בואו נדבר על הילד (״בייבי יודה״) כתבת ספיישל!:

אזהרה! ספוילרים לעונה הראשונה של הסדרה – המנדלוריאן!

.

.

.

.

.

.

.

.

.

אז אם אתם כבר פה, בואו נדבר קצת על בייבי יודה!

הילד ("בייבי יודה") הוא תינוק אשר נמצא בכוכב ארבל 7 אשר רגיש לכוח, שהיה שייך לאותו מין של גראנד ג'דיי מאסטר יודה וג'דיי מאסטר יאדל. הילד נולד בסביבות 41 BBY והוחזק במאהל שניהלו שכירי חרב של ניקטו בארבל -7 במהלך עידן הרפובליקה החדשה, בעודו עדיין תינוק בגיל חמישים שנה.

בין ציידי הראשים שחיפשו אותו היה גם צייד הראשים המנדלוראין בשם דין דג'רין (מנדו).

עם זאת, דג'רין בחר שלא להשאיר את הילד עם "הלקוח" והציל אותו ממתקן השרידים האימפריאלי. לאחר שניסה להסתתר עם הילד בשולי הגלקסיה, חזר דג'רין לנבארו כדי להתמודד עם האימפריאלים שרודפים אחרי הילד בתקווה לשמור עליו. תוך כדי כך הילד הפך להיות בית מייסד של מנדלוריאנים וחבר בשבט החדש של ג'ג'רין.

ועכשיו נדבר קצת מעבר על הביוגרפיה שלו והסיפור שלו:

צייד הראשים אשר נקרא "המנדלוריאן" הועבר על ידי "הלקוח" וד"ר פרשינג האימפריאלי בכדי ללכוד את הילד בחיים. עם זאת, הלקוח יאפשר למנדלוריאני להחזיר את הילד מת במחיר נמוך יותר. הדרואיד המתנקש IG-11 גם קיבל את המשימה להחזיר את הילד. לאחר שעבדו יחד כדי להסתער על המאהל בו הוחזק התינוק, המנדלוריאני ו- IG-11 מצאו את הילד. IG-11 ניסה לאחר מכן להרוג את הילד. המנדלוריאני ירה בו לפני שהוא הצליח להתנקש בילד.

זמן קצר לאחר מכן, המנדלוריאני החזיר את הילד לספינת הרייזר קראסט. בדרך הם הותקפו על ידי שלישיית ציידי ראשים טרנדושאן, שניסו להרוג את הילד. לאחר שהמנדלוריאני הביס אותם, הוא והילד חנו במדבר למשך הלילה. בזמן שהמנדלוריאני ישב ליד האש, הילד אכל את אחד היצורים שהסתובבו בקרבת מקום. לאחר מכן ניגש לצייד הראשים וניסה להשתמש בכוח כדי לרפא את אחד הפצעים של המנדלוריאני.

המנדלוריאני עצר אותו והחזיר אותו למעין עגלה/תיק שלו. למחרת, המנדלוריאני תקף את חולשת החול שלהם על החלקים הנסחפים וניסה לטפס עליה בזמן שהילד הלך אחריו במוצבו. עם זאת, המנדלוריאני הוטל על האדמה.

לאחר מכן, בסופו של דבר המנדלוריאני קיבל את עזרתו של קוייל לנסות לשכנע את הג'אוות להחזיר את החלקים של הספינה אשר גנבו. אך בסופו של דבר המנדלוריאני הסכים להחזיר ביצת הבוץ, בתמורה לחלקים. המנדלוריאני נלחם בעורן/חיית הבוץ, אך התפשט במהירות על פני הבוץ. לאחר שכמעט הובס הילד השתמש בכוח כדי להרים את החיה לאוויר מספיק זמן למנדלוריאני כדי לקום ולהרוג אותה. לאחר השימוש בכוח הילד נרדם.

לאחר מכן, כשחזרו לנברו, המנדלוריאני לקח את הילד למתקן הלקוח. הלקוח וד"ר פרסשינג התרגשו בבואם והחלו מיד לבחון את הילד. פרשינג הרחיק אותו משם וצייד הראשים השאיר את עצמו תוהה מה הלקוח רוצה אתו. עם זאת, זמן קצר לפני שעזב את נבארו לביצוע השורה חדשה, המנדלוריאני, לאחר חילופי לב, חזר להציל את הילד. זמן קצר לאחר שהמנדלוריאני הסתער על המתקן, מצא את הילד הרגוע עם פרשינג. לאחר שהחזיר את הילד, הוא נאלץ להגן עליו מגילדת ציידי הראשים, שניסו להחזיר אותו. עם זאת, שבטו של מנדלוריאני נעזר לעזרתו, וכתוצאה מכך נמלט המנדלוריאני מגילדת ציידי הראשים עם הילד.

המנדלוריאני לקח את הילד לעולם המעבר של סורגן, שם התכוון לשכב נמוך במשך מספר חודשים ולהימנע מהגילדה. עם הגעתם, המנדלוריאני אמר לילד להישאר במצב ולא לגעת בשום דבר. כאשר הילד סירב לעזוב את צדו, הוא קיבל את החברה שלו. הצמד נסעו ליישוב ועברו דרכו. הילד נבהל על ידי חתול חייזרי שנמה לעברו. המנדלוריאן והילד עצרו בבית משותף והילד אכל מרק. עם זאת, לקוח אחד תפס את תשומת לבו של המנדלוריאני, והוא יצא מהבית המשותף כדי למצוא אותו כשנעלם לכאורה. הלקוחה, ששמה קרסינתיה דיונה, ארבה למנדלוריאני והם נלחמו עד שהילד קטע אותם על ידי צפייה בשקט שנלחמים בהם ולוגמים את המרק שלו.

הילד נלקח לסורגן, שם התיידד עם קבוצת ילדים. המנדלוריאני שוחח עם דיון, שהבטיחה לו שסורגן "נלקח". כך הוא החזיר את הילד לחצר ושם חיכו שני חקלאי קריל. הם תיווכו עם המנדלוריאני להגנה על כפרם מפני פושעי קלטוינים בתמורה למגורים בכפר. הביא עמו את דיונה והילד, והצליח המנדלוריאני להביס את הפושטים בעזרת דיונה והכפר. הוא המשיך להתגורר בו מספר שבועות והילד הפך לפופולרי מאוד בקרב הילדים, למרות שהם לא אהבו אותו כשניסה לאכול צפרדע סורגן. המנדלוריאני שקל לשאיר את הילד מאחור בכפר בו יכול היה ילדות. עם זאת, צייד ראשים הגיע לחיפוש אחר הילד וניסה לירות בו. לאחר שדיונה הרגה את צייד הראשים, המנדלוריאני שינה את דעתו, וגם הוא וגם הילד השאירו את סורגן מאחור.

בטאטואין לאחר שעזב את סורגן, המנדלוריאני נתקל בחור הציידים שלו בריוט מאר, שהעסיק אותו בקרב כלבים. הילד, שישב בתא הטייס עם מנדלוריאני.

לאחר מכן המנדלוריאני לקח את הילד למוס אייסלי בטטואין. הוא השאיר את הילד לישון שם. כאשר חיפש עבודה כאמצעי להשיג קרדיטס לתיקונים. הילד התעורר לאחר מכן, בבהלה הראשונית של מנהלת ההאנגר פלי מוטו, שהחליטה אז לראות את הילד כאמצעי לכך שהמנדלוריאני ישלם לה יותר עם שובו.

לאחר שנודעה לה על מעשיו של המנדלוריאני בנברו, הצייד חסר הניסיון טורו קליקאן חטף את הילד, בניסיון לסחוט את המנדלוריאני. כשהגיע המנדלוריאני הוא התעמת עם קליקן, שהחזיק את שבוייו באיומי אקדח. תוך כדי התלקחות כדי לסנוור את אויבו, המנדלוריאן איגף וירה בו. הילד הסתתר בפחד, אך מיד נמצא שוב על ידי המנדלוריאני. לאחר מכן עזב המנדלוריאני את טאטואין עם הילד.

ועכשיו נדלג לסוף הסדרה….:

בסוף הסדרה הקבוצה פנתה הלאה למערכת הביוב אל נהר לבה כדי לברוח. בסוף הנהר המתינו להם חיילי סער אימפריאלים ולכן IG-11 הקריב את עצמו כדי לעמוד בתכנות שלו ולהציל את הילד. כאשר הותקף על ידי גדעון בטיסה עם קרבית הטאיי שלו, קרגה ביקש מהילד להשתמש ב"דבר היד", בהתייחסו לכוח, בכדי להציל אותם מגדעון. כשהוא לא יודע למה התכוון, הילד פשוט נופף בידו. בסופו של דבר, ג'ורג'ין הביס את גדעון, וגרם לו לקרוס את קרבית הטאיי שלו (אם כי, ללא ידיעה לכולם, המוף הצליח לשרוד) עם חרב האור השחורה המנדלוריאנית (הדארקסייבר). לאחר מכן קבר דג'רין את קויל ונפרד דרכים עם קארגה ודיונה, והשאיר את נוברו על סיפון הספינה.

מה דעתכם על הכתבה? אנו יודעים שזה היה ״קצת״ ארוך!

ספרו לנו בתגובות!, האם יש לכם משהו להוסיף, לכתוב? עקבו אחרינו לעוד, עשו לנו לייקים כי יש לנו תוכן אמיתי ומלהיב, ואפשר גם לשתף אותנו!

שהכוח יהיה איתכם תמיד!

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: