בואו נדבר על רייבן והכתבה של יום שישי בשעה 12:00:

רייבן או ראבן או רוואן או שמו באנגלית Revan הוא סית׳ לורד חזק עם הצד האפל של הכוח ועוצמתי במיוחד המוכר ממשחק הוידאו Star Wars: Old Republic. נולד בשנת 3995 BBY ומת בשנת 3638 BBY.

ועכשיו נדבר על הביוגרפיה שלו:

היה גבר אנושי שגילם תפקידים מרכזיים כג'דיי וגם כסית׳. הופיע במלחמות המנדלוריאניות, מלחמת האזרחים כנגד הג'דיי ומלחמת הגלקטיקה הגדולה.

נולד בסביבות 3994 BBY בשטחי החיצון החיצוניים, נמצא על ידי המסדר הג'דיי והושמד למאסטר הג'דיי קריה. לפדוואן היה רעב לידע שלא יודע שובע ובמהרה הפך לתלמידו המבטיח ביותר של הג'דיי. לצד חברו מלאק, הוא הפך לאביר ג'דיי ולמבקר קולני וכריזמטי על חוסר הפעילות של המסדר במלחמות המנדלוריאניות המתמשכות בין הרפובליקה הגלקטית לבין הצלבנים הניאו-צלבנים המנדלוריים. בניגוד למועצת הג'דיי, נקט האביר את השם רייבן והתחיל את התנועה הרוונצ'יסטית כדי להילחם במנדלוריאנים כמפקד העליון של הצבא הרפובליקאי. רייבן וכוחותיו דחקו בהדרגה את המנדלוריאנים, והצילו אינספור עולמות במחיר פשרות מוסריות הרסניות את מנהגי הצד האפל. במלחור החמישי, ניצח רייבן את המנהיג המנדלוריאני מנדלורה האולטימטיבי בקרב יחיד והורה להפעיל את נשק העל מחולל הצללים ההמוני, והשמיד את שני הצבאות ואת הכוכב אך ניצח במלחמה בתהליך.

רייבן ומאלק, שנשאו עתה כגדולי הגיבורים, נעלמו למחוזות הלא ידועים כדי לחקור את השפעתו של הסית׳ המסתורית מאחורי המלחמה. הם גילו אימפריה של סית׳ נסתרת ונפלו תחת המולת הקיסר של סית'. ויטייט הנחה את דארת׳ רייבן והדארת' מאלק שזה עתה הוכרזו כדי למצוא את כוכב הכוכבים המיסטי כדי להסלים תוכניות של פלישה גלקטית, אך הצמד השתחרר משליטה מוחית שלו והשתמשו בעצמם ב- Star Forge – ויצרו משלהם אימפריה סית׳ית וצי של ספינות מלחמה. מתוך כוונה לאחד את הגלקסיה להשמיד את איום הסית׳ האורב, הם חזרו לגלקסיה ככובשים ונלחמו בג'דיי וברפובליקה במלחמת האזרחים הג'דייית שהתקבלה. רייבן כמעט הצליח, אך מאלק הסתובב על כס המלוכה וירה על סיפון ספינת הדגל שלו במהלך מארב ג'דיי בראשותו של בסטילה שאן. רייבן כמעט מת, אך בסטילה ריפאה אותו ולקחה אותו לפני שהג'דיי ששרדו.

מועצת הג'דיי השתמשה בכוחותיהם כדי לנגב את מוחו של רייבן ובמהרה הסבה אותו מחדש כג'דיי. לצד בסטילה ובן לוויה חדשים, רייבן הוטל על העברת מקום הכוכב פורג' – לב לבה של האימפריה של הסית' של דארת׳ מאלק. במהלך מסעו, רייבן אסף יותר בעלי ברית והתאהב בבסטילה, אך בסופו של דבר הם יורטו על ידי ספינת הדגל של מאלק. מאלק גילה בפני רייבן את זהותו האמיתית כלורד האפל לשעבר, ואז כבש והשחית את בסטילה לצד האפל. רייבן נמלט ובמעמד אחרון הוביל את צי הרפובליקה הנותר כנגד כוכב הכוכבים, פדה את בסטילה חזרה לצד הקל והרג את מאלק בקרב, והרס את האימפריה הסית׳ית שיצר. רייבן התחתן עם בסטילה ושקע באפלולית עד שחזונות מסתוריים מעברו הובילו אותו לגלות מחדש את האימפריה הסית׳ית של ויטייט.

לצד בן טיפוחיו לשעבר מקטרה סוריק, הידוע גם כגולה הג'דיי, וסקורד סית׳ לורד, ניסה רייבן להתנקש בקיסר. עם זאת, סקאג' בגד בזוג, והרג את מטררה ועזר לויטייטים לכלוא את רייבן.

רבן נותר במצב של שלוש מאות שנה וניהל מלחמה טלפתית נגד הקיסר, מזג את שנאתו והתעקש את פלישתו בעלות נורא לנפשו שלו. רייבן שוחרר בסופו של דבר על ידי כוחות הרפובליקה והשתלט על תחנת החלל היציקה כדי לבנות צבא של חללי השמדה נגד האימפריה, אך הוא סוכל ונהרג על ידי צוות שביתה קיסרי.

עם זאת, מאות הייסורים שלו פיצלו את דעתו, ואף על פי שחציו הקל יותר הפך לאחד עם הכוח, מחציתו הכהה יותר דחתה את המוות והחליטה להשמיד את ויטייט. אף על פי שגופו הפיזי של הקיסר כבר נהרס בקרב, רוחו השינה התמהמהה, ולכן תכנן רבן להחיות את ויטייט לצורה פיזית שתשמיד אותו לצמיתות. קואליציה של כוחות אימפרליים ורפובליקה, מחשש שההתערבות של רייבן רק תביא הרס בלתי נספר, התאחדה עם רוח הצד הקלילה של רייבן כדי להביס אותו ביבין 4. אף שהקיסר עדיין התעורר ונמלט לגלקסיה בכלל, שני חצאי רייבן התמזגו. יחד בשלום ומתו מוות אחרון.

כעבור יותר משלוש אלפים, גילה הסית׳ לורד כי דארת' ביין את סית' הולוקרון של רייבן והשתמש בתורתו כדי להשמיד את אחוות החושך המכהנת וכשראה לשלטון השניים, וסלל את דרכו של דארת' סידיוס.

מה דעתכם על הכתבה? ספרו לנו בתגובות, האם יש לכם משהו להוסיף, לכתוב? עקבו אחרינו לעוד, שהכוח יהיה איתכם תמיד!

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: