ועכשיו נדבר קצת על צ׳ובאקה:

צ'ובאקה, שנודע בחיבה לחבריו בשם צ'ואיי, היה לוחם ווקי, מבריח ולוחם מחתרת שנלחם במלחמות המשובטים, במלחמת האזרחים הגלקטית ובסכסוך בין המסדר הראשון למחתרת. הוא צבר מכוכב הלכת קאשיק והפך למנהיג צבאי של הווקי. במהלך מלחמות המשובטים הוא נפל בשבי על ידי עובדי טרנדושן והוחזק בשבי בווסקאש, אך הוא עבד עם שבוי אחר, מפקדת ג'דיי אסוקה טאנו, כדי לברוח. בהמשך פיקד על כוחות הווקי במהלך קרב קאשיק לצד הצבא הגדול של הרפובליקה, בראשותו של אדון הג'דיי יודה. במהלך הקרב, אחד האחרונים במלחמה, קיבלו חיילי המשובטים של יודה את פקודה 66 מהקנצלר העליון פלפטין, ובעזרת צ'ובאקה וחברו טרפול, יודה ברח מקאשיק מהשמדת מסדר הג'דיי.

בשנים שלאחר מכן, בתקופת שלטונה של האימפריה הגלקטית, צ’ובאקה היה משועבד על ידי האימפריה, עד שחולץ על ידי סרן האן סולו ו עבר להיות עמו על סיפון הפלקון מילניום והיה טייס שותף שלו. יחד הם סייעו לטוביאס בקט בריצת קואקסיום. הם עבדו בעבודתו של אדון הפשע ג'בה דסיליג'יק טיור עד שסולו נאלץ לזרוק משלוח תבלינים כדי להימנע מצרות עם האימפריה, ובשלב זה הונח שפע על ראשם. זמן קצר לאחר מכן, צ'ובאקה וסולו נשכרו על ידי המאסטר הג'דיי אובי-וואן קנובי כדי להעביר אותו, לוק סקייווקר, C-3PO ו-R2-D2 לאולדראן במשימה חיונית להישרדות הברית לשיקום הרפובליקה. לאחר שמצאו את אולדראן שהושמדה, הקבוצה הובאה על סיפונה של כוכב המוות, שם הם עזרו לנסיכה ליאה אורגנה לברוח מהשבי ולחזור לבסיס המורדים שביבין 4. אם כי צ’ובאקה וסולו בחרו בתחילה לעזוב את יבין 4 ולא להצטרף למרד, הם בסופו של דבר נלחמו בקרב יבין והיו סייעו להשמדת כוכב המוות, ניצחון מרכזי למרד.

לאורך המלחמה לחמו צ'ובאקה וסולו באימפריה במספר התקשרויות. יחד עם הנסיכה אורגנה ו- C-3PO, הם ברחו מבסיס אקו בכוכב הות׳ לאחר שהאימפריה עקבה אחר הברית המורדים שמה. הקבוצה חיפשה מקלט אצל לנדו קלריסיאן, חבר ותיק של סולו, על עיר העננים, אך קלריסיאן בגד בהם והסגיר אותם לדארת' ויידר, האכיפה הראשית של הקיסר, לאחר שאיים על עירו. סולו היה קפוא בתא פחמן קפוא וקלריסיאן עזר לאחרים לברוח, אך הם איחרו להציל את סולו הקפוא אשר לקח בובה פט לג'אבה האט. צ'ובאקה וקלריסיאן יצאו למצוא את סולו ואיתרו אותו בארמונו של ג'אבה בטאטואין, שם הצילו צ'ובאקה וחבריו את סולו וליאכ הרגה את גא'בה. זמן קצר לאחר מכן הם נלחמו בקרב על אנדור, שם צ'ובאקה סייע בהשמדת מחולל המגן ואיפשר לצי ברית המורדים להשמיד את כוכב המוות השני. הקיסר נהרג לראשונה על סיפון תחנת הקרב והביא מכה לאימפריה.

לאחר אנדור ועליית הרפובליקה החדשה, צ'ובאקה וסולו נלחמו כדי לשחרר את קאשיק מהאימפריה. כאשר המלחמה הסתיימה סוף סוף, צ'ובאקה שב לביתו לקאשיק עם משפחתו. לאחר שבנו של סולו בן, פנה לצד האפל והרס את הדור החדש של סקייווקר לג'דיי, צ'ובאקה התאחד עם חברו הוותיק והשניים בילו שנים רבות כמבריחים פעם נוספת. הם איבדו את הפלקון מילניום ובסופו של דבר הבריחו על סיפונה של ספינה שנקראה העירוונה, אך בסופו של דבר הם מצאו את הפלקון, ואיתם ריי, פין, ו-BB-8. לדרואיד היה חלק ממפה שהובילה אל לוק סקייווקר הגולה, ולכן הקבוצה הביאה את המפה למחתרת שהתנגדה למסדר הראשון, שקם מאפר האימפריה הגלקטית. צ'ובאקה נלחם במהרה בתקיפה להשמיד את בסיס מחסל הכוכבים, נשק-על ההורס מהמסדר הראשון, סכסוך בו איבד סולו את חייו בידי בנו. לאחר שהבסיס נהרס, צ'ובאקה הצטרף לריי במסע לכוכב הלכת אק-טו, שם הם מצאו את לוק סקייווקר. לאחר מותו של סולו שימש צ'ובאקה לעתים קרובות כטייס היחיד של הפלקון, כולל טייס את הספינה כדי לסייע להתנגדות במהלך קרב קראית.

בערך שנה לאחר קרב קראית, צ'ובאקה היה אחד אחרוני המחתרת. לאחר שנודע על חזרתו המסתורית של הקיסר, צ'ובקאה וצוותו של הפלקון, כולל כעת פו דמרון, נסעו לכוכבים פסאנה וקיג'ימי כדי למצוא מושג כיצד למצוא היכן מסתתר הקיסר, והתאחד עם חברו קליריסיאן בתהליך. המסע כמעט הסתיים במותו של צ'ואוי, שכן ריי, שהתגלתה כנכדתו של הקיסר דרך בנו, השתלחה בכוח אפל במהלך קרב עם קיילו רן והשמיד ספינה קטנה אימפרלית שלדעתה צ’ואי הועמס עליו, לכאורה הורג אותו.

עם זאת, צ'ואי ששרד וחולץ על ידי המחתרת כשהמשיכו במסע. ריי מצאה בסופו של דבר את אקסגול במהלך ניסיון גלות עצמי כושל להגן על הגלקסיה מפני הפיכתה לסית', והוביל את המטען במהלך הקרב שהתקיים בהמשך. ריי הרגה בסופו של דבר את סבה בעזרתו של בן סולו המוחזר בשיאו של הקרב, ואילו המחתרת, שאליה הצטרף צי הגלקסיה, הכשירה בהדרגה את צי הסית' של סופר משחתות כוכבים אשר בעלי נשק משמיד כוכבים שהקיסר תכנן לשחרר כמתקפה על העולמות החופשיים והגלקסיה.

לאחר שהשמידה את הסית' אחת ולתמיד, המחתרת ניצחה, אך גם התאבלה על אבדותיהם, כולל ליאה, שנפטרה מסיבות טבעיות וגם לא טבעיות זמן קצר לאחר שהושיטה לבנה ועזרה לו לחזור לכיוון האור. ככל הנראה, צ'ואי לא היה נוכח בספינתו האהובה שלו כאשר ריי לקח את חרבות האור ואת BB-8 לקבור את החרבות של לוק סקייווקר ואת זה של ליאה באתר ביתו הקודם של לוק בטאטואין.

מה דעתכם על הכתבה? ספרו לנו בתגובות, האם יש לכם משהו להוסיף, לכתוב? עקבו אחרינו לעוד, שהכוח יהיה איתכם תמיד!

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: