בואו נדבר על מסדר הג׳דיי והכתבה של יום שישי בשעה 12:00:

מסדר הג׳דיי הוא מסדר עתיק יומין כמו מסדר הסית'. מסדר הג׳דיי פועל עם אבירי הג'דיי, תפקיד המסדר לשמור על השלום והאיזון בגלקסיה. בראש מועצת הג׳דיי בקורוסאנט נמצא הגרנד מאסטר יודה. מסדר הג׳דיי משתמשים בכוח ומאמינים בצד המואר של הכוח.

מקדשם המרכזי היה בקורוסאנט, שם נכחה מועצת הג'דיי אשר הורכבה מ-12 מאסטרי הג'דיי החכמים ביותר, כמו כן, גם היאנגלינגס, תלמידי הג'דיי הצעירים ביותר אשר שם לומדים את עקרונות הכוח.

נשקם של הג'דיי והסית' הוא חרב אור (או באנגלית Lightsaber).

על פי אגדות מלחמת הכוכבים, מסדר אבירי הג'דיי הוקם כ-25,783 שנים לפני הקרב ביאבין על הכוכב טיית'ון.

המסדר הוקם ע"י ראג'יבארי, גרון ג'ארד, קלה ברין וטרס סנדון 4 השורדים של מסדר הג'דאיי ששרדו את קרב הכוח בין הצד המואר לצד האפל של מסדר הג'דאיי.

בקאנון לא ידוע באיזה שנה המסדר הוקם אך ידוע שהמסדר הוקם על הכוכב אק-טו שמופיע בסרט מלחמת הכוכבים – פרק 8: אחרוני הג'דיי.

במהלך השנים כמה מאסטרים במסדר מחליטים שהם רוצים ללמוד יותר מרק ללמוד את הצד המואר של הכוח ולומדים את הצד האפל, בתגובה מועצת הג'דיי מגלה אותם והם מקימים את הסית' העוסק בעשייה של הכוח האפל וברגשות כעס ונקמה.

לאחר קרב ראוסאן, אחריו אבירי הג'דיי האמינו כי הסית' הושמדו על הכוכב מאלקור, הרפובליקה פירקה את צבאה, ולכן אבירי הג'דיי היו הכוח המגן היחיד.

בעקבות "הכחדת" מסדר הסית', מסדר הג'דיי לא עסק בהרבה קרבות ועסק בעיקר בלימוד הכוח ובעזרת אזרחים מסביב לגלקסיה, אם השנים עורפל החוש של הג'דיי להרגיש הפרעות בכוח וזה הורגש בכך שהסית' ייתחבאו מאחורי הקלעים וביצעו פשעים ומסדר הג'דיי לא ידע על כך עד עלילות הסרט אימת הפנטום.

בנוסף הג'דיי לא חשו שמישהו בתוך הסנאט משחק בג'דיי וברפובליקה בלי שישימו לב.

לאחר כ-1,000 שנים, החלה מלחמת המשובטים אשר מופיע כסדרת מצוירת בטלוויזיה. כהכנה למלחמה, נוצר צבא משובטים עצום בכוכב קאמינו ששירת לצד מסדר הג'דיי במלחמה.

מלחמת הכוכבים גרמה לראות את הצד "המושחט" של הג'דיי, הכוונה היא בכך שהג'דיי לא עסקו בשלום הגלקסיה אלא בכוכבים הנמצאים תחת הרפובליקה הגלקטית ובנוסף הם היו לוחמים במלחמה ולא שוחרי שלום, מלחמת המשובטים גרמה לקונפליקט שלא משנה באיזה צד הג'דיי היו בוחרים לא היו מסתכלים עליהם בעין יפה.

בנוסף בעקבות שחיטות המסדר הרבה תלמידים ומאסטרים עברו אל הצד האפל או עזבו את המסדר: פונג קרל, בריס אופי, אסוקה טאנו.

לאחר שלוש שנות מלחמה, בהן חיילי המשובטים שירתו ביחד עם אבירי הג'דיי, הורה קאנסלר פלפטין על פקודה 66, רגע היסטורי ביקום מלחמת הכוכבים אשר הפקודה להכחיד את הג׳דיי הנותרים בגלקסיה המופיע בקצרה בסרט מלחמת הכוכבים – פרק 3: נקמת הסית׳.

המשובטים, אשר נשבעו אמונים לרפובליקה, תקפו את אבירי הג'דיי, וביחד עם שני אנשי הסית', דארת׳ ויידר ודארת' סידיוס, ולשם כך מסדר הג'דיי הושמד.

מבין היחידים שנותרו בחיים מבין מועצת הג'דיי היו מאסטר יודה, אופו רנסיסיס, אית' קות' (שעזב את המועצה במהלך מלחמת המשובטים) ואובי וואן קנובי. בנוסף שרדו עוד כמה פדוואנים ומאסטרים את המתקפה הגדולה ביניהם: קיילב דום, לומינרה אונדילי, קווינלן ווס, קירק אינפילה, פרן באר, סיר ג'ונדה וקאל קסטיס.

במהלך שנות האימפריה דארת' ויידר ותלמידיו "החוקרים" צדים ג'דיי ששרדו את פקודה 66.

לאחר נפילת האימפריה הגלקטית אשר בראשה הקיסר פלפטין ומפקד הצבא ותלמידו דארת׳ ווידר, הג'דיי האחרון לוק סקייווקר ניסה להקים מחדש את מסדר הג'דיי, ובנה מקדש חדש על כוכב לא ידוע בשנת 15 ABY, כ-11 שנים לאחר פיצוץ כוכב המוות השני, 13 שנים לאחר מכן אחיינו של לוק ואחד מהתלמידים שלו בן סולו, הורס את המקדש לאחר שחשב שלוק רצה להרוג אותו ועובר לצד האפל בהמשך 3 פדוואנים שלא היה במהלך ההרס (הניקס, טאי ו-וו) לאחר ששלותם מתים ע"י בן סולו ורן (מנהיג אבירי הרן) בן סולו עובר סופית לצד האפל ולוק מגלה את עצמו לכוכב אק-טו הכוכב שבו המסדר הוקם.

במהלך אירועי הסיקוולים (פרקים 7-9) ריי מתגלה ברגישה לכוח ולומדת את דרכי הכוח מלוק וליאה ובסוף הסרט התשיעי מלחמת הכוכבים – פרק 9: עלייתו של סקייווקר היא בונה לעצמה חרב אור עם גביש קייבר צהובה והופכת לג'דיי האחרונה.

מה דעתכם על הכתבה? ספרו לנו בתגובות, האם יש לכם משהו להוסיף, לכתוב?

עקבו אחרינו לעוד, שהכוח יהיה איתכם תמיד!

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: