בואו נדבר על אגדות מלחמת הכוכבים (לג׳נדס):

מהם אגדות מלחמת הכוכבים?:

אגדות מלחמת הכוכבים, הידועים בעבר כ"היקום המורחב", מקיפים את כל אחד מסיפורי הרקע הבדיוניים המורשים, ביקום של יקום מלחמת הכוכבים, מחוץ לתשעת סרטי מלחמת הכוכבים המקוריים בניהן הטרילוגיה המקורית והמקדימה (בעיקר) וגם טרילוגיית ההמשכים אשר הופקו על ידי ג'ורג 'לוקאס ובמאים נוספים וחומרים מסוימים אחרים כמו המלחמות: מלחמת המשובטים, מלחמת הג'דיי סית' ועוד אשר נוצרו לפני 25 באפריל 2014. הן נגזרות וכוללות את רוב ספרי מלחמת הכוכבים, חוברות הקומיקס, משחקי הווידיאו, סרטי הספין אוף, סדרות טלוויזיה, צעצועים ומדיה אחרת שנוצרו לפני מועד זה. חומר זה מרחיב וממשיך את הסיפורים המסופרים בסרטים, המתרחשים בכל מקום מעל 36,000 שנה לפני אימת הפאנטום ולאחר שובו של הג'דיי ולאחר מכן אחרי עלילת הסרט עלייתו של סקייווקר. נושאי ההיבטים הקאנוניים היה אחד הנושאים הנדונים ביותר בקרב המעריצים.

ההתפתחות המוקדמת של היקום המורחב הייתה לא במיטבה ולא מזוקקת, בחלקה הגדול מכיוון שבתקופה זו היה כל כך מעט חומר קאנון שהיוצרים יוכלו להשתמש בו כהפניה לכן עד הסרט אימת הפנטום (1999) כל התוכן של היקום המורחב עסק לאחר הסרט שובו של הג'דיי של הטרילוגיה המקורית.

היקום המורחב נחשב בדרך כלל לדרך ברומן הספין-אוף של מלחמת הכוכבים בפברואר 1978, Splinter of the Mind's Eye, אם כי מבחינה טכנית הוא החל באוקטובר 1977 עם הסיפור The World's Keeper, במגזין "פיצז'" של מארוול קומיקס. ספלינטר שאב השראה בעיקר מטיוטה מוקדמת של התסריט של מלחמת הכוכבים. (אף על פי ששמו של ג'ורג 'לוקאס נמצא על שער הרומן המקורי של מלחמת הכוכבים, אלן דין פוסטר כתב את הרוח רפאים של מורטיס. לפוסטר ניתן עותק של התסריט העובד וסיור בהפקה.

חלק גדול מהחומרים המוקדמים של מתחילת שנות השמונים של המאה הקודמת הכילו אנלוגיות לעולם האמיתי, שהעלו את הרושם כי ליקום "מלחמת הכוכבים" אין קשר לכדור הארץ שלנו או לזמננו היום ובעבר ובעתיד או ליקום שלנו.

מה שגרם לפופולאריות של היקום המורחב היה טרילוגית הספרים ת'רון, סדרת ספרים שנכתבה ע"י טימותי זהאן ויצאה לאור ב1991, העלילה עסקה 5 שנים לאחר הסרט שובו של הג'דיי וגרמה להתעניינות רבה ביקום המורחב.

לאחר יציאת הסרט אימת הפנטום ושאר סרטי ההקדמה (Prequels באנגלית) יצאו סדרות ספרים, קומיקס ומשחקי וידאו רבים שמספרים עלילות על אלפי שנים ואפילו עשרות אלפי שנים לפני עלילות הסרטים.

ב-25 באפריל 2014 הודיעה לוקאספילם בע"מ כי לקראת טרילוגיית ההמשך הקרובה, היקום המורחב יחובר מחדש; מעשיות עבר של היקום המורחב יודפסו תחת הכותרת של אגדות מלחמת הכוכבים, והוקמה המשכיות חדשה המורכבת רק מששת הסרטים המקוריים + הסרט מלחמת המשובטים, סדרת מלחמת המשובטים (שיצאה ב2008 עפ"י ג'ורג' ולוקאס ודייב פילוני) וכל החומר העתידי מזה. הצבע הלאה. אף על פי שהוכרזו כי אלמנטים בעבר של היקום המורחב הינם בלתי קאנון בכללותם, הם נותרים משאב להתייחסות לחומר מלחמת הכוכבים העתידי, ובכך להביא אלמנטים אלו לרציפות החדשה כקאנון.

כיום, המוצר היחיד של אגדות מלחמת הכוכבים שעדיין יוצא לאקרנים הוא משחק הווידיאו מלחמת הכוכבים: הרפובליקה הישנה (Old Republic) יחד עם סיפורים קצרים שפורסמו בבלוג מלחמת הכוכבים באתר וב-ווקיפדיה (הויקיפדיה הלא רישמית המורחבת והפופלארית ביותר על סמך מקורות אמיתיים ונכונים).

ליקום המורחב היה המשכיות עם כמה קמטים. הכלל היה ששום דבר ביקום המורחב לא הורשה לסתור שום חלק אחר ביקום המורחב או הסרטים. עם זאת, הסרטים סותרים את היקום המורחב מדי פעם במקצת, וגם נוצרו ביקום המורחב כדי לתקן את הניגודים הללו. בהיעדר פתרונות כאלה, נחשב לא נכון רק בנקודות הסתירה הספציפיות.

היקום המורחב הוא למעשה מבוגר יותר מהסרטים עצמם, שכן הרומן החדש של הסרט המקורי פורסם כחצי שנה לפני צאת הסרט. בתוך הכרונולוגיה ביקום, העבודות המוקדמות ביותר הן שחר הקומיקס הג'דיי, שנקבע אלפי שנים לפני הסרטים, ואילו האחרונים הם קומיקס Legacy, שנקבע כמאה ושלושים שנה לאחר שובו של הג'די.

מה דעתכם על הכתבה? ספרו לנו בתגובות, האם יש לכם משהו להוסיף, לכתוב? עקבו אחרינו לעוד, עשו לנו לייקים כי יש לנו תוכן אמיתי ומלהיב, ואפשר גם לשתף אותנו!

שהכוח יהיה איתכם תמיד!

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: