בואו נדבר על אסוקה טאנו (כתבת ספיישל ומורחבת):

אסוקה טאנו, אשר גם כונה "Snips" על ידי אנאקין סקייווקר. היא ג׳דיי לשעבר חזקה ועוצמתית ומיומנת ואחראית בעלת מנהיגות וצדק וחמלה לחשוביה. אשר מותה אינו ידוע והיא בין הדמויות הכי מוערכות בקרב מעריצי מלחמת הכוכבים לאחרונה. המאסטר שלה לשעבר הוא אנאקין סקייווקר.

בואו נדבר הרבה על הביוגרפיה שלו:

לאחר מלחמות המשובטים, היתה ג'דיי פדוואן לשעבר, שלאחר הסכסוך סייעה להקמת רשת של תאי מורדים שונים נגד האימפריה הגלקטית. טאנו, אשה מטוגרותא, התגלתה בעולמה הביתי בשילי על ידי המאסטר הג'די פלו קון, שהביא אותה למקדש ג'די בקורוסנט כדי לקבל הכשרה לג'דיי. לאחר פרוץ מלחמת המשובטים, הורה גראנד ג׳דיי מאסטר יודה את טאנו הצעירה להיות התלמידת פדוואן של אביר הג'דיי אנאקין סקייווקר, אליו הצטרפה בקרב על כריסטופיס. בעוד שטאנו השתוקקה להוכיח את עצמה, היה לסקייווקר מוניטין של פזיזות, והייתה להם התחלה קשה למדי כמאסטר וכחניך. עם זאת, הם פעלו יחד כדי להציל את רוטה, בנו של אדון הפשע ג'בה האט, והחזירו את רוטה לאביו, ובכך הקימו ברית מכריעה בין שבט ההאט לבין הרפובליקה הגלקטית.

כמפקדת בצבא הגדול של הרפובליקה, מצאה טאנו מנטור בקפטן המשובט רקס מלגיון 501, איתו היא וסקייווקר שיתפו פעולה בכדי להוביל קמפיינים חזיתיים נגד הקונפדרציה של מערכות עצמאיות (ארגון הבלנים). בעמדת הפיקוד הראשונה שלה בקרב על רילוט, טאנו לא צייתה לפקודות ואיבדה את כל טייסת הטייסים שלה, אך היא התהפכה ועזרה להבטיח ניצחון ברילוט. מטלותיה הוציאה אותה נגד מגוון מתנגדים, החל מחניכת הגנרל סוויץ' וסית' אסאג' ונטרס וכלה בציידי ראשים כמו קאד ביין ואורה סינג. עם הזמן היא התבגרה למנהיגה מכובדת, תרמה לניצחונות המפתח ברפובליקה כמו הקרב השני בגיאונוזה וקרב מון קאלה. היא אפילו נפטרה במהלך סדרת אירועים על מורטיס, אך מפקד הכוח הידוע בשם הבת הקריב את עצמו להחזיר את טאנו לחיים.

טאנו צברה ניסיון רב בחזית המלחמה ומחוצה לה, והובילה קבוצה של צעירי ג'דיי למרוד כובשי טרנדושאן שלהם, בסיוע לחילוץ מושבה של טוגרותא משעבוד על ידי אימפריה – העבדות הזיגריאנית, ושימשה כיועצת למורדי אנדרון – איתה חבר קרוב, לוקס בונטרי, ביניהם – בשחרור עולמם מהקונפדרציה. במהלך אירועים מוחלטים, טאנו הייתה ממוסגרת להפצצת ההאנגר של מקדש ג'דיי ורוצח רצח אחרים, והיא ברחה אל העולם התחתון של קורוסאנט כדי לנקות את שמה. אף על פי שיצרה ברית בלתי סבירה עם אסאג' ונטרס, היא נעצרה על ידי כוחות הרפובליקה וכתוצאה מכך נאסרה עליה מסדר הג'דיי. בסופו של דבר, סקייווקר חשף את האשם האמיתי, חברתה של טאנו, ועמיתו פאפאוואן באריס אופי, ומנעה שהחניך לשעבר שלו יורשע בהרגעה. אף על פי כן, הניסוי ניתק את אמונתו של טאנו בג'דיי. היא סירבה להצעת מועצת הג'דיי להצטרף שוב למסדר, במקום זאת יצאה לחיפוש אחר דרך חדשה ולהפוך למציאת רגישי כוח. טאנו חזרה לזמן קצר להוביל את כוחות הרפובליקה במהלך המצור על מנדלור, והתמודדה מול דארת' מול וכוחותיו, אף כי פקודה 66 נחקקה במהלך הסכסוך וטאנו, אשר זייפה את מותה לאחר שבגדה בלגיון 501, נאלצה להסתתר.

לאחר עליית השלטון של האימפריה הגלקטית, טאנו התחבא על טאבסקה וראאדה. לאחר פינוי ראדה, הצטרף טאנו לתנועת המורדים ההולכת וגדלה של הסנאטור ערבה. היא הפכה למנהלת רשת הביון שלו ואימצה את שם הקוד "פולקרום". כפולקרום, טאנו סיפקה מודיעין לסיעות מורדים שונות, כולל תא המורדים של הרה סיננדולה. טאנו התעניינה במיוחד במורדים של סיננדלה מכיוון שאחד מחבריהם, ג'דיי לשעבר בשם קאנאן ג'ארוס, החל לאמן את פדוואן משלו, עזרא ברידגר. בנוסף, המאמצים של טאנו נגד האימפריה הביאו אותה במגע עם לורד האפל של הסית’ – דארת' ויידר, שללא ידוע לה היה למעשה אדוניה לשעבר, אנאקין סקייווקר, כמו גם האינקוויזיטורים הקיסריים המכונים האח החמישי והאחות השביעית.

בעקבות המשימה למלכור, טאנו הלכה לאיבוד בהריסות וצללים של מקדש סית' והאמינה רבים, כולל ג'ארוס וברידג׳ר, שנספו במהלך דו קרב עם דארת' ויידר.

עם זאת, טאנו ניצלה במפתיע מזעמו של ויידר על ידי עזרא ברידגר לעתיד, שמשך אותה דרך פורטל זמן אל העולם שבין העולמות, ממד של הכוח המחבר בין כל הזמן והמרחב. לאחר עימות עם דארת' סידיוס, אשר רצה גישה לממד, טאנו חזרה לזמנה והבטיחה ברידג׳ר ימצא אותה ברגע שתחזור. לאחר סיום מלחמת האזרחים הגלקטית, טאנו חזרה ללותל משוחררת והצטרפה לסבין ורן במסע שלה למצוא ברידג׳ר אשר נעדר ונעלם במהלך שחרור לותל.

שלושים ושש שנים לפני קרב יבין, אסוקה טאנו נולדה על כוכב הלכת שילי. שלוש שנים אחר כך, טאנו התגלתה על ידי מאסטר הג'דיי פלו קון בקרב עמו בשילי. התקבלה למסדר הג'די. בערך בתקופה זו, היא כמעט משועבדת על ידי מתחזה אשר יירט את האות למסדר הג'דיי וקיווה להשתמש בכוחותיה למטרותיהם. עם זאת, תוכנית זו סוכלה, וטאנו החלה את חייה כג'דיי. כמו כל הג'דיי בתקופתם, היא גדלה במקדש הג'דיי בקורוסנט.

בגיל ארבע-עשרה, טאנו הוקצאה לאבירת ג'דיי עם אנאקין סקייווקר – ולמדה את דרכי הכוח כחניכתו – על ידי המאסטר הגדול יודה. לאחר שקיבלה את דרגת הפדוואן, היא הפגינה להיטות להוכיח את עצמה ראויה להיות חניכתו. יודה עשה זאת כדי להקל על הפחד וחוסר היכולת של סקייווקר לאבד את יקיריהם, מאחר שהוא האמין שעל ידי הפיכתו למורה, סקייווקר יתפתח רגשית ויבין שההתקשרות המוגזמת שלו לאלו שאכפת לו הייתה מיותרת ברגע שטאנו הייתה מוכנה לצאת מעצמה. עם זאת, בחירתה העתידית לעזוב את המסדר דחפה את סקייווקר לעבר הצד האפל.

מועצת הג'דיי שלחה לבסוף את טאנו במשימתה הראשונה לכריסטופיס בכדי לסייע לכוחות הרפובליקה ולפגוש לבסוף את אדונה החדש, כמו גם להעביר מסר לפיו דרושים כמו אובי וואן קנובי ואנאקין סקייווקר במקדש הג'דיי בקורוסאנט. היא הגיעה לכוכב הלכת רגעים לאחר שהגל הראשון של הכוחות הבדלניים נסוגו לאחור. לאחר שהעבירה את המסר שלה למאסטר קנובי ולסקייווקר, אובי-וואן הציג את עצמו, בהנחה שהיא הלומדת החדשה שלו כפדוואן. היא תיקנה אותו, והתעקשה כי מאסטר יודה הקצה אותה ספציפית לסקייווקר.

בתוך כך, צבא הדרואידים הקימו מגן סטיה שיחסום את הפצצת התותחנים שהפסיק קודם לכן את התקדמותם. אנאקין ואסוקה קבעו בסופו של דבר תוכנית להסתננות לקווי האויב בזמן שקנובי וחייליו המנעו מכוחות האויב כדי לקנות להם זמן. שני הג'דיי הסתתרו בתוך קופסה בזמן שמיכלי הדרואידים הסתובבו סביבם. כשעשו את דרכם למקור המגן, אסוקה מעדה על אנטנת חיישנים והפעילה בטעות שורה של דרואידים קמעונאיים. בזמן שסקייווקר היה עסוק בדרואידים, טאנו החלה להניח מטענים סביב הגנרטור. בעודה נטעת מטענים, התפתח מאחוריה דרואיד קרב, אך אסוקה הבחינה בכך ופרסה אותו לשניים. גופו של הדרואיד הקרב התגלגל על פני חיישנים נוספים והפעיל עוד דרואידים קמעונאים נוספים. כאשר אדוניה הוצמד לעדר, הבחינה אסוקה בפיסת קיר מאחוריו עם חור נוח ממש במקום בו עמד סקייווקר. היא השתמשה בכוח כדי לדחוף את החומה למטה, לרסק את הדרואידים סביב אדוניה.

בינתיים, בעיר, קנובי נלכד על ידי הגנרל הבדלני. כדי להתאפק בזמן, קנובי הציע לשניים לשבת לשתות ולדון בכניעתו של קנובי. עם זאת, מהר מאוד עייף הגנרל וראה את התוכנית של קנובי. כשם שלוהתום הורה לכוחותיו של קנובי להיכנע, המגן התפוצץ, וקנובי תפס את הזוג הבדלני. קרב כריסטופיס הוכיח ניצחון גדול עבור הרפובליקה.

כשנגמר הקרב, סקייווקר ציין כמה פדוואן החדשה פזיזה. כאשר טאנו וסקייווקר מצאו עצמם מיושבים, תהה יודה אם הפדוואן תרגיע את דרכיו הפרועות של סקייווקר.

טאנו הייתה אישה בעלת ביטחון ומוסר, ומגנה הנחרצת של חפים מפשע. זה המשיך גם אחרי שעזבה את המסדר, כשהצטרפה למרידתו של בייל אורגנה להשבת החירות והדמוקרטיה לעם המדוכא על ידי האימפריה. טאנו גם חשה רחמים וחמלה כלפי האינקוויזיטור המכונה האח השישי למרות שהרג אותו בקרב. היא ראתה את האח השישי כקורבן שהפוטנציאל שלו לטובה התעקם ופנה לצד האפל. לאחר שהתיידד עם הדלה פרדי רגישת הכוח, התעסקה טאנו בהגנה על ילדים רגישים לכוח מפני כיבוש על ידי האינקוויזיטורים של האימפריה.

במהלך תקופתה בריצה מהאימפריה, טאנו המשיכה לסבול מצער על אובדן חבריה ואשמה בגלל העובדה שהיא לא הייתה שם כדי לעזור להם. בתקופתה בראדה, טאנו לא הייתה בטוחה בקשר עם חברים חדשים, בעיקר בגלל הכאב הרגשי שנגרם בגלל בגידתו של אופי. למרות כל מה שהנוחה עשתה, טאנו האמינה שלמרות שהיא טעתה ב"הרבה דברים", יש לה נקודה לגבי הג'דיי והרפובליקה, ובהמשך הביעה את אמונתה שאם היו מקשיבים לה באמת, הם היו עשויים להצליח לעצור את דארת' סידיוס לפני שהיה מאוחר מדי.

בתור קוד מודיע של המורדים בשם "פולקרום", טאנו עבדה בעקיפין עם תאי מורדים שונים, תמיד כשפניה מוסתרים וקולה מוסווה, והפך לפרגמטיזם במקצת כשייעצה להר הרס סינולה להפסיק לחפש אחר קאנאן ג'ארוס כדי להגן על אנשי הצוות שלה, במיוחד עזרא ברידג׳ר. זה עשוי לרמז על כך שהיא פיתחה אופי דיסקרטי יותר והחליטה בסך הכל לשים את הרבים לפני המעטים.

גם לאחר שחשפה את זהותה האמיתית למורדים, נראה היה כי עיסוקה בסתר ככל שפולקרום נותר נותר, כפי שטאנו אמרה לג'ארוס וברידגר כי אין לה שום ידיעה על הסית' לורד שהם נתקלו בו, מכיוון שהיא עצמה מתקשה להשלים עם הבנה מזוויעה של מה שהפך לאדוניה לשעבר.

תחושות אלה התבררו לאחרונה כשסירבה לסייע בפתיחת מקדש לותל, וקבעו שהיא כבר לא ג'דיי על עזיבת המסדר. בזמן שהייתה בתוך המקדש, רדפה אותה רוחו של אדוניה, שגוער בזעם על טאנו על כך שהשאיר אותו לגורל גרוע ממוות. טאנו, הזילה דמעות ונרקמה מצער, השתלחה מהאשליה ואז בכתה כשראתה שם אף אחד, אבל עכשיו הבינה שהחששות שלה נכונים: שהאדון לשעבר היה אדון סית' חסר רחמים.

לאחר שבסופו של דבר נפגש פנים אל פנים עם אדוניה לשעבר, טאנו סירבה להאמין שהיא וויידר הם אותו אדם, וקבעה כי סקייווקר "לעולם לא יכול להיות ערמומי כמו ויידר" שאליו הגיב ויידר בטענה שהרס את סקייווקר. טאנו נשבע אז לנקום ב"מוות" של סקייווקר, משהו נגד האימונים והמוסר הג'דיים שלה, אך אישר שהיא לא ג'דיי והמשיכה לדו קרב עם דארת׳ ויידר, רק כדי לגלות שהוא אכן חברתה והמנטור לשעבר. טאנו חשה אשמה בכך שעזב אותה לפני כן, והציעה לווידר חמלה, מסרבת להשאיר אותו שוב מאחור, רק כדי להידחות ולגזר דינו. למרות חוסר האכזריות והכוח של ויידר, טאנו המשיך באומץ להילחם.

כשטאנו ניצלה והתאחדה עם בריג'ר בעולם שבין העולמות, היא התעצבה ללמוד על גורלו של ג'ארוס, אך מוטרדה מהרעיון של ברידג’ר להציל את ג'ארוס ממוות. על פי הניסיון שלה שהיא לא מצליחה להציל את אדוניה, טאנו שכנעה בהצלחה את ברידג׳ר לתת לג'ארוס ללכת, והם נפרדו בדרכים, והבטיחו למצוא זה את זה שוב כשטאנו תחזור למלכור ותחדש את מסעתה.

לאחר קרב אנדור, טאנו ביקשה לקיים את הבטחתה לברידג׳ר והצטרפה לסבין ורן במסע שלה למצוא אותו ולהביא אותו הביתה.

מה דעתכם על הכתבה? אנו יודעים שזה היה ״קצת״ ארוך!

ספרו לנו בתגובות!, האם יש לכם משהו להוסיף, לכתוב? עקבו אחרינו לעוד, עשו לנו לייקים כי יש לנו תוכן אמיתי ומלהיב, ואפשר גם לשתף אותנו!

שהכוח יהיה איתכם תמיד!

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: