בואו נדבר על משחק הוידאו Jedi Fallen Order:

Star Wars: Jedi Fallen Order הוא משחק וידאו לשחקן יחיד בקאנון של מלחמת הכוכבים אשר פותח Respawn Entertainment ושוחרר על ידי Electronic Art (Origin, Steam, XBox, Sony Playstaion ועוד. הופץ בתאריך ה-15 בנובמבר סוף שנת 2019.

המשחק מספר את סיפורו המקורי של קאל קסטיס, ג'דיי פאדוון ששרד את פקודה 66, ואת סיפורו אחרי 5 שנים אחרי אירועי הסרט מלחמת הכוכבים: פרק 3: נקמת הסית'.

אזהרה! ספויילרים למשחק!

.

.

.

.

.

.

.

.

.

כ-5 שנים לאחר תום מלחמות המשובטים, ג'דיי פדוואן קאל קסטיס לשעבר עובד במגרש זבל וגרוטאות בכוכב הלכת בראקה במגרש קאל מוצא ספינות ממלחמות המשובטים, במהלך תאונה קאל נאלץ להשתמש בכוח כדי להציל את חברו פרוף. האירוע נלכד על ידי גשש אימפריאלית שמעביר את הצילומים לאימפריה הגלקטית, וחושפ את זהותו האמיתית של קאל לאימפריאלים. האימפריה שולחת שני אינקוויזיטורים, "חוקרים"- מתנקשים משתמשי הצד האפל של הכוח שהוכשרו על ידי דארת' ויידר לצוד ג'דיי ששרדו את פקודה 66, האחות השנייה והאחות התשיעית, להוריד את קסטיס. בעודו נרדף אחר האחות השנייה, שהורגת את פרוף, קאל חולץ על ידי סירג'ונדה וגריז דריטוס, ונמלט מבראקה על ספינת המנטיס.

סיר מספרת לקאל שהיא אבירת ג'דיי לשעבר והכירה את מאסטר הג'דיי של קאל, ג'ארו טפל.

סיר לוקחת את קאל לכוכב הלכת בוגנו שם נמצאת קמרון (מקדש ג'דיי) עתיק, ומקווה שקאל יוכל לפתוח אותו. בדרך לכספת, קאל מתיידד עם דרואיד קטן בשם BD-1, שמראה לו הודעה מאת המאסטר לשעבר של סיר אינו קורדובה. המסר של קורדובה מגלה כי המקדש נבנה על ידי תרבות קדומה בשם הזפו, וכי הוא הסתיר בתוך המקדש הולוקרון ובו רשימה של מיקומם של ילדים רגישים לכוח בפנים; סיר מאמינה שבזכות רשימה זו היא תוכל להחזיר את מסדר ג'דיי כדי להפיל את האימפריה.

אם זאת, הדרך היחידה לגשת אליו היא ללכת בדרכו של קורדובה ולעבור את המבחנים שלו.

הרמז היחידי שיש לקאל הם מיקומם של מקדש הזפו על הכוכב זפו. בזפו הוא מוצא רמז לכך שלזפו היה קשר עם הכוכב קאשיק, (Kashyyyk) כלומר, הקשר של קורדובה שם, מפקד הווקי טרפול, שמסר לקורדובה מידע עליהם.

בכוכב קאשיק קאל משתף פעולה עם סו גררה והפרטיזנים שלו כדי להילחם בכוחות הכיבוש האימפריאלים המשעבדים את הוואקים הילידים. קאל לא מצליח למצוא את טרפול, קאל חוזר לזפו כדי לחקור קבר כשהוא נתקל שוב באחות השנייה. האחות השנייה חושפת שהיא הייתה הפדוואן של סיר, טרילה סודורי, שנלכדה על ידי האימפריה כשסיר חשפה מיקומה בעקבות עינויים. קאל נודע לו שהוא צריך למצוא צזו אסטריום כדי לפתוח את המקדש לפני שנדפק ונלכד על ידי צייד ראשים.

כשקל מתעורר, הוא נאלץ להילחם בזירת גלדיאטורים בגחמותיו של אדון הפשע סורק טורמו. הוא חולץ על ידי סיר וגריז, גריז מתנצל מכיוון שהיה שותף למה שקרה לקאל.

סורק חטף את קאל כתשלום על חובות ההימורים של גריז. לאחר מכן הם מקבלים התראה שטרפול מוכן לדבר עם קאל, והם חוזרים לקאשיק. טרפול מורה לקאל לחפש תשובות בראש עץ המקור של קאשיק. שם הוא מוצא הקלטה נוספת של קורדובה שאומרת לו שאפשר למצוא אסטריום בדאת'ומיר, אך לאחר מכן הוא מותקף על ידי האחות התשיעית. קאל מביס את האינקוויזיטור, פוגש ציפור שיו ומרפא אותה, ועושה את דרכו לדת'ומיר.

עם הנחיתה, ההתקדמות של קאל מתעקבת על ידי אחות הלילה מרין, שמאשימה את הג'דיי בטבח באנשיה במהלך מלחמת המשובטים, ועושה כל שביכולתה כדי להרחיק אותו. לאחר שחווה פלאשבק בו הוא זוכר שג'ארו טפל, המאסטר של קאל הקריב את עצמו כדי להגן עליו מפני חיילים משובטים במהלך הטיהור (פקודה 66), קאל מותקף על ידי רוחו של ג'ארו, וכתוצאה מכך הורס את חרב האור שלו.

לאחר מכן, קאל נתקל בג'דיי לשעבר נוסף, תרון מליקוס, מאסטר ג'דיי ששרד את פקודה 66 והגיע אל דת'ומיר.

מליקוס ביקש ללמוד את כוחם של אחיי הלילה ותימרן אותם והרג אותם.

מליקוס מציע ללמד את קאל כיצד להתמודד עם כוחו האפל של דת'ומיר כנגד רצונה של מרין. קאל מסרב ובורח מדת'ומיר כשמרין תוקפת. סיר מודה שכאשר נודע לה שטרילה הפכה לאינקוויזיטור, היא נפלה לרגע לצד האפל וזו הסיבה שניתקה את הקשר שלה לכוח.

לאחר מכן הם נוסעים לאילום כדי למצוא גביש קייבר כך שקאל יוכל לבנות חרב אור חדשה, קאל בונה חרב אור מהחרב אור של ג'ארו טפל ושל סיר.

בשובו לדת'ומיר, קאל מתמודד שוב עם רוחו של ג'ארו, מנצח אותו בכך שהוא מתגבר על רגשות האשמה שלו בגלל מותו. מליקוס מנסה שוב להסיט את קאל לצד האפל, והוא תוקף כשקאל מסרב. מרין עוזרת לקאל להביס את מליקוס, וקאל משכנע אותה להצטרף לצוות המנטיס.

הצוות חוזר לבוגנו, וקאל משתמש באסטריום כדי לפתוח את הכספת ולחשוף את ההולוקרון. טרילה מצליחה לגנוב את ההולוקרון ולברוח. סיר מחזירה לעצמה את מעמדה כאבירת ג'דיי ומעניקה לקאל את דרגתו של אביר הג'דיי. הם ממשיכים אל מטה האינקוויזיטור במערכת הכוכב מוסטאפר , שם קאל מסוגל להביס את טרילה ולהחזיר את ההולוקרון.

קאל וסיר מנסים להחזיר את טרילה לצד המואר , אך דארת' ווידר מתערב והורג את טרילה בגלל כישלונה. קאל וסיר בקושי מתחמקים מויידר ונמלטים מהמבצר. סיר נופלת כחסרת הכרה משימוש בכל כוחה כדי לעכב את ויידר, וקאל מנסה לגרור אותה אל פני הים, אך הוא לא מצליח לעשות זאת ונידון לטבוע. למזלנו, מרין מתערבת ומצילה אותם מטביעה. כאשר ההולוקרון נמצא כעת ברשותם, תוהה הצוות מה עליהם לעשות עם זה.

בהבנה כי איסוף הילדים הרגישים לכוח רק יקל על האימפריה לכוון אותם, קאל משמיד את ההולוקרון, ומחליט שצריך להשאיר את גורלם עם הכוח לפני שישאל לאן עליהם ללכת הלאה.

הערת הוספה:

המשחק מראה לנו 3 דמויות שבעצם האפיון שלהם מאוד דומה, קאל, טרילה ומרין:

שלושתם חבו טראומה בילדותם שסוחבת אותם: קאל מרגיש אשמה על המוות של המאסטר שלו שהקריב את חיוו כדי להציל את קאל בפקודה 66, טרילה מוסגרת לאימפריה ע"י המאסטר שלה ועוברת עינויים קשים עד שהופכת לאינקוויזטורית ומרין מאבדת את כל אחיותיה במלחמת המשבוטים.

*עדכון, הוכרז משחק המשך למשחק אשר ייצא כנראה ב-2022.

‎מה דעתכם על הכתבה? מה דעתכם על המשחק, האם הוא שווה קנייה? ספרו לנו איך עבר לכם המשחק מנקודת מבטכם.

‎האם יש לכם משהו להוסיף, לכתוב? עקבו אחרינו לעוד, עשו לנו לייקים כי יש לנו תוכן אמיתי ומלהיב, ואפשר גם לשתף אותנו!

‎שהכוח יהיה איתכם תמיד! גם אם אתם לא קאל קסטיס.

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: