חדשות

הכח מתעורר – מי הם ההורים של ריי?

התעלומה הגדולה של הסרט "מלחמת הכוכבים – הכח מתעורר" היא כמובן מיהי ריי ומהו ייחוסה המשפחתי והקשר שלה לכח.

לפניכם 4 אפשרויות לגבי זהותה של ריי, אתם מוזמנים להגיב ואת התשובות נקבל כנראה במאי 2017 בפרק 8.

REY FAMILY

אופציה 1 – ריי סקיוויקר

למה כן –

ג'ורג' לוקאס רמז שהטרילוגיה החדשה עוסקת בנכדיו של אנאקין סקיווקר. נכד אחד הכרנו והוא בן סולו-אורגנה -סקיווקר/קיילו רן ואם כך הנכד השני צריך להיות הנכדה ריי.

גם בטיזר השני לסרט יש רמז גדול לגבי המשך השושלת של משפחת סקיווקר כששומעים את קולו של לוק מ"שובו של הג'די" מספר על הכח שחזק במשפחתו וקיים אצל אביו, אצלו, אצל אחותו ואצל דמות צעירה במשפחה (במקור נאמר לנסיכה ליה). את ההסבר הזה גם ניתן לשלול בכך שאולי נאומו של לוק מכוון דווקא לתלמידו ואחיינו בן סולו שפנה אל הצד האפל אבל סביר להניח שהוא מופנה אל ריי, בתו.

דמותה של ריי נבנית כל הסרט כדמות מקבילה לדמותו של לוק. נערה בודדה שנעזבה בכוכב מדברי הדומה לטאטואין ופוגשת דרואיד חמוד שמוביל אותה להרפתקאה שתשנה את חייה.

חרב האור של לוק קוראת לריי פעם אחר פעם, גם בתיבה של מאז קנטה וגם בקרב מול קיילו רן.

ידידו הטוב של לוק R2D2 חוזר לחיים רק כאשר ריי (או החרב) מגיעה לבסיס המחתרת.

בסצנת הסיום נראה שלוק מזהה את ריי.

למה לא – כשריי שומעת את השם "לוק סקיווקר" היא מתייחסת אליו כאל אגדה. בניגוד לאנאקין הסב וללוק האב נראה שריי שקולה יותר ופחות פזיזיה ומתפתה לדברים.

 

אילן היוחסין על פי היקום הרחב
אילן היוחסין על פי היקום הרחב. ספרות סטאר וורס שהסרט הכח מתעורר הפך ללא רלוונטית

אופציה 2 – ריי סולו אורגנה.

למה כן –

ושוב נחזור לשני הטיעונים שכבר העלנו פה – ג'ורג' לוקאס רמז שהטרילוגיה החדשה עוסקת בנכדיו של אנאקין סקיווקר. נכד אחד הכרנו והוא בן סולו-אורגנה -סקיווקר/קיילו רן ואם כך הנכד השני צריך להיות הנכדה ריי. כפי שבטרילוגיה המקורית היו לנו תאומים, לוק וליה, שהופרדו על מנת להגן עליהם כך גם בן/קיילו וריי הופרדו.

גם בטיזר השני לסרט יש רמז גדול לגבי המשך השושלת של משפחת סקיווקר כששומעים את קולו של לוק מ"שובו של הג'די" מספר על הכח שחזק במשפחתו וקיים אצל אביו, אצלו, אצל אחותו ואצל דמות צעירה במשפחה (במקור נאמר לנסיכה ליה). לפי איך שהטיזר ערוך אין ספק שלוק מדבר אל אחייניתו ריי, בתה של ליה – "לאחותי יש אותו, גם לך יש אותו".

מהרגע שהאן סולו מופיע בסרט אנחנו רואים פעם אחר פעם איך ריי והאן משלימים משפטים האחת של השני בצורה שמרמזת על קשר עמוק בין שניהם. גם המיומנות של ריי בכל מה שקשור להטסת ה"מיליניום פאלקון" מצביעה עליה כעל היורשת של האן ולזה אפשר להוסיף גם את סצנת הסיום של הסרט בה ריי מטיסה את החללית כשלצידה צ'ואי הנאמן להאן וליורשיו. בסצנות מסויימות בסרט "הכח מתעורר" ניתן לראות איך האן מביט בריי בצורה אבהית ואוהבת.

בספרי היקום הרחב שיצאו מהקאנון אמנם השם בן סקיווקר מיוחס לבנו של לוק אבל מעניין לראות שלהאן וליה יש תאומים – בן ובת ושהבן זוכה לכינוי דארת'. כך שיכול להיות שבמובן מסויים ג'יי ג'יי כן השתמש בחלק מהרעיון של היקום הרחב.

גם המפגש בין ריי לליה בסוף הסרט מצביע על קשר חזק בין השתיים.

למה לא – לאורך כל המפגש בין האן, ליה וריי לא הרגיש שהם משפחה וגם יהיה מוזר שריי תגלה לפתע שהיא הבת של האן בלי שהם זכו להתוודע לכך. גם בשיחות בין האן וליה הם מדברים על בנם ולא מזכירים בת שנעלמה. גם המפגש בין קיילו רן לריי לא מספק רמזים לכך. הסבר אפשרי לכך הוא שליה והאן משוכנעים שריי נרצחה בטבח של הג'דאים ולכן לא מעלים על דעתם שהיא חיה. ריי מצידה כנראה ננטשה בגיל צעיר ולא זוכרת את הוריה בגלל פוסט טראומה כלשהי.

אופציה 3 – ריי קנובי.

למה כן –

רוב מעריצי "מלחמת הכוכבים" מייחלים לפתרון הזה שיפתח את הסאגה למשפחה חדשה שתחליף את משפחת סקיווקר ותרענן קצת את הסיפור. אובי ואן כמובן מבוגר מדי בכדי להיות אביה של ריי כך שכנראה שיש לו בן שהוא לא סיפר עליו לאיש. ריי טובה בתרגילי מח על רפי השכל כמו סבה בן קנובי. יש לריי מבטא בריטי כמו לסבה וכמובן הרמז הגדול ביותר הוא קולו של אובי ואן קנובי שקורא לה "ריי" בחיזיון.

 

למה לא – בטרילוגיה המקורית לוק היה אחרון הג'דאיים ובן של אובי ואן מערער את היסוד הזה.

אופציה 4 – ריי היא נצר לשושלת ג'די חדשה או משנית בטרילוגיה.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s