קצת על הצד האפל של הכוח והכתבה היומית של 15:30:

הצד האפל של הכוח נתון לשימוש באנשים אשר שאבו את כוחם מרגשות עזים יותר, גולמיים ואפלים יותר כמו פחד, כעס, שנאה, תשוקה, ותוקפנות. הסית' היו אולי המתרגלים הידועים ביותר של הצד האפל והיו האויבים של המסדר הג'דיי, אשר שירתו את הצד הקל של הכוח. היו אחרים, כמו האינקוויזיטורים ואבירי הרן, שאמנם לא היו סית' יכלו למשוך את כוחו של הצד האפל.

בין המשפטים הידועים על הצד האפל היה: The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural.

משפט זה נאמר על ידי שיב פלפטין לאנאקין סקייווקר בסרט נקמת הסית’ .

אף על פי שלימדו את הג'דיי ללכת בצד הקל של הכוח, הצד האפל נחשב לפתוי יותר, והג'דיי נאלצו לשמור על ערנות כדי להימנע מנפילה לצד האפל. אנאקין סקייווקר היה ג'דיי רב עוצמה שבחלקו דרך עם ההתעלמותו של הסית' לורד סידיוס, נכנע לפיתוי והחל לתרגל את הצד האפל, והפך לסית' לורד המפורסם המכונה דארת' ויידר. אפילו ג'דיי שגדל במסורות מסדר הג'דיי מלידתו היה יכול להיכנע במהירות על ידי הפיתוי של הצד האפל במצבים מסוימים. למרות זאת, בעוד שהג'דיי תיארו לעיתים קרובות את הצד האפל כ"דרך מהירה וקלה", משיכת כוחם לא באה בהכרח בקלות או ללא עלות לאלה שהיו בעלי חמלה חזקה ולא היו רגילים (לא רגישים לכוח).

השימוש בצד האפל של הכוח העניק יכולות מסוימות שלמפעילי הצד המואר לא היו גישה אליהם, כגון החוזק הגופני המוגבר, והיכולת לתפעל את חזיונות הכוח כרצונם. כוחות צד אפלים יותר היו אחרים אשר היו פוגעים בטבע כמו ברקי כוח ובהתחשב בעובדה שיודה הדגיש כי השימוש בכוח הצד המואר הוא לא כדי לפגוע או להרוס, וההפך הוא של הצד האפל, להשתמש ביכולות כמו טלקינזיס כדי לפגוע ישירות במישהו (כמו כשדארת׳ ויידר לדוגמה חנק אנשים) ניתן להימשך לצד האפל גם אם אין יכולת צד אפל לחלוטין. כוח אפל צדדי יכול לשמש גם כדי לשנות את החיים! ויכול, לפי האגדה, לשמש כמניפולציה של מידי-כלוריאנים בכדי ליצור חיים או למנוע ממישהו למות. ההיסטוריון הצד האפל הסית' יופה טאשו, אמר לאנטילים של וודג' באקיבה שהסית׳ הצליחו ליצור באמצעות הכוח שינויים כדי להאריך את חייהם במשך מאות שנים מעבר לפקיעה הטבעית שלהם. היכולות של הצד האפל נחשבו על ידי חלקן ל"בלתי טבעיות" כמו שאמר פלפטין.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: