בואו נדבר על טרילוגיית הפריקולים:

טרילוגיית הפריקולים או הטרילוגיה המקדימה היא הפרק השני של סרטי סאגת מלחמת הכוכבים. הם שוחררו משנת 1999 עד 2005.

טרילוגיית הפריקולים מתארת את מה שהתרחש 32 שנים עד 19 שנה לפני אירועי מלחמת הכוכבים: פרק 4: תקווה חדשה. מתמקדים בעיקר בדארת' ויידר הצעיר, אז היה ג'דיי אנאקין סקייווקר, ובאובי וואן קנובי והסיפור על איך הם הלכו מחברים לאויבים וטרגדיה של נפילתו של אנאקין לצד האפל, כמו גם מקורם של כיצד הפכה הרפובליקה הגלקטית לאימפריה הגלקטית.

הטרילוגייה כוללת גם דמיות משאר הטרילוגיות כמו C-3PO, R2D2. צ'ואי (צ'ובאקה), יודה ועוד…

כמו כן הסרטים מספרים את סיפורו של פלפטין והפיכתו לקיסר, סיפור האהבה של פדמה ואנאקין, החברות של אנאקין ואובי וואן ועוד…

זו הייתה הטרילוגיה האחרונה שהופץ על ידי פוקס המאה העשרים.

סדרת מלחמת המשובטים סיפרה את אירועי מלחמת המשובטים בין הפרקים 2-3 אשר שודרה מ-2008 וחודשה לעונה אחרונה ב-2020 המסיימת את הסדרה וחופפת עם פרק 3.

אימת הפאנטום:

הסאגה מתחילה בכך שהילד אנאקין סקייווקר, דארת 'ויידר לעתיד, מתגלה על ידי המאסטר הג'דיי האגדי קווי גון ג'ין, החש בפוטנציאל העצום של הילד. כאן נתקל סקייווקר לראשונה באובי וואן קנובי הצעיר, שהוא עצמו עדיין תלמיד. עם התפשטותו של הסרט הראשון, מופיעות דמויות מפתח, כמו פדמה אמידאלה, R2-D2, C-3PO, יודה ושיב פלפטין הרשע, שהוא היה סנטור באותה תקופה. לאחר דיון עם מועצת ג'דיי, שכולל את פני השטח האפשריים של הסית' בנוסף לסקייווקר, הוחלט כי אנאקין לא יוכשר כג'דיי. בסוף הסרט, הסית', דארת' מול, מוביל מתקפה נגד הג'דיי על נאבו, ורק מותו הטרגי של קווי גון בידיו משכנע את מועצת הג'דיי לשנות מחדש את החלטתם. לאחר מכן אנקין סקייווקר הופך לחניך של אובי וואן בדרכי הכוח.

מתקפת המשובטים:

במהלך שני הסרטים הבאים, מתחילות מלחמת המשובטים בין הרפובליקה הגלקטית לקונפדרציית המערכות העצמאיות (איגוד הבדלנים). פרק 2 מתחיל בניסיונות התנקשות מסתוריים על חייה של פדמה אמידאלה. בעוד שאובי וואן קנובי חוקר את התוקפת, אנאקין מוריד את פדמה מקורוסנט לכוכב שלה בנאבו. במהלך הגנתה, השניים משתלבים במערכת יחסים רומנטית, מה שמקדם את נפילתו של אנאקין מדרכי הג'דיי. בינתיים, אובי וואן מגלה שבמשך שנים קמינואים מגדלים ומכשירים שיבוטים לשימוש הרפובליקה. תגלית זו גם מוציאה את ג'אנגו פט ובנו בובה מההסתתרות. השניים נמלטים לגיאונוזה, שם אובי וואן עוקב אחריהם ומגלה את מנהיגי הקונפדרציה של המערכות העצמאיות, כולל הרוזן דוקו.

אנאקין, לאחר שאמו מתה באכזריות על ידי אנשי החול על טאטואין, מרגיש את משיכת הצד האפל מתחזקת בעצמו ובסביבתו. בגיאונוזה נלכד אובי וואן, ומועצת הג'דיי מבקשת מאנאקין ופדמה להישאר במקומם. פדמה, עם זאת, מחליטה ללכת לעזרתו של אובי וואן למרות דחיפות המועצה, ואילצה את אנקין לעקוב אחריה. הם נלכדים גם לאחר ערבוב קצר, והשלישייה כמעט מוצאת להורג בזירה. רגעים לפני כן ג'דיי רבים מופיעים ומתחילים לתקוף את הגיאונוסיאנים הילידים וגם את דרוכי הקרב כאחד.

הסנאט מעניק כוח חירום לשיב פלפטין, שנבחר זה עתה, להרים צבא של שיבוטים (משובטים מצייד הראשים הידוע לשמצה ג'אנגו פט) בכדי להילחם באיום הספרדטי העולה. שיבוטים אלה מועברים גם לג'ונוזיס כדי לתקוף את הקונפדרציה. בזמן שהקרב הגדול מתפתח, כשהוא משמר כיצד יהפכו מלחמת המשובטים, הרוזן דוקו בורח, השיבוטים הופכים לצבא הגדול של הרפובליקה, ואנאקין ופדמה מתאהבים, אהבה שיש להסתיר אותה מהג'דיי, כולל אובי וואן.

נקמת הסית':

הסרט נפתח במתקפה אכזרית על קורוסאנט. הגנרל גרוויוס מוביל את ההתקפה, בעוד הרוזן דוקו מחזיק את הקנצלר העליון כבן ערובה. כאשר יוצאים סקיווקר וקנובי והמשובטים כדי לחלץ אותו, דוקו נהרג אך הגנרל הסייבורגי נמלט. פלפטין הצליח להשיג כוח כמעט בלתי מוגבל על הסנאט הגלקטי, ואנאקין, שנדחף יותר ויותר אל הצד האפל של הכוח, התיידד אתו קרוב ומטריד עמוקות את חבריו הג'דיי. אשתו הסודית, פדמה אמידאלה, בהריון ונשארת בדירתה בקורוסאנט כשאובי וואן יוצא למערכת אוטפאו כדי לחפש אחר גריביוס. קנובי, המוביל צבא שיבוטים, מוצא ומשמיד אותו.

בתחילה, מועצת הג'דיי לא שומעת על גילויו של סקייווקר כי פלפטין הוא סית' הלורד, דארת' סידיוס. לאחר שהבין את הטעות שלהם, מועצת הג'דיי עוברת להתעמת עם הקנצלר. המאסטר מייס ווינדו ושלושה מאסטרים ג'דיים נוספים מנסים לעצור את סידיוס. עם זאת, הם מתים וגם מייס וינדו על ידי ברקי הכוח של פלפטין הגלוי כלורד סידיוס, ובעזרתו של סקייווקר שנפל, כל הג'דיי נהרגים בפקודה 66. עם מעשה זה, אנאקין הופך להיות דארת' ויידר. הרשעותיו כי הג'דיי עומדים מאחורי הבגידה גורמות לו להוביל לחיסול המסדר הג'דיי. פלפטין הורה את פקודה 66, ואז טבח הג'דיי מתבצע על ידי חיילי המשובטים. דארת' ויידר כובש את מקדש הג'דיי ומציב את משואת הג'דיי לקרוא את כל הג'דיי שנותרו בחזרה למקדש למארב הממתין לשחוט אותם. לאחר שויידר יוצא למוסטפאר, יודה ואובי וואן מסתננים למקדש, שם אובי וואן משנה את האות כדי להזהיר את כל הג'די להתרחק. בעודו במקדש, אובי-וואן מפעיל את הקלטת האבטחה, מה שמוביל אותו ללמוד את האמת על אנאקין. בידיעה זו, יודה ואובי וואן מסכימים כי יש לנצח את שני לורדי הסית'. יודה יישאר בקורוסאנט כדי להתעמת עם דארת' סידיוס, בעוד שאובי וואן נלחם בחניכו לשעבר.

יודה לא מצליח להביס את סידיוס, ובורח מחייו בסוף הקרב קובע כי עליו לצאת לגלות. אובי וואן, בינתיים, לומד שאנקין אחראי להריונה של פדמה. פדמה, חוששת מאנאקין, יוצאת לעולמו הוולקני של מוסטאפאר, אליו נשלח ויידר להתנקש בחיי מנהיגי הבדלנים הנותרים ובכך למעשה מסיים את המלחמה. לאחר שהתגנב בספינתה של פאדמה, אובי וואן מתעמת עם ויידר במוסטפאר. השניים עוסקים בדו קרב, מה שמביא לכך שויידר סובל מאובדן איבריו, כוויות קשות ופגיעה בריאותיו. אובי וואן משאיר את חברו הותיק וחניך לשעבר למת, ולוקח את פדמה שנפצעה אנושות איתו.

ויידר חולץ על ידי סידיוס ונכלל במערכת תומכת חיים לפני שגילה שהרג את פדמה בזעם. פדמה נפטרת בלידה, והתאומים של סקייווקר, לוק וליאה, מופרדים; ליאה נאמצת על ידי הסנטור בייל אורגנה ואשתו, ואילו לוק מוחלט על ידי ברו ואוון לארס. (אוון היה בנו של קליג לארס, האיש ששחרר ואז התחתן עם שמי, אמו של אנקין.) C-3PO ו- R2-D2 נמצאים כעת במעצרם של ערבות אורגנה כשזכרו של C-3PO נמחק כדי לקבל את התאומים מהפוצלים ומוגנים. על נאבו, האבלים נושאים את המלכה לשעבר, מלכתם הנבחרת האהובה, ברחובות תיאד. כשהיא נערה צעירה, האחוזת את השרשרת שאנאקין הכין לה כדי שתזכור אותו ומחזיקה בידיה. יודה מתחיל את גלותו בדגובה. על אלאדרן מאמצים בייל ואשתו את ליאה. בטאטואין אובי וואן מוסר את לוק ללארס, שם הוא יהיה בטוח לפני שהוא יוצא לגלות בטאטואין.

סידיוס וויידר קמים להשתלט תחילה על הסנאט ואחר כך על הגלקסיה, תוך שימוש בכוח שנצבר משני צידי מלחמת המשובטים והרכבת האימפריה הגלקטית. שני הסית' פיקחו על בניית כוכב המוות הראשון, הצצה לתקופות החשוכות שעתידות לבוא.

מה דעתכם על הכתבה?

ספרו לנו בתגובות, האם יש לכם משהו להוסיף, לכתוב? עקבו אחרינו לעוד, עשו לנו לייק כי יש לנו תוכן אמיתי ומלהיב ואפשר גם לשתף אותנו!

שהכוח יהיה איתכם תמיד!

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: