הנסיכה ליאה הכתבה המלאה חלקים 1,2,3:

הנסיכה ליאה או שמה ליאה אורגנה-סולו (באנגלית Leia Organa, Princess/General Leia Organa-Solo) הייתה לוחמת בברית המורדים, וגנרלת המחתרת לשעבר (לצערנו…).

ליאה ותאומה – לוק נולדו על אזור האסטרואידים פוליס מסה באזורים הרחוקים של הגלקסיה.

ליאה נולדה לאמה פאדמה אמידאלה ואביה אנאקין סקייווקר (דארת׳ ווידר), בת למשפחת סקייווקר. בעלה הוא האן סולו ובנם הוא בן סולו-אורגנה.

ליאה רגישה לכוח בדיוק כמו אביה ותאומה – לוק ובנה בן. ליאה עברה אימוני ג׳דיי בסיסיים ואימנה אחרי מות אחיה את ריי.

ועכשיו קצת על הביולוגיה שלה:

ליאה נולדה על שדה האסטרואידים פוליס מסה במרכז הרפואי על ידי אמה מלכת וסאנטורית נאבו לשעבר – פאדמה אמידאלה. נשלחה למשימת אימוץ הרחק מאביה על ידי הסנאטור לשעבר בייל אורגנה ואשתו ברי על כוכב אולדראן למשפחת המלוכה – אורגנה.

בסרט מלחמת הכוכבים – פרק 3: נקמת הסית׳ לאחר מותה של פאדמה אובי וואן קנובי ומאסטר יודה החליטו למשימת הסתרת ילדיהם של אביהם – דארת׳ ווידר.

בסוף הסרט רוג אחת: סיפור מלחמת הכוכבים מראים כי נשלחת ליאה מטעם הברית המורדים להעביר את התוכניות כוכב המוות הראשון לאולדראן בשביל פיענוח חיסול כוכב המוות על ידי מציאת נקודת התורפה.

באירועי מלחמת – הכוכבים פרק 4: תקווה חדשה נתפסת ספינת המשימה על ידי משחתת הכוכבים בה נמצא דארת׳ ווידר.

דארת׳ ויידר התעמת עם ליאה על סיפון הספינה, הוא האשים אותה בחבירה למורדים ודורש ממנה לגלות בפניו את מיקום התוכניות הגנובות. אך לפני שנתפסה, הטמינה ליאה את התוכניות הסודיות בתוך R2-D2 ושלחה אותו אל אובי וואן קנובי יחד עם C-3PO אל הכוכב הקרוב טאטואין.

ליאה נלקחה אל כוכב המוות ושם דארת׳ ויידר הורא לענות אותה, ליאה עמדה בעינויים ולא סיפרה אף דבר. בהמשך הגנרל גראנד מוף טארקין איים עליה כי הוא ישמיד את כוכב ביתה אולדראן אם היא לא תגלה את מיקום בסיס המורדים הסודי.

ליאה שיקרה ומסרה מיקום לא נכון ואפילו למרות זאת גראנד מוף טארקין הורה להשמיד את כוכב הבית שלה וחיסל למעשה את כל האוכלוסייה שהייתה על הכוכב, כולל משפחתה המאמצת הממלכתית – אורגנה.

בהמשך הסרט ליאה חולצה על ידי לוק, צ׳ובאקה, האן, אובי וואן וצמד הדרואידים האהובים עלינו R2D2 ו-C-3PO.

בסוף הסרט ליאה מעניקה מדליית אות כבוד להאן ולוק מכך שעזרו לברית המורדים להשמיד את כוכב המוות.

בסרט מלחמת הכוכבים – פרק 5: האימפריה מכה שנית כ-3 שנים לאחר אירועי הסרט מלחמת הכוכבים – פרק 4: תקווה חדשה, ליאה עזרה בפינוי של בסיס המורדים על הכוכב הות'. למרות הקרב בפתח הבסיס, נשארה ליאה והמשיכה לפקד על הפינוי המסודר של הבסיס. ליאה הצליחה לחמוק מכוחות האימפריה הגלקטית שפרצו לבסיס והצטרפה אל C3PO, האן וצ'ובקה עלו על סיפון המילניום פלקון. אף על פי שצי האימפריה בעקבותיהם וניסו ליירט את הספינה, האן הצליח לחמוק אל שדה האסטרואידים ולהחביא את הספינה במערה בתוך אסטרואיד. תוך כדי שהם מסתתרים במערה, פרחה האהבה בין ליאה והאם והם התנשקו בפעם הראשונה🥳.

לפני שהם שהצליחו לתקן את מדחס העל-חלל הגיעו אל בספין במטרה לבצע תיקונים בספינה. אך שם ציפתה להם מלכודת. חברו של האן, לנדו קלריסיאן נאלץ להסגיר אותם לידיו של דארת׳ ויידר – תכנן להשתמש בהם בתור פיתיון כדי ללכוד את בנו – לוק, במטרה להעביר אותו אל הצד האפל.

דארת׳ ווידר הקפיא את האן בתאפחמן כדי לבדוק האם יוכל ללכוד בו את לוק בעודו חי. ודארת׳ וויידר מסר את האן הקפוא לידי צייד הראשים בובה פט אשר תכנן למסור אותו לידי ג׳אבה האט. לנדו קלריסיאן פנה כנגד האימפריה ועזר לליאה טל ולצ׳ובאקה והדרואידים לחמוק מידם של דארת׳ ווידר והאימפריה. במהלך בריחתם חשה ליאה בכך שלוק קורא לה והבינה שהוא בסכנה. היא שכנעה את האן וצ׳ואי לחזור כדי להציל אותו.

בסרט מלחמת הכוכבים – פרק 6: שובו של הג׳דיי כ-6 שנה מאוחר יותר יצאו ליאה, צ'ובאקה, לנדו ולוק עם הדרואידים R2D2 ו-C-3PO אל הכוכב טאטואין כדי לחלץ את האן מידיו של ג׳אבה האט. תפקידה של ליאה במבצע החילוץ היה להתחזות לצייד ראשים שבא במטרה להסגיר את צ'ובאקה לידיו של ג'אבה. ג׳אבה גילה את זהותה כשליאה שחררה את האן מתא הפחמן והורידה את הקסדה כדי שיוכל לזהות אותה. ג'אבה צווה על שומריו להביא אותה והנסיכה הזהירה את ג׳אבה האט הגנגסטר והבטיחה כי הוא יתחרט על כך שלכד אותה. ג'אבה הפך אותה לשפחתו והלביש אותה בביקיני עם קולר על צווארה כדי שלא תוכל לברוח.

לאחר מכן הגיע לוק כדי להציל את חבריו מידיו של ג'אבה. בהמשך… ג'אבה הפעיל דלת סתרים ולוק החליק לתוך בור שבו היה הראנקור. לוק הצליח לגבור על החיה והרג אותה. לאחר מכן ג׳אבה הכריז כי לוק צ'ובאקה והאן יושלכו כעונש אל פיו של המפלצת הלא היא סרלאק😱.

בהמשך ליאה חמקה מאחורי ג'אבה והשתמשה בשלשלאות שלה כדי לחנוק אותו למוות. לאחר מכן ברחו מהמקום אל הכוכב אנדור במטרה להנהיג כוח קרקעי של המורדים על פני אנדור כדי לשתק את מחולל המגן של כוכב המוות השני אשר בנה האימפריה. בעודה מתכוננת לקרב המכריע כנגד האימפריה באנדור, הבינה כי היא אחותו של לוק ובתו של דארת' ויידר.

בסיום הקרב לאחר שהאן וליאה הובילו את הכוח הקרקעי והשמיד את כוכב המוות השני, ליאה אמרה להאן כי לוק הוא אחיה והתנשקו.

בסוף הסרט ליאה וכל ברית המורדים חוגגים את ניצחונם של נפילתה של האימפריה.

לאחר הקרב על אנדור, ליאה ניהלה מערכת יחסים זוגית עם האן, ונולד בנם הלא הוא בן סולו. ליאה שלחה את בן ללמוד את דרכי הכוח אל דוד לוק. בן פותה לחבור לצד האפל של הכוח על ידי המנהיג העליון סנוק והפך לראש מסדר אבירי הרן בשם קיילו רן. ליאה והאן סולו נפרדו עקב בגידתו של בן. האן חזר לחייו כמבריח וליאה הפכה לגנרלית המחתרת נגד המסדר הראשון.

בסרט מלחמת הכוכבים – פרק 7: הכוח מתעורר לוק המזועזע והמפוחד מבגידתו של בן, יצא לגלות מרצון אל הכוכב אק-טו.

ליאה ידעה כי יש למצוא את אחיה כדי לנצח את המסדר הראשון. היא שלחה את פו דמרון למצוא רמזים אחר מקום הימצאו של לוק בכוכב ג׳אקו.

לאחר שהמחתרת מנעה מהמסדר הראשון להשיג את המפה ללוק מהדרואיד BB-8, האן חזר בזמן שעזר לפין לחמוק מהמסדר הראשון, פין ומלקטת הגרוטאות לשעבר הלא היא ריי יצאו במטרה להשיב את BB-8 למחתרת בשביל הרמז המוביל אל לוק. כאשר נודע למחתרת על כוונתם של המסדר הראשון להשמיד את כוכב הבסיס שלהם, הם תכננו את ההתקפה.

ליאה ביקשה מהאן לנסות להשיב את בנם הביתה. במהלך ההתקפה על בסיס מחסל הכוכבים, קיילו רן הרג את האן. המחתרת הצליחה להשמיד את בסיס מחסל הכוכבים הנמצא על הכוכב אילום.

לאחר אירועי הסרט מלחמת הכוכבים – פרק 7: הכוח מתעורר בסרט מלחמת הכוכבים – פרק 8: אחרוני הג׳דיי זמן קצר לאחר השמדת בסיס מחסל הכוכבים, המסדר הראשון מצא את הבסיס של המחתרת. ליאה הובילה את הפינוי בזמן ששלחה את פו דמרון להשמיד חלק מיכולות ההתקפה של ספינת המלחמה של המסדר הראשון. הפינוי צלח וליאה הורתה לפו לחזור לספינת האם, אך פו סירב בטענה שאפשר להשמיד את ספינת המלחמה כולה.

פו אומנם הצליח להשמיד את הספינה, אך הדבר הוביל לאבדות כבדות מצד המחתרת. לכן, ליאה הורידה את פו בדרגה. בהמשך המסע אל הבסיס החדש, המסדר הראשון הצליח לאתר אותם דרך העל חלל בנסיעה במהירות האור. ליאה הבינה כי הם איתרו אותם דרך מהירות האור. המסדר הראשון החל בהתקפה על ספינת האם שבמהלכו ליאה חשה שבנה בן תוקף גם הוא את הספינה.

למרות זאת, המסדר הראשון לא תקף את גשר הפיקוד אלא את ספינת האם. בהמשך כל מנהיגי המחתרת מתו. רק ליאה, שבעזרת שליטתה בכוח הצליחה לחזור לספינה מהחלל הריק ונותרה בחיים, אך היא נכנסה לקומה.

לאחר שלוק עזר לה להתעורר, היא שלחה את פו שהוביל מרד נגד ההנהגה החדשה של המחתרת אל הכוכב קאנטוניקה ביחד עם רוז ו-BB-8. ליאה נפרדה מחברתה אמילין הולדו ועלתה על ספינות התובלה אל הכוכב קראית.

אחרוני המחתרת הגיעו לבסיס ישן של ברית המורדים בכוכב קראית והתכוננו למתקפה נגד המסדר הראשון בזמן שהם מחכים לתגבורת מחברי מחתרת אחרים. המסדר הראשון ניצח בהתקפה ולוק השתמש בכוח על מנת להסיח את דעתם ושל קיילו רן על מנת שהמחתרת תחמוק. לוק מת משלווה משימוש יתר בכוח ולפני הצטער אל ליאה על כל שנעלם לה אחרי האירועים על בגידתו של בן סולו.

בסרט מלחמת הכוכבים – פרק 9: עלייתו של סקייווקר לאחרי מותו של אחיה לוק, ליאה מאמנת את ריי ונותנת לה את חרב האור המתוקנת של לוק.

לאחר שליאה מזהה שריי מפסידה בקרב נגד קיילו רן באזור רסיסי כוכב המוות השני קוראת לו דרך הכוח, דבר המאפשר לריי לדקור בעזרת חרב האור ואחר כך לרפא אותו אבל היא גורמת למותה של ליאה.

כשריי נפגשת עם רוח הרפאים של לוק הוא מספר לה שהיא הממשיכה של ליאה ונותן לה את חרב האור שלה. הוא גם מספר לה שגם הוא וגם ליאה ידעו שריי היא נכדתו של פלפטין אבל ראו את טוב ליבה ואימנו את ריי.

בסוף הסרט רוחה מופיעה בפני ריי, ביחד עם לוק.

מה דעתכם על הכתבה? ספרו לנו בתגובות, האם יש לכם משהו להוסיף, לכתוב?

עקבו אחרינו לעוד, שהכוח יהיה איתכם תמיד!

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: