הפתעה! ממש השקענו, אנו מקווים שתהנו!

בואו נדבר על סדרת הטלוויזיה מלחמת המשובטים שיצאה לטלוויזיה בשנת 2008 ונגמרה שבוע שעבר:

בכתבה זו אנו נדבר על העונה האחרונה, 4 הפרקים האחרונים ועל הסדרה בכללי אז למי שלא יצא לראות ולא ירצה שיגלו לו אזהרת ספויילר לפני הכל!!!!

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

אז קודם אנחנו רואים ש4 הפרקים האחרונים הם שונים מכל הפרקים שהתרחשו בסדרה, רואים זאת עוד בהתחלה כאשר הפרק הראשון מתוך הארבעה התחיל עם מנגינת הפתיחה של סרטי מלחמת הכוכבים ולא עם המוזיקה של הסדרה מלחמת המשובטים.

לאחר מכן במקום שורה קצרה עם מסר על הפרק מופיע שם הפרק ומספר החלק מתוך הארבע למשל: חלק 1 "חברים ותיקים לא נשכחו".

הפרק הראשון נפתח בכך שהגנרל גריווס וצבא הדרואידים שלו בדרך לקורוסנט על מנת לחטוף את הקאנצלר פלפטין בנתיים אנאקין ויחידת 501 באים לעזור לאובי וואן על הכוכב ירבאנה באיזורים החיצוניים של הגלקסיה.

כאשר אובי וואן מתקשה לנצח בקרב אנאקין בקלות נכנס אל הקרב ותוך כמה דקות מנצח את הקרב. לאחר מכן הם מקבלים איתות מהספינה שלהם שיש להם הודעה מ-"פולקרום".

אובי וואן ואנאקין מגיעים אל ספינתם ומגלים שזו אסוקה טאנו אותה הם לא ראו מאז שהיא עזבה את מסדר הג'דיי לאחר אי האמון שלה במסדר.

אסוקה שנמצאת ביחד עם בו-קאטן קריז מבקשת את עזרתם של אובי וואן ואנאקין לכבוש את מנדלור מידי מול ובתמורה הם יעצרו את מול אחד הוא לתמיד.

כאשר הם מגיעים להחלטה, מגיע הודעה ממועצת הג'דיי אל אובי וואן שכוחות הבדלנים בראשות הגנרל גריווס תקפו את הכוכב קוראסנט ולא ידוע מצבו של הקאנצלר פלפטין בעקבות שאבד הקשר עם מאסטר שאק-טי שהגנה עליו.

אובי וואן ואנאקין מוכרחים לטוס לקוראסנט על מנת להגן על בירת הרפובליקה ולהילחם בגריווס אך מנגד הם בדרך לעזור לשחרר את מנדלור מידיו של מול.

אסוקה רואה את הצד האמיתי של המסדר שכאשר מדובר בקאנצלר זה דוחה חיי אדם באשר הם אך אנאקין מחליט לחלק את יחידתו לחצי בראשות קפטן רקס שמקודם לדרגת קומנדור על מנת שיוביל את היחידה בעקבות שאסוקה כבר לא שייכת למסדר הג'דיי.

אנאקין מחזיר לאסוקה את חרבות האור שלה אך עם שינוי קטן, בעזרת הכוח הוא משנה את צבע גבישי הקייבר של חרב האור של אסוקה מירוק לכחול מצד אחד זה מראה את כך שאנאקין התגעגע לאסוקה וחשב עליה בזמן שלא הייתה אך מנגד מראה את האגו וההשתלטות שלו בכך שמשנה את צבען.

וזוהי הפעם האחרונה שאסוקה ואנאקין ייתראו ביחד מכיוון שאנחנו יודעים למה אנאקין יהפוך בסוף.

לאחר קרב נגד כוחותיו של מול כאשר בו קאטן מביסה את ראש הממשלה בפעול של מנדלור אלמק. אסוקה, בו-קאטן וצבא המשבוטים מאתרים את מול ועוקבים אחריו בתעלות הביוב אך בעצם זה היה מלכודת מלכודת וכל המשובטים שעוקבים אחריו ביחד עם אסוקה בראשות קפטן וון נהרגים.

כאשר אסוקה נלכדת מול מגיע אליה ומצפה לראות שם את אובי וואן קנובי.

וכך נגמר החלק הראשון מתוך הארבעה.

החלק השני נקרא "תלמיד הפאנטום"

כאשר אסוקה מציאה למול להיכנע ללא קרב, מול אומר שאין שום טעם לעצור אותו ולהעביר אותו לרפובליקה כי היא ומסדר הג'דיי יחדלו מלהתקיים בקרוב.

אסוקה שואלת האם הוא זה שיגרום לזה לקרות אך מול עונה שלא, שזה התוכנית הגדולה של דארת' סידיוס.

לאחר שנלחמת במהלך כמה שניות במול ושאר המשובטים בהובלת רקס מגיעים לעזור, מול בורח עם כוחותיו הם תוקפים בדרך כמה חיילים משובטים ומול חוטף את לוטננט ג'סי על מנת לגלות מידע על אסוקה טאנו.

לאחר מכן אסוקה ורקס מיידעים את אובי וואן קנובי ואסוקה שואלת אותו האם הוא יודע מי הוא דארת' סידיוס.

לאחר שאובי וואן מסביר מאיפה שמע זאת לראשונה ומי הוא דארת' סידיוס הוא אומר להם שהוא לא יכול לדעת יותר מידע על סידיוס מכיוון שהרוזן דוקו נהרג ע"י אנאקין (מה שמצביע שהפרק מתרחש במהלך הסרט נקמת הסית') בנוסף כאשר אסוקה שואלת איפה אנאקין, אובי וואן מספר לה שהוא בדרך לאוטפאו ללכוד את גריווס ושאנאקין קיבל משימה מהמועצה לרגל אחרי הקאנצלר פלפטין. אסוקה חושבת שזו טעות נוראית ושאנאקין לא ייראה את זה בעין טובה מכיוון שהקאנצלר הוא המנטור והאוזן הקשבת של אנאקין מחוץ למסדר.

לאחר מכן כאשר אובי וואן ממליץ לאסוקה לדבר עם אנאקין כי היא הבן אדם המתאים לדבר איתו, רקס נכנס כדי לידע את אסוקה שמול וכוחותיו תקפו מספר חיילים משובטים ומול לקח בשבי את לוטננט ג'סי כדי להוציא מידע ממנו לגבי אסוקה טאנו.

בנתיים אסוקה, בו-קאטן ורקס מגיעים לתחקר את אלמק כדי לדעת מידע על התוכנית של מול ולאן הוא הולך לברוח ממנדלור.

אלמק מספר להם שמול לא מתכוון לברוח כי אין שום טעם בזה, אלמק מספר שלמול היה חזיון והוא אמר לו כל הזמן שם, והשם הוא סקייווקר. לפני שאלמק מספר יותר מידע גאר סקסון אחד מחייליו המנדלוריאני של מול מתנקש באלמק ובורח.

בנתיים מול בעזרת הכוח מגלה מידע שנמצא בראשו של ג'סי ומרגיש רחמים קלים כלפיו, כחייל משובט שהוא רק כלי קטן מתוך התוכנית בגדולה, כמובן שלג'סי אין מושג על מה מול מדבר.

לאחר שאסוקה, רקס ובו קאטן חוזרים אל חדר הכס, מול נמצא שם עם ג'סי, ג'סי הנראה מפוחד חוזר אל רקס ומול נשאר בחדר הכס עם אסוקה לקרב.

אסוקה שואלת את מול למה הוא רצה שאנאקין יבוא למנדלור?

מול מספר לה שחווה חזיון שבו אנאקין הופך להיות החניך החדש של דארת' סידיוס ובזכות כך יפיל את מסדר הג'דיי והרפובליקה הגלקטית.

מול מספר שיצר את המלחמה הזו במנדלור על מנת ליצור את תצומת הלב של הרפובליקה שתישלח את אובי וואן ואנאקין ובכך מול יהרוג את אנאקין וימנע מהתוכנית של דארת' סידיוס מלקרות. הוא מציע לאסוקה להצטרף אליו וביחד יוכלו להביס את דארת' סדיוס, אסוקה מסרבת ומיד מתחילה קרב חרבות אור ברוטלית ומאוד אמוציונלית.

לאחר מכן מול מנסה לברוח עם ספינת מילוט שתכנן ובנתיים שחייליו קוראים לעזרתו הוא אומר להם שנלחמו היטב ומשליך אותם למותם הקרב. אסוקה מונעת ממול לעלות על ספינת המילוט, אסוקה נלחמת במול על בניין הארמון במנדלור ומצליחה להכניע את מול ומפילה אותו מהגובה אך הוחזת בו בעזרת הכוח.

מול המתעקש שייפול אל מותו, נתפס ע"י רקס והמשובטים וצועק אל עבר אסוקה שכולם הולכים למות שזה הסוף ולאחר מכן רקס משתק אותו עם אקדחו.

וכך נגמר החלק השני של ארבעת הפרקים האחרונים.

*קטע בונוס עבור הפרק

עבור קטעי הלחימה של מול נגד אסוקה הביאו את השחקן ריי פארק ששיחק את מול בסרטים אימת הפנטום וסולו: סיפור מלחמת הכוכבים, כדי שיעשה את הקטעים האקרובטים של מול עבור האנימציה גם את קטעי הלחימה של אסוקה עשתה פעלולנית בשם לורה מרי קים.

החלק השלישי נקרא "התנפץ" או "מתנפץ" באנגלית "Shattered"

לאחר שהמצור על מנדלור הגיע לסיומו מול מועבר אל הרפובליקה הגלקטית בתוך תא עתיק מנדלוריאני שמנדלוריאנים היו מחזיקים בו אבירי ג'דיי או אנשים שרגישים לכוח (תא זה ככל הנראה השפיע ליצירת תא הפחמן שבו האן סולו הוקפא וציידי ראשים השתמשו בו בתקופה לאחר נפילת האימפריה ההבדל היחידי הוא שהשבוי קשור בו ולא קפוא).

רקס מדווח למועצה על תוצאות המצור, בזמן שאסוקה מגיע לדבר עם המועצה אנו רואים קטע שגם נוגן בסרט נקמת הסית' שבו מייס ווינדו מדבר על כך שהוא חש בתוכנית להריסת מסדר הג'דיי ושהצד האפל של הכוח מקיף את הקאנצלר. מועצת הג'דיי מציעה שצריך להוציא את הקאנצלר ממשרדו כדי למנוע שליטה מלאה בסנאט.

לאחר מכן כאשר אסוקה מגיעה מאסטר יודה מודה לה על כך שהיא תפסה את מול והסגירה אותו, אך אסוקה אומרת שהיא עושה מה שכל אזרח היה עושה עבור חופש ויודה מבין שאסוקה לא רוצה לחזור למסדר הג'דיי כרגע, כאשר אסוקה מבקשת לדעת את המצב מייס ווינדו עונה לה שזה אינו מידע עבור אזרח.

לאחר מכן מאסטר יודה שואל את אסוקה האם היא רוצה להעביר מסר לאנאקין אך אסוקה מעדיפה מפחד לא לספר ליודה על החזיון של מול.

על ספינת החלל בדרך לקוראסנט אסוקה ורקס מדברים על המלחמה ועל כך שאסוקה מהרגע שהפכה להיות פדוואן היא הייתה רק במלחמה אך מנגד רקס טוען שאם לא הייתה את המלחמה הוא לא היה קיים והם לא היו מכירים אחד את השני.

לאחר מכן שרקס יוצא מחדר הבקרה אסוקה ומול רואים בעזרת הכוח את מעברו של אנאקין לצד האפל והרצח של מייס ווינדו (הם שומעים את אותו הקטע מהסרט), לאחר מכן אנו מגלים שפלפטין הורה את פקודה 66 לכל צבא המשובטים כולל רקס.

אסוקה שחשה שקרה משהו רע לאנאקין רצה אל רקס שעדיין בשוק מהפקודה שקיבל רועד מול אסוקה ואומר לה שהיא חייבת לגלות על פייבס לפני שהוא והחיילים המשובטים מתחילים לתקוף את אסוקה.

אסוקה מסתננת אל חדר עם 3 דורואידים של הרפובליקה הגלקטית ומגלה את המידע על החייל המושבט פייבס.

פייבס גילה על הצ'יפ שדארת' סידיוס הורא לשים למשובטים אך בעקבות שחשבו שהוא משוגע הוא נורא למוות. בנוסף למידע על פייבס היה גם סרטון מסווג של רקס שבו הוא מדבר על כך שהוא יודע שמשהו לא בסדר ושיש למשובטים משהו בראש שבעזרת פקודה יכול לגרום להם לעשות דברים כנגד רצונם.

אסוקה מגיעה אל התא של מול ולפני שמהשובטים מוציאים אותו להורג אסוקה מצילה אותו רק על מנת שיצור הסחת דעת.

בנתיים בעזרת הדרואידים אסוקה משתקת את רקס ולוקחת אותו אל המרפאה כדי להוציא לו את הצ'יפ מהראש.

בעזרת הכוח היא מצליחה לחדור למוח של רקס ולמצוא את הצ'יפ ובזמן שהיא מנסה להוציא לו את הצ'יפ המשובטים מנסים לחדור אל החדר.

החלק השלישי נגמר בכך שהצ'יפ יוצא מהראש של רקס והוא יורה במשובטים שמנסים להיכנס אל החדר.

החלק הרביעי והאחרון נקרא "ניצחון ומוות"

רקס ואסוקה מנסים להימלט מהמשובטים ומנסים שלא לפגוע במשובטים, מנגד מול רוצח את המשובטים שעומדים בדרכו ומגיע אל חדר מרחב החלל (Hyperspace באנגלית) כדי להרוס אותו כדי שהחללית תפסיק את טיסת מהירות האור שלה.

החללית יוצאת ממהירות האור ומתחילה להתפרק ומגיעה במהירות אל ירח לא מזוהה.

אסוקה ורקס מנסים לגנוב ספינת מילוט אך מגלים שכל המשבוטים בראשות ג'סי תמנו להם מלכודת ומחכים להם ליד ספינת המילוט היחידי.

אסוקה ורקס מאלתרים בכך שרקס עוצר את אסוקה בעקבות היותה לא שייכת למסדר הג'דיי כבר תקופה ארוכה. ג'סי טוען שאם רקס לא יוציא את אסוקה להורג הוא ייחשב כמשתף פעולה בבגידה ברפובליקה הגלקטית ויוצא גם הוא להורג לאחר לחימה ארוכה מול מגיעה וגונב את ספינת המילוט ובורח.

תוך כדי שהחללית מתרסקת אסוקה ורקס מנסים לחפש ספינת Y-Wing ולנסות להפעיל אותה. רקס מצליח למצוא ובזמן שאסוקה מחפה עליו היא עפה ביחד עם המשובטים מהחללית אך לבסוף רקס מצליח להציל אותה ולתפוס אותה עם הספינה באוויר.

לאחר ההתרסקות רקס ואסוקה קוברים את כל החיילים המשובטים שהם מוצאים ותולים את הקסדות שלהם מעל כל קבר כי כל משובט יש לו אישיות משלו והוא לא סתם חייל אחיד.

אסוקה מביימת את מותה בכך שהיא משאירה את חרבות האור שלה בזירת ההתנגשות שיחשבו שהיא לא שרדה.

כעבור זמן מה דארת' ויידר וסטנוטרופרס מגיעים אל זירת ההתנגשות, ויידר מוצא את אחת מחרבות האור של אסוקה ומבין שהיא נהרגה בהתרסקות לאחר מכן יש קלוזאפ על אחת מקסדות המשבוטים שעל הקרקע ורקע ויידר שהולך מהאזור, קלוזאפ זה מסמל את כך שהמשובטים היו רק חיילים ושהמוות שלהם לא היה חשוב.

וכך נגמר החלק הרביעי והאחרון של מלחמת המשובטים העונה האחרונה כללה 12 פרקים, 8 הפרקים הראשונים נועדו להכין אותנו אל המצור על מנדלור:

ארבעת הפרקים הראשונים סבבו את רקס ולימדו אותנו כמה הוא לוקח קשה את המוות של האחים שלו במהלך המלחמה ולכן הוא לא וויתר על ההזדמנות להציל את אחיו אקו.

לאחר מכן ארבעת הפרקים עוסקים באסוקה מחוץ למסדר הג'דיי, עקב היותה בסביבת אזרחים בעולם התחתי של קוראסנט היא לומדת על כך שמסדר הג'דיי לא דואג לכל האנשים החלשים אלא למה שיש בו אינטרס לרפובליקה הגלקטית למשל: הסיפור של האחיות מרטז, המרדף של מסדר הג'דיי אחרי זירו ההאט וקאד ביין גרם לפיצוץ בבית של האחיות ולמוות של ההורים שלהן.

לאחר האירוע מסדר הג'דיי או הרפובליקה לא עזרו להן ומאסטר הג'דיי שהייתה בעזור רק אמרה להן "שהכוח יהיה עמכן" והשאירו אותו לבד.

במצור במנדלור אנו לומדים את המטרה האמיתית של מול למלחמה במנדלור ולכך שלאסוקה הייתה ההזדמנות להזעיר את המועצה או לפחות את אובי וואן על החזיון של מול לגבי מעברו של אנאקין לצד האפל אך בעקבות הפחד שלה היא לא עושה זאת.

למרות שאנו יודעים מה יהיה גורלם של אסוקה ושל רקס לאחר מלחמת המשבוטים עדיין הפרקים האחרונים שכללו את פקודה 66 היו מאוד אמוציונלים ורגשיים וגרמו למתח לאחר סוף כל פרק.

וזהו זה הסיכום של העונה האחרונה של מלחמת המשובטים.

בואו נדבר קצת על הסדרה עצמה:

אז קודם כל מה היא מלחמת המשבוטים?

מלחמת המשובטים היא מלחמה שהתרחשה בין הסרטים מתקפת המשובטים לנקמת הסית', כלומר בין פרק 2 לפרק 3 (22-19 BBY).

המלחמה מתחילה בג'יאנוסיס כאשר שצבא הרפובליקה מוציא לאור את צבא המשובטים שלו להילחם ביחד עם אבירי מסדר הג'דיי כדי להציל את אובי וואן קנובי, אנאקין סקייווקר וסנאטור נאבו פדמה אמידאלה מידי צבא הדרואידים של קונפדרציית המערכות העצמאיות (הבדנלים באנגלית Separatists) בראשות הרוזן דוקו.

הסדרה מלחמת המשובטים התחילה כסרט שיצא ב15 באוגוסט 2008, הסרט בויים ע"י דייב פילוני ונכתב ע"י פילוני וג'ורג' לוקאס.

עלילת הסרט מספרת בעיקר על הצגת הפדוואן של אנאקין סקייווקר, אסוקה טאנו.

אנאקין שקודם לדרגת אביר ג'דיי לאחר הקרב בג'יאנוסיס כדי שיוביל יחידת משובטים, אנאקין מוביל את יחידת המשובטים 501 בראשון הקפטן רקס.

סדרת הטלוויזיה של מלחמת המשובטים התחילה ב3 באוקטובר 2008 ונכתבה ע"י אותם יוצרים של הסרט עם אותו השם: דייב פילוני וג'ורג' לוקאס.

לאחר 6 עונות ששודרה הסדרה היא בוטלה וירדה משידור בעיקר על מנת שלוקאספילם יפנו מקום לסדרות חדשות ולסרטים החדשים.

ב19 ביולי 2018 במהלך האירוע "קומיקון" בסן דייגו הודיעו לוקאספילם שהסדרה תחזור לעונה אחרונה שבה תראה איך המלחמה נגמרה ואיך היא מתקשרת לסרט נקמת הסית'.

וב21 בפבואר 2020, כמעט 6 שנים לאחר שירדה משידור הסדרה חזרה לעונה אחרונה בת 12 פרקים.

הסדרה התעסקה יותר לעומק בסרטי ההקדמה של מלחמת המשובטים, היא גרמה לנו להכיר חיילים משובטים יותר לעומק ולהבין שגם הם בני אדם ולא רק חיילים אחידים, המלחמה מראה לנו איך אנאקין מתחיל לעורר ספק במסדר הג'דיי ולאט לאט את המעבר שלו לצד האפל. אנו רואים את השחיטות העולה של מסדר הג'דיי בעקבות היותם גנרלים במלחמה ואת הניגוד לכך שהם שומרי השלום של הגלקסיה אם הם מסייעים רק למערכות כוכבים שנמצאות תחת הרפובליקה הגלקטית.

אנו רואים איך זה להיות פדוואן של אביר ג'דיי מנקודת המבט של אסוקה שמהרגע שהיא הופכת להיות התלמידה של אנאקין בגיל 14 היא נכנסת למלחמה והופכת להיות מפקדת על יחידת חיילים משבוטים.

וכמובן ההסבר לכך שהמלחמה הזו הייתה לא נחוצה והיא הייתה רק עבור משיכת זמן עבור פלפטין שמשחק תפקיד בשני הצדדים של המלחמה כדי למשוך את אנאקין אל הצד האפל וכדי למותת את הרפובליקה הגלקטית מבפנים.

סדרת מלחמת המשובטים היא סדרה מומלצת לכל אוהד של מלחמת הכוכבים הוא לא יתאכזב ממנה.

ספרו לנו בתגובות מה אתם חושבים על הכתבה והאם אתם אהבתם את העונה האחרונה של מלחמת המשובטים ובכלל האם אהבתם את הסדרה?

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: