג'ין הפך לאחד עם הכוח, ומת בוודאות שמצא את נבחר הנבואה.
הרבה שנים לפני אירועי הקרב בנאבו קווי גון למד טכניקה עתיקה שבה כאשר ג'דיי מת הנשמה שלו הופכת להיות אחת עם הכוח והוא יכול לתקשר עם אנשים, במהלך מלחמת המשבוטים קווי גון מלמד את יודה את הטכניקה ולאחר מכן אובי וואן גם לומד אותה.
מה דעתכם על הכתבה?

ספרו לנו בתגובות, האם יש לכם משהו להוסיף, לכתוב? עקבו אחרינו לעוד, עשו לנו לייק כי יש לנו תוכן אמיתי ומלהיב ואפשר גם לשתף אותנו!

שהכוח יהיה איתכם תמיד!

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: