בואו נדבר על אסאג' ונטרס:

אסאג' ונטרס היא אחות לילה מהכוכב דאת'ומיר, רגישה לכוח, סית' וחניכה לשעבר של דארת' טיראנוס (הרוזן דוקו), אשר השתתפה בסדרת מלחמת המשובטים.

בואו נדבר על הביוגרפיה שלה:

אסאג' ונטרס היא הייתה דאת'ומיראנית אשר עבר חייה הייתה עבד, ג'דיי פדוואן לשעבר, מתנקשת סית'ית, אחות לילה וציידת ראשים. בעשורים האחרונים של שלטונה של הרפובליקה הגלקטית, נולדה ונטרס לשבט של מכשפות לילה אשר רגישות לכוח בהובלת האם טלזין בכוכב לכת דת'ומיר. בשלב מוקדם של חייה נאלצה בריתה להיכנע את ונטרס לפושע בשם האסטלד, שהפיץ את ונטרס מאחיותיה לעולמה שנקרע המלחמה של ראטטק, שם גודלה כעבד בשירותו. היא התייתמה כאשר אדונתה נהרגה על ידי שודדי וויקוויי, אך לאחר מכן התגלתה על ידי האביר הג'דיי קי נרק, שהיה תקוע על ראטאטק וניהל קרב נגד שודדי הפיראטים. נרק גידל את ונטריס ולימד אותה להשתמש בכוח בדרכי מסדר הג'דיי, ויחד הם הגנו על תושבי ראטטק ונלחמו בחזרה נגד מתקפותיהם הטורפות של שודדי ים ומפקדים. לאחר עשור של עזרה לאוכלוסייה המקומית, ונטרס התייתמה פעם נוספת כשנרק נהרג על ידי שודדי ים שביקשו לסיים את מסע הצלב של הג'דיי על עולמם. זועמת מהאובדן וחסרת ההדרכה, ונטס אימצה את הצד האפל של הכוח, הדיח את מצביאים מקומיים ושלט במקומם. בסופו של דבר היא התגלתה על ידי האדון הסית' הרוזן דוקו ונפלה תחת הנחייתו וליוויו כאקרוליט אפלולי וחניכה שואפת.

כשפרצה מלחמת המשובטים הפאל-גלקטיות בין הרפובליקה הגלקטית לקונפדרציית המערכות העצמאיות של דוקו, ונטרס הפכה למפקדת בצבא הדרואידים הספריטי של אדוניה ולמתנקשת במשרתו של הסית'. עלילותיה הביאו אותה לעימות עם המסדר הג'די והיא התפרסמה בזכות מיומנותה ואכזריותה בזמן שניהלה מלחמה נגד הרפובליקה. היא חצתה לעיתים קרובות פנסי אור עם מאסטר הג'דיי אובי וואן קנובי והאביר הג'יי אנאקין סקייווקר, גיבורי הרפובליקה שלעתים קרובות הוטלו עליהם להתמודד עם מאמציה של ונטרס. אף שהייתה מוכשרת מאוד וראתה הצלחה בחטיפתה של רוטה האט, בחילוץ נוטה גונריי והסתננות לעולם המבצר הרפובליקני של קמינו, נאלצה ונטרס שוב ושוב להתמודד על טובתו של אדון כנגד המנהיג הצבאי של הקונפדרציה, הגנרל גריוויוס.

עם התקדמות המלחמה, האדון עצמו של דוקו, דארת' סידיוס, נזהר יותר ויותר מכוחה ההולך וגובר של ונטרס בכוח ובסופו של דבר הורה למנהיג הקונפדרציה לחסל את חניכה במפגן נאמנות. דוקו נענה, ובמהלך קרב סולוסט, בגד בוונטרס והורה לכוחות שלה להוציא אותה להורג. ונטרס נותרה למות, שרדה וטפלה את דרכה בחזרה לעולמה הביתי דאת'ומיר כדי לחפש מקלט ונקמה. האם טלזין ובריתה קיבלו את פני ונטריס בחזרה לאחותה ויחד קשרו קשר קשר להרוג את דוקו. לאחר ניסיון כושל להתנקש בספירה, ונטרס וטלזין עברו להתקין משכן משלהם קרוב לדוקו בתור המתנקש והחניך החדש שלו. לשם כך, בחרה ונטרס במאסטר הסאבאג' של צברק להיות מחונן לדוקו ובסופו של דבר לסייע לה ברצח. תוכנית זו השתבשה גם לאחר שאופריס דחתה את ונטרוס וגם את דוקו וכמעט הרגה את שניהם. בווסטרס, שהחליטה לעשות לעצמה חיים חדשים, חזרה לדת'ומיר כדי להצטרף רשמית לחמולה ולוותר על תוכניות נוספות לנקמה, אך לדוקו לא היה בכך. הספירה פנתה אל אחיות הלילה על כך שנמצאו את חניכו לשעבר ושגרו את גריביויוס וצבאו הזעיר לטבח במכשפות הדת'ומיריות. האם טלזין וונטרוס היו בין הניצולים הבודדים מהטבח ונאלצו לברוח בנפרד מדת'ומיר כדי להימלט מזעמו של דוקו.

ונטרס נפגעה עד מאוד מאובדן משפחתה הטרייה, ולכן נדרשה לנדוד בגלקסיה בחיפוש אחר מטרה, ובסופו של דבר פנתה לציד ראשים, ומצאה מידה טובה להצלחה בעסק. עבודה זו אילצה אותה לאמץ סדרה של בריתות בלתי צפויות – היא הצילה את אובי וואן קנובי מהמצמדים של דארת' מול וסאבאג' אופרס, אשר לאחרונה חונך את עצמו לדארת' מול – ועבדה לצד החניך של סקייווקר, אסוקה טאנו,

כאשר טאנו היתה שקרית הואשמה בהפצצת מקדש ג'דיי. סמוך לסוף מלחמות המשובטים, היא נתקלה בקווינלן ווס, אמן ג'דיי שהוטל להתנקש ברוזן דוקו לסיום המלחמה. ווס הצטרף לשותפות עם ונטריס במסווה של צייד ראשים, אך בסופו של דבר חשף את זהותו ואת מטרתו לאחר שהשניים התאהבו. הוונטרס אימן את ווס בתרבות ליליות וכישורי צד אפל כדי להתכונן לשביתה נגד דוקו, אך ניסיונם להרוג את הספירה נכשל, והיא נאלצה לברוח בזמן שנלקחה למעצר הקונפדרציה. בסופו של דבר היא עבדה עם קנובי וסקייווקר כדי להציל את ווס, אך חודשים של עינויים בידו של דוקו הפנו אותה לצד האפל. אף על פי ונטרס חשה בנפילתה, ווס סירב להאמין בחושך שלו ושוב נשלח להרוג את דוקו על ידי מועצת ג'דיי. היא הצטרפה אליו למשימה הסופית הזו, אך היא נפגשה בכישלון כאשר ווס נתן את עצמו באופן מלא לצד האפל. הקופרת עזרה באי רצון לווס ודוקו לברוח מהמרדף מג'דיי אך סירבה לחבק את הצד האפל שוב. במקום זאת, היא הקריבה את עצמה כאשר דוקו ניסה להרוג את ווס עם ברק כוח על ידי ספיגת הפיצוץ כדי להגן על אהובה. מותה הניע את ווס לבסוף לוותר על הצד האפל, והיא זכתה לכבוד על הקרבתה על ידי מועצת הג'דיי. גופתה של ונטרס הובאה לאחר מכן למנוחות במימי כפר השבט שלה בדאת'ומיר.

מה דעתכם על הכתבה?

ספרו לנו בתגובות!, האם יש לכם משהו להוסיף, לכתוב? עקבו אחרינו לעוד, עשו לנו לייקים כי יש לנו תוכן אמיתי ומלהיב, ואפשר גם לשתף אותנו!

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: