בואו נדבר על דארת׳ מול:

דארת׳ מול או שמו באנגלית Darth Maul הוא סית׳ לורד, פדוואן לשעבר של דארת׳ פלגיוס ודארת׳ סידיוס (פלפטין). דארת׳ מול הוא ממין הזברק דאת׳ומיריאן מהכוכב דאת׳ומיר המשתמש בחרב אור כפולה. מקורו של דארת' מול הוא כלוחם משבט אחי הלילה בכוכב דאת'ומיר, המיושב גם על ידי אחיות הלילה ובראשן האם טאלזין. קעקועיו של מול מתבררים כסימן לוחם, ולא כקעקועים מסורתיים של הסית'.

נדבר על הביוגרפיה שלו:

דארת׳ מול נולד על הכוכב דאת׳ומיר בשנת 54 BBY, אמו היא טאזלין אם הדאת׳ומיר.

בגיל קטן דארת' מול נחטף כעולל על ידי דארת׳ סידיוס, שהחדיר למוחו את תורת הסית' ואימן אותו להתעלם מרגשותיו.

בסרט מלחמת הכוכבים – פרק 1: אימת הפנטום דארת' מול צווה על ידי דארת׳ סידיוס לצוד את המלכת נאבו פאדמה אמידאלה. דארת׳ מול נתקל בקווי גון ג׳ין בכוכב טאטואין ליד ספינת החלל מנאבו. בעוד פאדמה ואנאקין נמלטים לחללית, קווי-גון ג׳ין נכנס לדו קרב עם דארת׳ מול, אך לבסוף קווי ג’ון ג׳ין מצליח לברוח.

בהמשך דארת׳ מול נלחם לבדו בקווי-גון ג׳ין והפדוואן שלו, אובי וואן קנובי הצעיר. אחרי קרב קצר דארת׳ מול נלחם בקווי-גון כשאובי וואן קנובי מופרד מהשניים באמצעות שערי לייזר. בסופו של דבר, דארת׳ מול גובר על קווי-גון ודוקר אותו בבטנו מול עיניו של אובי-ואן עם חרב האור שלו, אובי וואן קנובי מסתער על דארת׳ מול לאחר ששערי הלייזר נפתחו. אובי ואן קנובי מצליח לחתוך את אחד מלהבי האור של מול, שמפיל את חרב האור של אובי-ואן לתהום ואת אובי וואן קנובי. אובי וואן קנובי נאחז בבליטה בתהום, אך משתמש בכוח כדי לזנק מהתהום. אוב וואן קנובי לוקח את חרבו של קווי-גון ג׳ין, והורג את דארת׳ מול ודוקר אותו לשני חלקים ונופל אל התהום.

בסצנת הסיום של הסרט סולו: סיפור מלחמת הכוכבים מתגלה שדארת' מול הוא העומד בראש סינדיקט של חמישה ארגוני פשיעה (כולל הארגון של ג'אבה האט). קירה בוחרת להישאר בצד האפל וחוברת אליו.

בסדרת מלחמת המשובטים בעונה השלישית, האם טאלזין רומזת לסאבאג' אופרס כי היא מצאה את אחיו האובד.

בעונה הרביעית, דארת' מול עצמו חוזר לחיים.

לאחר ששרד את ביתורו, דארת׳ מול נזרק לכוכב המרוחק לות'ו מינור. נוכחותו של אחיו הקטן גורמת לדארת׳ מול לזכור את מותו, ובעקבות טבח אחיות הלילה על ידי צבא הבדלנים דארת׳מול עובר החייאה וזוכה לרגליים קיברנטיות. מול לומד על המשובטים ומכין מלכודת נקמה לאובי-ואן קנובי. אובי ואן קנובי ואסאג' נאבקים בסאבאג' ובדארת׳ מול, הובסו ובורחים, כשמול מחליט שלא ינסה לנקום אחריהם, מבין כי הג׳דיי חשו בנוכחתו באמצעות הכוח.

בעונה החמישית, מתנהל דו-קרב בין מול לבין אובי-ואן ובין סאבאג' לעדי גליה. סאבאג' הורג את גליה באמצעות קרניו, ובתגובה אובי ואן קנובי כורת את ידו של סאבאג'. צוות הפיראטים של הונדו נמצאים על ידי משמרת המוות של המנדלוריאנים, ובראשה המפקד טור וויסלה. כשטור וויסלה נותן לסאבאג' זרוע חדשה ולמול זוג רגליים חדשות, שני האחים רואים זאת כהזדמנות לנקום באובי וואן קנובי ודארת׳ מול ווויסלה מגייסים את "השמש השחורה", משפחת הפייק ומועצת ההאט כדי ליצור סינדיקט פלילי בשם הצל הקולקטיבי. דארת׳ מול מעלה את וויסלה לשלטון, לאחר שהוא שוכר צבא בריונים שנעצרים על ידי משמרת המוות, המוצגים כגיבורים. וויסלה בגד בהם ואז דארת׳ מול נאסר ומחליט להחליף את וויסלה במנדלוריאני אלמק.

ברגע שאובי וואן קנובי מגיע, דארת' מול לוכד אותו והורג את סאטין כדי לענות את הג'דיי, הנשלח לתא מעצר. בעוד שאובי וואן קנובי שוחרר על ידי מורדי ינשוף הלילה, דארת׳ מול מרגיש בנוכחתו של דארת׳ סידיוס. כשמול וסאבאג' נפגשים עם דארת׳ סידיוס, דארת׳ סידיוס מופתע מהישרדות חניכו אך מכריז עליו כאויבו.

מה שגורם לדארת׳ מול לשלוף את חרב האור שלו ולתקוף את סידיוס. סידיוס הכה את דארת׳ מול באמצעות הכוח, ומתעלם מתחנוניו של דארת׳ מול לרחמים כדי לירות את ברקי הסית'.

על פי הקומיקס "דארת' מול: בן דאת'ומיר", שימושו של מול עבור סידיוס הייתה במשיכת האם טאלזין, שבה ראה דארת׳ סידיוס כאויבת מסוכנת. דארת׳ מול בורח משביו ואוסף את תומכיו המנדאלוריאנים והאחרים לקרב מול הסית', אך כוחותיו מובסים. הרוזן דוקו מורעל על ידי רוחה של האם טאלזין (שקיימת העיקר כרוח, ולא כיצור גשמי) אך דארת׳ סידיוס מוציא אותה וכך חושף אותה לקרב. בעוד האם האם טאלזין מגנה על בנה מכוחות הסית', מגיע גנרל גריווס ומחסל אותה באמצעות שתי חרבות האור שלו. דארת׳ סידיוס טוען לגבי מול ש"אין לו עתיד" ועוזב אותו לנפשו.

בסדרה מלחמת הכוכבים: המורדים דארת׳ מול מבוגר יותר מופיע בעונה השנייה כאשר הוא נרדף בידי חוקר שנקרא "האח השמיני".

הוא ננטש בכוכב הסית' העתיק מלאקור, אך הוא התגלה בידי עזרא בריג'ר בחורבות מקדש הסית'.

הוא הציג את עצמו "כמאסטר ותיק" שרוצה לנקום בדארת' סידיוס על כך שפעל נגדו ומשפחתו, ואף הוביל את עזרא עמו לתוך מקדש הסית' העתיק, ששם הם גילו את ההולוקרון.

שבו דארת׳ מול טוען כי הוא מכיל את הידע שהם צריכים להשמדת הסית'. לאחר שהשניים לקחו את ההולקרון ובכך גם רכש את אמונו של עזרא, הם מוצאים את המאסטר של עזרא, קיינן ג'ארוס והג'דיי לשעבר אסוקה טאנו בזמן שהם עסוקים בקרב מול האח השמיני, וגם האח החמישי והאחות השביעית, ששניהם רודפים אחר המורדים במשך זמן רב. מול מצטרף לקרב מול החוקרים וחושף לייטסייבר חדש שמוסווה על ידי מקל הליכה.

אחר שהחוקרים נסוגו מהקרב, דארת׳ מול משכנע את הג'דיי שכדאי לבטוח בו, מאחר שיש להם יריבות משותפת עם הסית'.

כאשר הוא אומר כי אינו יכול להביס את דארת' ויידר בעצמו. כאשר הם עובדים יחד, מול והג'דיי עולים לחלק העליון של המקדש ומביסים בהצלחה את החוקרים, כאשר שניים מהם חוסלו בידי מול והשלישי מת במהלך הבריחה שלו. דארת׳ מול מגלה את מניעיו האמיתיים כאשר הוא רוצה לקחת את עזרא תחת חסותו כשוליה שלו, כאשר הוא רימה כבר את עזרא בלהפעיל את המקדש, שזה למעשה תחנת קרב של הסית'. לאחר שעיוור את קיינן, דארת׳ מול נלחם לפרק זמן קצר מול אסוקה ואז נלחם מול קיינן שוב, אך מוצא את עצמו נופל מהמקדש בידי הג'דיי. אך, הוא ברח ממלאקור באחד מחלליות הקרב של החוקרים אחרי שהמקדש הושמד.

בעונה השלישית, דארת׳ מול ממשיך לנסות ולפתות את עזרא אל הצד האפל. במדיטציה משותפת שהם עושים, שני הולוקרונים, אחד ג'די ואחד סית' מתחברים. בהמשך מבינים כי הוא למעשה חיפש מידע אודות אובי וואן קנובי.

בסיום העונה הוא מגיע לטטואין ומוצא את אובי וואן קנובי. במהלך הקרב אובי וואן מנצח וכמעט הורג את דארת׳ מול. במילותיו האחרונות דארת׳ מול מבקש לדעת האם הילד עליו אובי וואן קנובי מגן הוא "הנבחר" ואובי ואן משיב שכן. דארת׳ מול מוצא בעובדה זו נחמה אומר כי ינקום את נקמתם בסית' ומת לאחר מכן.

מה דעתכם על הכתבה? ספרו לנו בתגובות, האם יש לכם משהו להוסיף, לכתוב?

עקבו אחרינו לעוד, שהכוח יהיה איתכם תמיד!

להשאיר תגובה

היכנס באמצעות אחת השיטות האלה כדי לפרסם את התגובה שלך:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: