בואו נדבר על דארת' ביין והכתבה היומית של שעה 15:30:

דארת' ביין היה סית' לורד אגדי מאגדות מלחמת הכוכבים (לג'נדס) והניצול היחיד של השמדת אחוות סית' בידי מסדר הג'דיי במלחמת ג'דיי-סית' בכמשך אלף שנים לפני מלחמות המשובטים. בתור הסית' היחיד שנותר בחיים, ביין זיהה כי ההתנגשות לסית' החלישה אותם עד כדי כך שהג'דיי יכולו היו להשמידם. כדי לתקן זאת, ביין תיקן את הסית 'ויצר את כלל השניים, כשהוא מצווה שיכולים להיות רק שני סית' – מאסטר וחניך – בכל זמן נתון.

סית' החדש הזה יתחיל בעלילה להשמדת הג'דיי וכיבוש הגלקסיה בסתר. עם התבוסה של ביין, שנודע כי השמועה נגרמה על ידי החניך שלו, דארת זנא, בעולם השפה הפנימית של אמבריה, האמינו הג'דיי בטעות כי הסית' הובסו עמם.

הוונדטה ביין שהתקיימה נגד הג'דיי התגשמה במהלך מלחמות המשובטים, כאשר הקנצלר העליון שיב פלפטין, בסתר הלורד סית' דארת' סידיוס, הפך את הרפובליקה הגלקטית לאימפריה הגלקטית והשמידה את מסדר הג'דיי בפקודה 66. עם זאת, הניצחון היה קצר מועד, שכן אביר הג'דיי הגואל אנאקין סקייווקר, אשר הפך ללורד הסית' דארת ויידר, הביס את הסית' עשרים ושלוש שנים לאחר מכן.

ועכשיו נדבר על הביוגרפיה שלו:

דארת' ביין היה סית' לורד אפל ואגדי אשר חי בעידן האפל של הרפובליקה הישנה, כ-אלף שנה לפני מלחמת המשובטים. בתקופתו, הסית' התדלקה לעתים קרובות על ידי תאוות כוח פרטניות משלהם, ביין נלחם ופנה נגדם בזמן ששירת בצבא סית', כאשר הבין ביין כי התנגשות ותאוות בצע מלוחמי הצד אפל האחרים היוצרים חולשה. ההתנגשות הובילה בסופו של דבר לתבוסת הסדר הצדדי האפל שלהם, שכן מסדר הג'דיי הצליחו לחרוג את הסית' המוחלשים. ביין היה הניצול היחיד ממלחמת ג'דיי-סית'.

מתוך הכרה שמסורות הסית' הישנות היו מבוי סתום, יצר ביין פילוסופיה חדשה של סית' שהצליחה את תורת הוותיקה הישנה והטהורה יותר של הכוח, קשר כוח נדיר ורב עוצמה שהיה בין שני אנשים. ככלל השניים של ביין נתן לכך שיכולים להיות רק שני סית' בכל זמן נתון: אדון לגלם כוח וחניך שיחשוק בזה. רק על ידי השמדת אדונם יכול היה החניך סית' להשיג את התואר הזה ולקחת על עצמו את החניך שלהם, או שהם יכלו למות בניסיון, ויוחלפו. הסית' הללו היו מעדיפים את הטקטיקות המוצללות של תחבולות ותכניות להשמדת אויביהם ולא בכוח גמור. המכונה "התוכנית הגדולה", מטרת העלילה הייתה להשחית את הרפובליקה הגלקטית מבפנים, ולצמצם ולבייש את המסדר הג'דיי ובסופו של דבר לעלות ולכבוש את הגלקסיה. באמונה כי עיקרון חדש זה ימנע מכוח הצד האפל להשמיד את מסדר הסית'.

ביין לקח חניך משלו, דארת' זנא, והחל להעביר את הידע שלו. הג'דיי למדו על הפילוסופיה החדשה של ביין, עם התבוסה של ביין, האמין בכזב שהרסו את הסית' לנצח. עם זאת, תוכניותיו של ביין נמשכו דרך חניכו. למרות, שהרישומים ההיסטוריים לא היו מדויקים ביחס לזהות החניך של ביין או כיצד נפטר ביין. שמועה כי ביין נהרג סוף סוף בכוכב אמבריה על ידי דארת' זנא בדו קרב, דפוס שחזר על ידי כמעט כל סית 'לאחר מכן.

בסדרה מלחמת המשובטים המצויירת, במהלך כתיבת הפרק "רוח הרפאים של מורטיס", הפרק ה-17 בעונה ה-3 של מלחמת המשובטים ג'ורג' לוקאס רצה לכלול 2 סית' לורדים עתיקים אשר יכולו לשמש כ"רוע עליון", "הנבל של הפרק'.

צוות ההפקה החליט שדארת' ביין ודארת' רייבן, הדמות הראשית של משחק הוידיאו אגדות מלחמת הכוכבים: אבירי הרפובליקה הישנה, יהיו שנים.

דארת' ביין כמעט הוצג בפרק מלחמת הכוכבים: "רוח הרפאים של מורטיס", פרק המבוסס על הופעתם של האגדות.

שתי הדמויות ועוצבו לדמותם של רוח הרפאים של מורטיס בהתבסס על הופעותיהן ביקום המורחב, אך הסצנה, למרות שהיא פורשה, מעולם לא הונפשה. דייב פילוני, מנהל הפיקוח של התוכנית, לא חשש שהסית' לורדים יכולים לחזור כרוח, והאמין שלהופעתו של ביין ורייבן יש השלכות גדולות יותר מכפי שהפרק בוחן. לוקאס חשב גם על זה ובסופו של דבר הסכים שצריך להרחיק את הסצינה מהפרק בגלל השלכות אלה על רעיונותיו לגבי הכוח.

הסצינה הלא ממומשת, שנקראה "הבן מתוודה עם לורדי הסית העתיקים" ושוחררה בצורה לא שלמה בארכיון המקדש של ג'דיי עבור מלחמת הכוכבים: מלחמת המשובטים: העונה השלישית, מתארת את ביין ורייבן מדברים עם הבן עם הצד האפל של מורטיס. הבן, שהונחה על ידי שני סית' לורדים בעבר, שואל מדוע הוא מרגיש כאב בגלל אירועי שני הפרקים הקודמים, "אוברלורדס" ו"מזבח מורטיס ", ואדוני הסית' 'אומרים לו שזה בגלל שהוא לא חיבק את הכאב והטינה שלו. כאשר הבן דורש לדעת את זהותם האמיתית, שתי הרוחות חושפות את עצמן כביין ורייבן ואומרות לו ששליטה באנקין סקייווקר, הנבחר, היא המפתח לשליטה בגלקסיה.

למרות שהפרק נחתך מ"רוחות הרפאים של מורטיס ", הופיע רוח רפאים של דארת' ביין ב"קורבן" – הפרק ה-13 והאחרון בעונה השישית של מלחמת הכוכבים: מלחמות המשובטים.

מה דעתכם על הכתבה?

ספרו לנו בתגובות, האם יש לכם משהו להוסיף, לכתוב?

עקבו אחרינו לעוד, שהכוח יהיה איתכם תמיד!

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: